آنگکور (Angkor)

شناسه محتوی: 
170220380
واحد جاذبه‌های گردشگری خارجی تارنمای ایران چهار راه:
آنگکور به مجموعه معابدی می گویند که از 9 تا 15 میلادی توسط امپراتوری خمرها ساخته شده است.
آنگکور- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

. این معابد عبارتند از آنگکور وات (Angkor Wat) معبد بایون (Bayon) واقع در آنگکور تام (Ankgor Tom). در این میان معبد آنگکور وات باشکوه ترین این معابد است. آنگکور را بعنوان شهر معابد نیز می شناسند و گویند این شهر بزرگترین شهر با ساختار مذهبی قدیمی در جهان است. بلندترین این معابد 669 فوت (213 متر) است که توسط معماری استادانه خمرها با سنگ های دریایی طراحی و ساخته شده است. برای نمونه معبد بایون از 200 قطصه سنگ بزرگ دریایی که هر کدام به شکل یک چهره طراحی و تراشیده شده اند، معروف است.

هرگاه صورتی با لبخند مرموز را می بینیم بی درنگ می گوییم این چهره برای معبد آنگکور وات است که سرشار از این چهره هاست. مردم بیشتر می گویند چهره ها برای معبد آنگکور  وات هستند اما ما در معابد دیگر در شهر آنگکور تام که آخرین پایتخت امپراتوری خمرها بوده است نیز چنین چهره هایی را می بینیم.

در طول یک دوره تاریخی طولانی، معابد آنگکور بارها و بارها بین مذاهب هندو و بودیسم تغییر کرده اند. این بنا خود را به اثری که معرف کشور کامبوج است به همه جهان شناسانده اند، بگونه ای که در پرچم این کشور و تبلیغات جذب توریسم در جنوب شرق آسیا از آن بسیار یاد می کنند.

تهیه کننده: 
رامک دهخدا
سرچشمه محتوی: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/380

افزودن دیدگاه جدید