چرا رکود چین برای صنعت حمل و نقل بد نیست؟

شناسه محتوی: 
16012539
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
با توجه به سابقه 58 ساله صنعت حمل و نقل در چین هنوز نگرانی های فزاینده ای در مورد این صنعت خدماتی در دومین اقتصاد بزرگ جهان با توجه به این تلاطم وحشتناک سهام وجود دارد

کاهش تقاضا از سوی یک اقتصاد بزرگ و تأثیر گذار و در حال حاضر رکود سبب شده است که صنعت حمل و نقل چین در برابر توفان و تلاطمی از مشکلات قرار گیرد و در عوض برای گروه IMC Pan Asia Alliance Group حرکت به سوی روشنایی را رقم می زند.
چاوالیک فردریک تسائو، رئیس یک شرکت خصوصی که با این صنعت عجیبن شده است به واحد شبکه خبری سی ان بی سی آسیا می گوید: این رکود خوب است زیرا بسیاری از کسانی را که به این صنعت تعلق ندارند را پاک کرده و از بین می برد. او افزود: آنها خواهند فهمید که هیچ پولی به آسانی به دست نمی آید و این صنعت نیاز به تحصیل و دانش بیشتر دارد و این بازیگران سودجوی امروزی به سرعت در حال خاموش شدن و از بین رفتن هستند. 
با توجه به سابقه 58 ساله صنعت حمل و نقل در چین هنوز نگرانی های فزاینده ای در مورد این صنعت خدماتی در دومین اقتصاد بزرگ جهان با توجه به این تلاطم وحشتناک سهام وجود دارد.او که مدیر چهارم یک تجارت 20 ساله خانوادگی است و اکنون زمام شرکت خانوادگی را در دست دارد می گوید: در واقع چین بهتر از هرجای دیگری است .بندرهای ما، کشتی سازی ما و حمل و نقل و تدارکات ما همگی سودده هستند.
تولید ناخالص چین در سه ماهه دوم سال دارای 7 درصد رشد بوده است که در واقع تغییری نسبت به سه ماهه نخست سال 2015 نداشته است. این عدد در حالی است که پکن هدفش در رشد سالانه را عددی حول و حوش 7 درصد اعلان کرده است و این امر نشان می دهد که رکود موجود تغییر زیادی در رشد سالانه نداشته است همانند کارخانه ای که در طی سه سال در یک ماه افت تولید شدید داشته است اما هنوز سیاست جهش اقتصادی و رشد کلی را حفظ کرده است.
به غیر از موضوع چین، بازار حمل و نقل از یک مازاد مزمن موجودی کشتی خالی که در اوج رونق صنعت حمل و نقل وارد این صنعت شده است رنج می بر. شاخص بالتیک (BDI) که نرخ آهنگ رشد حمل و نقل کالاهای خشک فله مانند ذغال سنگ با کشتی را بیان می کند، با 9/3 درصد رشد نسبت به سه شنبه در این هفته پایان یافت اما کماکان در پایین ترین سطح خود در دوماه گذشته باقی مانده است. بر اساس مقایسه شاخص سال با سال، این شاخص 5/28 درصد کاهش را نشان می دهد.

در ادامه او می گوید: شما اگر به وضعیت عرضه بیش از حد نگاه کنید، آمار به ما می گوید وضعیت این صنعت بدتر خواهد شد. اگر آن برای یک بازه طولانی خوب بوده است، آن می تواند برای یک بازه طولانی بد بشود بخصوص در این بازه زمانی خاص. این افزایش ظرفیت بسیار سریع رخ داد و حال زمان زیادی نیاز است تا این افزایش ظرفیت در بازار هضم شده و جذب گردد تا شرایط عادی گردد.
پیتر نورفولک مدیر تحریریه پلاتس در مورد نظرسنجی حمل و نقل فله ای خشک پلاتس می گوید: در حالیکه تحولات اقتصادی چین سبب نگرانی در این امر شده است، اما مشکل مازاد بودن کشتی های حمل کننده در این زمینه چالش دیگری است که بر روی بازار و رکودش سنگینی می کند.
تسائو معتقد است نرخ حمل و نقل جهانی بالاخره بهبود می یابد و تا آن زمان شرکت باید بتواند سرپا بایستد. او معتقد است: ما در زمان بدی در پایین ترین قسمت قرار گرفته ایم بخصوص که ساختمان های جدیدی برای انتقال و توسعه کار سفارش داده ایم و به زمان بدی در این مورد برخورد کردیم. اما این فرآیند مثل یک سیکل چرخش وار است، همانطور که بالا رفتن در این سیکل خیلی ممکن است طولانی باشد و زمان بر، پایین آمدن آن نیز طولانی و زمان بر خواهد بود تا این سیکل دوباره تکرار شود و این امری طبیعی است.

برگردان: 
کسرا قشقاوی
ویراستار: 
کاوش ساعی
سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل و گردشگری | www.iran4rah.com
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/39

افزودن دیدگاه جدید