5 تمرکز برای کاهش هزینه های یک شرکت لجستیک

شناسه محتوی: 
171028900
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
در سال 2015 آمار نشان می دهد که هزینه های ناشی از لجستیک نزدیک به 8 درصد از تولید ناخالص داخلی آمریکا را تشکل می دهند و این هزینه ها در صورت کاهش می تواند سود شما محسوب شوند. به همین منظور مدیریت کاهش هزینه ها در شرکت های ایجاد گشت و درقالب کمیته تیمی مشغول به کار شد.
5 تمرکز برای کاهش هزینه های یک شرکت لجستیک - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

در این میان عنصر بسیار مهم که در همه جا مشهود بود آموزش نیروها بطور حرفه ای و پیگیری آنها در حین انجام کارهایشان بود. به این نوع کارمندان خوب گوش دهید، آنها درگیر کار هستند و ایده های خوبی دارند که در رشد سازوکار شما می تواند نقش داشته باشد و البته تشویق و ترفیع آنها فراموش نشود.

تمرکز نخست در صورتیکه شما انبار دارید.

ایمنی انبار در حالت عادی شاید زیاد به چشم نمی آید اما فرای درگیری دادگاه و جریمه های قانونی، ایمن بودن انبار شما و کارکنان شما که به مرور در سازوکار تجاری شما حرفه ای می شوند یعنی نگهداری سرمایه به بهترین نحو. آیا مدیر یا سوپروایزر ایمنی اکنون در انبار شما مدام در حال کنترل کف انبار، خطوط ایمنی انبار، کپسول ها، قفل و آلارم های آتش و دزدی و...می باشد؟

تمرکز دوم

تجزیه و تحلیل عملیات لجستیک مداوم شرکت شماست. بسیار دقت کنید که فرآیند عملیات لجستیک شما در هر بخش چه پروسه ای را طی می کند و آیا پروسه های کیفیت حمل و انبارداری و عدم ارسال اشتباه کالا و...و انواع کنترل های کمی و کیفی در سیستم شما با دقت صورت می گیرد؟ نرم افزارهای انبارداری و لجستیک در این زمینه می توانند پیشرو باشند و شما سیستم عملیاتی خود را به نرم افزارها نزدیک نمایید تا در آن قالب بگنجد، اما دقت نمایید همه چیز نرم افزار نیست. نیروها و کارکنان خود را به دلیل رعایت اصول و کاهش اشتباهاتشان به دلیل استفاده از نرم افزار یا هر تکنیک دیگری تشویق نمایید. اگر آنها این اصول را رعایت نکنند طرح های شما همگی بی اثر خواهد بود.

تمرکز سوم

نگهداری از وسایل و تجهیزات بعنوان تمهیدات پیشگیرانه. رعایت این اصل هم سبب نگهداری و محافظت از سرمایه شما می شود و هم ضریب ایمنی در دفترکار، انبار یا دفاتر شما را بالا می برد. هیچگاه نگذارید یک دستگاه در بالاترین حد کارکردش قرار گیرد و وقتی از کار افتاد شما اقدام به تعمیر نمایید. یادآور شویم همیشه دستگاهها در زمانی خراب می شوند که شما در اوج کار هستید یا یک مشتری بسیار خوب دارید و بر روی پروژه او کار می کنید و ضرری که خواهید خورد خیلی بیشتر از هزینه ای است که بطور مداوم صرف کنترل و تعمیر وسایل می نمایید.

تمرکز چهارم

از فناوری و تکنولوژی روز فراری نباشید. چه در زمینه حمل و نقل چه انبارداری. باور کنید در صورت داشتن نرم افزارهای به روز شاید هزینه اولیه بالا باشد ولی در دراز مدت شما سودده خواهید بود زیرا سرعت و کیفیت کار شما به همراه کاهش خطاهای شما سبب افزایش رشد مشتریان شما خواهد شد. امروزه انعطاف برنامه های نرم افزاری سبب استفاده روزافزون از این نرم افزارها شده است و در ضمن نیم نگاهی هم به ربات های انباردار داشته باشید. آنها دارند قابلیت بارگیری داخل کامیون هم می یابند و اگر شما شرکتتان را از نظر نرم افزاری محیا نکرده باشید و نیروی کارآمد تربیت نکرده باشید، شما بدون شک بزرگترین بازنده آینده هستید. هر قسمتی نیاز به فناوری نوین دارد استفاده نمایید. تا حدی ریز شوید که حتا لامپ های انبارتان را با لامپ های کم مصرف اما با روشنایی بالا تعویض کنید اینها به مرور هزینه های شما را بسیار کاهش می دهد. در هر جایی که فناوری یاریگر شماست استفاده کنید. متضرر نخواهید شد. سیستم های برگشت کالا از سوی مشتریان، کنترل کیفی و کمی کالا در حین بارگیری، استفاده از تجهیزات روز در هنگام بارگیری و... همه و همه سود شما را بیش از پیش خواهند کرد.

تمرکز پنجم

سعی نمایید خرید های مایحتاج خود را از تأمین کنندگان عمده خریداری نمایید. آماری از میزان مصارف موارد مصرفی شرکت تا ریزترین موارد را با کمک مدیران داخلی و سوپروایزرها با یک برآورد شش ماهه در بیاورید و دلایل مصرف همه را یادداشت نمایید و سپس دو راه ر پیشه کنید:

 نخست، بنگرید با فناوری می توان جایگزین ارزانتری برای آن کالا استفاده کرد (مثلن جایگزینی پرینترهای جوهر افشان هر میز با یک پرینتر لیزر بزرگ شبکه شده که گروهی از آن استفاده کنند) یا چگونه می توان مصرف آن کالا را در شرکت کاهش داد ( بجای پرینت کردن هر چیزی بتوان دیجیتال آن را بررسی کرد).

دوم آماری از مایحتاج خود در بیاورید و حال بگردید بزرگترین تأمین کنندگان آن محصول در بین فروشندگان را بیابید. اینگونه می توانید عمده خرید کرده و تخفیف خوب بگیرید اما هرگز کیفیت را فدای کمیت نکنید.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/900

افزودن دیدگاه جدید