7 نکته تجربی در مورد حمل کالاهای خطرناک دریایی

شناسه محتوی: 
1904161334
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
تجربه حمل و نقل کالاهی خطرناک بسیار نادر است آن هم برای یک شخص که در پست فورواردری کار می کند، زیرا حساسیت های خاصی دارد. این افتخار شامل حال من شد که الان نزدیک به 8 ماه است روزانه مسئول بارهای خطرناک یک شرکت حمل و نقل هستم و با خطوط بزرگ حمل نقل مانند MSC و HapagLoyd، Hamburg Sud و Seaboard کار می کنم.
7 نکته تجربی در مورد حمل کالاهای خطرناک دریایی- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

مقصد بیشتر کالاها به کشورهای آمریکای جنوبی مانند کلمبیا، برزیل، شیلی، گواتمالا و اکوادورمی باشد و کالاها برای یکی از غول های شیمیایی آمریکایی می باشد که از نام بردنش معذورم اما فقط اشاره کنم که هفتگی بالغ بر 120 کانتینر بار خطرناک یا ISO TANK توسط ما برای این شرکت حمل می شود. در اینجا چند نکته شاخص را در این روند کاری ذکر می کنم که شاید به کار صنعت حمل و نقل ایران بیاید.

  1. تمام مدارکی را که بین شما بعنوان شرکت حمل و نقل و کشتیرانی یا شما با شرکت کامیونی رد و بدل می شود می بایست به صاحب کالا ارائه دهید و از او تأییدیه کتبی بگیرید.
  2. مقصد بار را حتمن با ارسال کننده دوباره چک نمایید زیرا حمل بار خطرناک حتا با خطا توسط ارسال کننده، فرای هزینه گزاف، خطر را به هر سویی می برد و شایسته است ما بعنوان شرکت حمل از این امر پیشگیری کنیم.
  3. اگر کانتینرها یا ISO Tank ها برای خود صاحب کالا باشد یعنی SOC باشد صاحب کالا بایستی گواهی تأیید آزمایش فنی و سلامت کانتینریا تانکر را برای شما ارسال کند که برای کشتیرانی ارسال کنید. به این گواهی Certificate of Test می گویند.
  4. اگر کانتینرها یا تانکرها (منظور از تانکرها ISO TANK می باشد) برای خود صاحب کالا باشد، می تواند شماره کانتینر، پلمپ، وزن کانتینر یا تانکر خالی، وزن مایع یا مواد خطرناک بارگیری شده ووزن نهایی را در یک برگه IMO کالای خطرناک ( در صورت یکسان بودن نوع محموله ارسالی) صادرکند اما در مورد کانتینرهایی که برای خط کشتیرانی هست برای هر کانتینر باید IMO کالای خطرناک جدا صادر شود. (بدون شک آگاهید که IMO کالای خطرناک برگه گواهی کالای خطرناک دریایی است که استاندارد جهانی دارد.)
  5. بارگیری کالای خطرناک همیشه بر عهده ارسال کننده باید باشد، زیرا او از ترکیب و نحوه برخورد با آن آگاه است و او به شما باید آگاهی و هشدارهای حین حمل را بدهد، در صورت نداشتن راهنمایی توسط صاحب کالا شما می بایست با مطالعه و دقت نظر و البته همکاری بندرگاه از روش اطفای حریق احتمالی نسبت به حمل اقدام نمایید.
  6. مسیر حرکت کامیون از درب کارخانه تا بندر را باید پیشتر بررسی کنید و آتش نشانی های بین راه را نیز شناسایی و تجهیزاتشان را بدانید و برای آنها اعلان عبور بفرستید. البته مبلغی از حمل برای آتش نشان های مسیر کنار گذاشته می شود که به یاری آن تجهیزات و توانمندی خود را به روز می کنند.
  7. توصیه نهایی، بار خطرناک باری با ریسک بالاست، اگر از آن اطلاعات ندارید حمل نکنید زیرا، روی ریسک نباید ریسک کرد.
سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل و گردشگری | www.iran4rah.com
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1334

افزودن دیدگاه جدید