کانادا چالش فروش هواپیما به ایران

شناسه محتوی: 
170224395
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
زودتر از همه شرکت های هواپیمایی پس از برجام با ایران وارد مذاکره شد، اما دیرتر از همگان دارد نتیجه می گیرد.
ای تی آر600 ایران ایر- پایگاه خبری حمل و نقل و گردشگری ایران چهارراه

هواپیماهای ای تی آر، گزینه ای است که ایران ایر، بزرگترین مشتری آن در ایران است. هواپیمایی ارزان که برای مسافت های کوتاه با مصرف سوخت و هزینه نگهداری پایین، یکی از بهترین انتخاب ها برای اهداف ایران ایر جهت پوشش پرواز به شهرهای کوچک ایران است.

اما چرا تاکنون این هواپیما وارد بازار ایران نشده است؟ همه مقامات ایران وعده ورود آنها و پیوستن این هواپیماها به ناوگان ایران را داده اند و حتا خبر می رسد تعدادی از مدل 600 این هواپیما، رنگ آمیزی با نشان ایران ایر نیز گردیده است و آماده تحویل به ایران ایر می باشد، اما سرچشمه این تأخیر ناشی از نگرانی نوع رابطه بین ایران و کانادا است.

مدتی است رابطه سیاسی و اقتصادی بین این دو کشوردر تاریک ترین حالت تاریخ رابطه این دو کشور قرار دارد و موتورهای این مدل هواپیماها نیز ساخته شعبه شرکت بزرگ آمریکایی سازنده موتورهای هواپیما، به نام پرت اند ویتنی در کانادا است و ایران نگران دریافت سرویس و خدمات مناسب برای موتورهای این هواپیماهاست که بیگمان منطقی به نظر می رسد.

شرکت هواپیمای سازی ای تی آر، در حال فراهم کردن تضمین هایی برای ایران ایر است که سرویس دهی و رفع هرگونه نیاز قطعات این هواپیماها بر عهده شرکت سازنده باشد اما برخی قراردادها بین ای تی آر و کانادا، اجازه دادن تضمین کامل به ایران ایر نمی شود و البته ایران ایر در پی گنجاندن ضمانت های محکم در قراردادهای فروش می باشد تا خود را در حاشیه امنیت بالایی قرار دهد.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/395

افزودن دیدگاه جدید