7 توصیه ای که سبب کاهش 23 درصدی حوادث رانندگی کامیونی در آمریکا شد

شناسه محتوی: 
1807101206
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
اداره بزرگراهها به همراه اداره پلیس فدرال آمریکا در ایالات مختلف آمریکا در سال 2016 آماری از درصد حوادث رانندگی کامیون های باربری را بررسی کردند که با یاری شرکت های بیمه این موارد را به رانندگان به روش های گوناگون گوشزد کردند و حتا در صورت اتفاق در محل های توصیه شده، میزان بیمه خسارت پرداختی به رانندگان را کاهش دادند تا اینکه با رعایت این 7 توصیه شاهد 23 درصد کاهش تصادفات از این دست در سال 2017 بوده اند. همگان امیدوارند امسال این عدد به 43 درصد برسد.
7 توصیه ای که سبب کاهش 23 درصدی حوادث رانندگی کامیونی در آمریکا شد - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

7 توصیه مهم عبارتند از:

1. مراقب نقاط کور کامیون باشید.

یک راننده حرفه ای نقاط کور را می شناسد و باید در نظر بگیرد سایر رانندگان وسایل نقلیه آن را نمی دانند، پس شما باید مراقب آنها باشید و در هر حرکتی مراقب این نقاط باشید.این نقاط بر اساس نوع کامیون متفاوت هستند و می توانید از شرکت سازنده درخواست مشخص کردن نقاط کور و دامنه آنها را نمایید.

2. در مناطق در حال ساخت و ساز سرعت را کاهش دهید

در مناطقی که در حال بازسازی جاده هستند شما باید سرعت خود را به یک سوم سرعت مجاز کاهش دهید. کمی تأخیر می نمایید اما سرمایه مهم یعنی جانتان و سرمایه مادی یعنی کامیونتان سالم می ماند. 21 درصد حوادث تصادفات کامیونی در مناطق در حال کار رخ داده است.

3. کامیون خود را هر روز صبح بررسی کنید.

از ناشتایی برای یک راننده واجبتر بررسی آیینه ها، ترمزها، لاستیک ها و اجزای مهمی است که کامیون را از نظر ایمنی تضمین می کند. سرسری گرفتن این بررسی ها و حتا دو روز یکبار بررسی آن ممکن است استقبال از مرگ باشد.

4. بیش از ارتفاع اتاق راننده بار نزنید.

علاوه بر سنگینی و خطرناک بودن در انحراف از جاده، در نظر بگیرید اگر ارتفاع بار از اتاقک راننده بیشتر باشد، سبب دراگ (شکست هوای در حال جریان از بالای اتاقک راننده) و افزایش مصرف سوخت می شود و در واقع شما در ضرر می باشید تا سود، پس بار با ارتفاع بیشتر از اتاقک راننده را نپذیرید.

5. در پیچ های جاده ای سرعت را کاهش دهید

در مهارت شما و دست فرمان شما شکی نداریم، اما توانمندی مهارت شما در کنترل ماشین در سرعت بالا نیست، مهارت در عاقلانه راندن است وگرنه گاز دادن را هر شاگرد راننده ای نیز بلد است، پس در پیچ ها سرعت خود را به یک سوم مجاز کاهش دهید.

6. آب و هوا را کنترل کنید

بدی شرایط آب و هوا بسیار مهم است. شما یک روز دیرتر برسید و در مسیر مطمئن و ایمن شده حرکت کنید، بهتراز خطرهای در کمین حرکت در بدی آب و هواست.

7. عادت های درست را تمرین کنید و از آنها کوتاه نیایید.

خواب کافی، غذای مناسب و ورزش بامدادی یک انسان حرفه ای بیگمان در سلامت او بطور کلی و البته در حرفه شما که رانندگی است بسیار موثر است. آنها را فراموش نکنید.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1206

افزودن دیدگاه جدید