7 نکته کلیدی درمدیریت حمل و نقل بین المللی کلاس های درس آمریکا

شناسه محتوی: 
170821768
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
شاید نکات مدیریتی در حمل و نقل بسیار باشد اما در بین آنها مهمترین رکن که سبب می شود نکته ای حائز اهمیت گردد رضایت مشتری از سرویس شما و افزودن مشتری های بیشتر بر پایه مدیریت سیستم توسط شما می باشد.

7 نکته کلیدی برگزیده شده برای شما از بین 171 نکته مدیریتی در حمل و نقل و توسعه شرکت های حمل و نقل آمریکایی که بسیار بر آن تکیه می کنند عبارتند از:

  1. سروقت بودن: در واقع شما باید سرویستان به موقع در اختیار مشتری باشد و نیازی به تماس چند باره از سوی مشتری برای پیگیری شما صورت نگیرد.
  2. ارسال گزارش : ارسال گزارش مداوم از موقعیت کالای صاحب کالا ( در صورتیکه سیستم شما هنوز سیستم رهگیری محموله را دارا نمی باشد) از نکات مهم برای حفظ مشتری می باشد.
  3. منصف بودن: در صورتیکه مشتری از شرکتی همکار قیمت بهتری دریافت کرده است (به هر دلیلی حتا مقطعی همکاری خواسته بازاری را برای خود بیابد) بدون هرگونه تخریب طرف مقابل به ایشان حق بدهید و تشویقش کنید که با همکار شما کار کند، زیرا اینگونه مشتری اعتماد می کند باردیگر با شما برای محموله دیگرش تماس بگیرد و اگر همکاری مقطعی اینکار را کرده باشد و قیمت را پس از بازه ای بالا ببرد، بیگمان مشتری سمت شما که منصف بودید باز خواهد گشت.
  4. مودب باشید: در خطاب مشتری یا هم کلام شدن با او حتا اگر از نظر دانش حمل و نقل مشتری بسیار ناآگاه باشد رعایت ادب را داشته باشید.
  5. مدیریت بحران: اگر در مورد اتفاق های مسیر حمل کالایی اطلاعات ندارید یا هنوز کسب نکرده اید به سرعت کسری دانش خود را کامل کنید در غیراینصورت نمی توانید به مشتری آگاهی درست داده و مشکل را در موقع بحرانی حل نموده و در موردش تصمیم بگیرید. بیشتر مدیران وقتی به مشکل بر می خورند به یاد می آورند باید مطالعه ای هم در این مورد می داشته اند و شوربختانه باز مقطعی مطالعه می نمایند و در حد رفع مشکل و نه بیشتر.
  6. تجربه همه چیز نیست: همیشه می گویند در ریاضی عددی بزرگتر از عددی که در ذهن شما هست وجود دارد. این بدین معناست که همه چیز، تنها تجربه کسب شده توسط شماست، بلکه گاه راههایی هست که برپایه بررسی این تجربه های حالت علمی گرفته است و سبب می شود شما با هزینه مالی و زمانی کمتری کاری را انجام دهید، هرچند در مورد راه دشوارتر شما تجربه بیشتری دارید، اما این سبب نمی شود که راههای دیگر را نیازمایید.تجربه ای که به دانش متنهی نشود، تجربه نیست، عادت است.
  7. به روز باشی و رسانه داشته باشید: در صورتیکه تصمیم به توسعه دارید نه در حد یک ناوگان شهری که در حد ناوگان کشوری و بیشتر از اکنون برنامه برای توسعه داشته باشید که در غیر اینصورت با اولین بحران اقتصادی یا نوسان اقتصادی شما هستید که بازنده می باشد و شما هستید که بازار را از دست می دهید زیرا ایده های نوین و به روز خواهند آمد و شما اگر آماده نباشید بیگمان از قافله عقب خواهید ماند. بدین وسیله بهترین راه داشتن رسانه و حتا اظهار نظر اشتباه در رسانه است زیرا با نقد شدن اصلاح می شوید و از ضرر و زیان پیشگیری می نمایید. این نقدها و در صورت در اخیتار داشتن و همکاری با رسانه ای متخصص می توانید مدام به روز باشید و اخبار به روز را در اختیار داشته باشید و از تجربه ها بهره ببرید.
سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/768

افزودن دیدگاه جدید