ها لانگ بای (Ha Long Bay)

شناسه محتوی: 
170107279
واحد جاذبه‌های گردشگری خارجی تارنمای ایران چهار راه:
آب فیروزه ای رنگ با صخره هایی برآمده از آب انسان رو یاد صحنه هایی از داستان افسانه ای اژدهای دریای ولز می اندازد

در حدود 80 مایلی (130 کیلومتر) از هانوی در شمال ویتنام، خیلج ها لانگ بای بیش از 2000 جزیره پوشیده از درخت به همراه غارهای جذاب و غارهای گروتو (غارهایی که بصورت طبیعی درست شده اند اما به دست بشر برای استفاده به شکل معابد یا مرکزهای نظامی و تاریخی مورد استفاده قرار گرفته اند - مترجم) و دریاچه ها و گودال های طبیعی، قرار دارد. جزیره ها با ارتفاع هایی بین 160 تا 300 فوت ( 50 تا 90 متر) سر از آب در آورده اند و بر اثر فرسایش طبیعی به شکل مجسمه های خیالی و جالبی تبدیل شده اند. نام گذاری این جزیره ها نیز جالب است و بر اساس شکل آنها صورت گرفته است، برای نمونه VOI یعنی جزیره کوچک فیل، جزیره Mai Nah یعنی سقف  و جزیره Ga Choi یعنی مبارزه خروسها.

بسیاری از این جزیره های خالی از سکنه هستند اما برخی از جزایر بزرگتر مثل جزیره گربه، دارای رستوران، هتل، ساحل دریا و مکان های تاریخی را برای نمایش دارند. سایر جزیره ها دارای مرجان، دریاچه و گروتو ها هستند که برای قایق سواری، شنا، غارنوردی مناسب هستند. استفاده از کشتی کروز بهترین راه برای لذت بردن از خلیج هانگ لای بای است.

صدها نفر با قایق های سنتی چینی، ناوهای بازنشسته و تفریحی توریستی و کشتی های کروز چند شب و روز را در میان این جزیره های رویایی سپری می کنند و لذت می برند.

تهیه کننده: 
رامک دهخدا
سرچشمه محتوی: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/279

افزودن دیدگاه جدید