چگونه عیار شرکت حمل و نقل خود را بالا ببرید

شناسه محتوی: 
171123951
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
شوربختانه هنوز درمیان شرکت های حمل و نقل در کشور ما ایران این امر متداول نیست وبسیاری دلیل آن را استفاده از گرفتن محموله ها با انواع رابطه های می دانند.
چگونه عیار شرکت حمل و نقل خود را بالا ببرید - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

گرچه در خارج از ایران نیز این امر متداول است اما درصد آن و حفظ ظاهر آن فرق می کند و برای همین آنها مدام بر روی نمای ظاهری کارکردشان کار می کنند و هنگامی که ما با آنها مواجهه می شویم، با روش های نمایشی آنها مقهور آنها می شویم. در زیر به سه نمونه از کارهایی که سبب رشد و اعتبار یک شرکت حمل می گردد اشاره می کنیم.

1- پوشش:

شما می بایست به آرامی به سوی یونیفورم پوش کردن کارکنان پیش بروید و دستکم یکی از اجزای پوشش کارکنان باید معرف شرکت باشد که بهترین آن نشان شرکت بر روی کروات، کلاه یا بر روی دکمه ها می باشد. این نظم سبب اعتماد مشتریان می گردد. نکته مهم آن است که پوشش سوپروایزر ها و مدیران میانی باید بار نگ از سایرکارکنان تفکیک گردد و مدیرعامل با رنگی متفاوت نشانگر فرق ایشان با دیگران باشد. یادآور شویم این پوشش ها برتری مقامی و شخصیتی برای افراد در هنگام کار ایجاد نمی کند و فقط نوعی نظم هنگام کار است برای مشتری.

2- پذیرایی:

کماکان در شرکت های ایرانی یک آبدارچی هست که باید چایی بریزه و بیاره و... در صورتیکه مدیریت پذیرایی باید شخصی باشد که یونیفورم مسئول پذیرایی بر تن داشته باشد و وقتی میهمان می آید سفارش میهمان را بگیرد و حتا منویی برای میهمانان آماده کرده باشد تا بتوانند به راحتی انتخاب کنند و سفارش دهند و یادآور شویم بهتر است ظروف پذیرایی ساده و با آرم شرکت و رنگ های خاص باشد مانند رنگ مشکی با نشان شرکت به رنگ طلایی یا قرمز بسیار ظریف بر روی آن.

3- مسئول خوش آمدگویی:

ایشان وقتی میهمانی وارد می شوند مسئول همراهی میهمان هستند. اگر میهمان بارنخستشان هست که تشریف می آورند به ایشان بخش های مختلف شرکت را معرفی می کنند و سپس میهمان را با اتاق پذیرایی یا کنفرانس می برند و تا زمانی که میزبان اصلی تشریف می آورند همراه میهمان می مانند. در این فاصله منشی اصلی باید به میزبان اطلاع دهند که میهمانشان تشریف آورده اند.برای میهمان خانم از خوش آمدگوی آقا و برای میهمان آقا از خوش آمدگوی خانم استفاده نمایید. اگر میهمانان از هر دو گروه هستند شما نیز از یک آقا و یک خانم استفاده نمایید و آموزش داده باشید که در حین معرفی میهمانان تو حرف هم نپرند.

4- قراردادن ماشین نسکافه ساز و چای ساز:

 دقت کنید که این ماشین ها هرگز خالی نباشند. پر بودن محتوای آنها از آب و انواع کافی و..البته لیوان گرچه برای شما هزینه بر است اما تمامی پیک های موتوری و مشتریان شرکت شما به دلیل اینکار شما تبلیغ شرکت شما رو بخاطر پذیرایی می کنند و این خود سبب موفقیت شما می شود.

5- رتبه بندی کارکنان بر اساس اطلاعات فنی
به رتبه بندی کارکنان شرکت از کارت ویزیت طراحی شده برای آنها تا دسته بندی اطلاعاتی که مشتری می خواهد در سطوح مختلف بهش ارائه شود دقت کنید. برای ارئه از هر سطح اطلاعاتی یک نیرو را وارد مذاکره با مشتری نمایید. مالی یکنفر، ترافیکی یک نفر، دریایی یک نفر و...که در واقع شما با این دسته بندی افراد بر پایه اطلاعتشان در یک مذاکره کاری بی آنکه مشتری مضطرب شود، به آرامی تعداد بیشتری از نیروهای شما با مشتری روبرو می شوند کفه سه سمت شرکت شما سنگینی می کند. ئر این روش مشتری با چند نفر روبرو می شود که در اطلاعات مربوط به خود خبره هستند و اینگونه هم دسته بندی اطلاعات کاری شما قویتر می شود و هم مشتری بیشتر اعتماد می کند و متقاعد می شود.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/951

افزودن دیدگاه جدید