پس از چهل سال هزینه و تلاش، پرنده چینی با یاری امریکا پرواز کرد

شناسه محتوی: 
170517568
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
شرکت کوماک چین یکی از شرکتهایی است که چند وقتی است بعنوان شرکتی پیشرو درصنعت هواییما چین بر سر زبان ها افتاده است و در کشور ما هم در زمان تحریم ها و هم پس از برجام نیم نگاهی به این شرکت هواپیماسازی وجود داشت.
پس از چهل سال هزینه و تلاش، پرنده چینی با یاری امریکا پرواز کرد-پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

در انتخابات ریاست جمهوری ایران نیز، مهندس میرسلیم یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در مقام نقد عملکرد دولن حسن روحانی بیان کردند که چرا بجای خرید هواپیما سرمایه گذاری برای ساخت هواپیما صورت نگرفته تا بجای خرید هواپیما بتوانیم هواپیماهای خودمان را بسازیم در حالیکه اگر ایشان نگاهی به تاریخ هواپیماسازی برخی کشورها می نمودند در می یافتند که حتا بزرگان مدعی در ساخت هواپیما در سالهای اخیر نیز، پس از سالها تلاش که برخی برابر طول عمر انقلاب ایران است در حال کار بوده اند، اما بالاخره ناچار به سمت غرب برای استفاده از فناوری های مدرن متمایل گشتند. روسها و چینی ها بارزترین کشورها هستند که در نهایت برای پرواز دادن هواپیماهای مسافربری خود از آمریکایی ها یاری خواستند.

کوماک چین پس از چندین سال طراحی و آزمایش،مدل سی ۹۱۹ که به ادعای چینی ها می تواند رقیب هواپیما بوئینگ ۷۳۷ و ایرباس ۳۲۰ باشد را با موفقیت به پرواز در آورند. .تلوزیون دولتی چین سه روز پیش پرواز ۸۰ دقیقه‌ای از این هواپیما را بطور مستقیم پخش کرد و این هواپیما در نهایت بطور موفقیت آمیز در فرودگاه شانگهای فرود آمد. در کارنامه این هواپیما می توان خواند که پروسه طراحی آن هشت سال طول کشیده است در پاییز سال ۲۰۱۵ رونمایی شده است و قرار است اولین محصول در سال ۲۰۱۹ به مشتریان تحویل داده شود.

کوماک سی ۹۱۹ یک هواپیما تک راهرو با گنجایش ۱۶۸ مسافر و برد پروازی بین ۴ تا ۵ هزار کیلومتراست .

گمانه زنی ها می گوید قیمت این هواپیما بین 30 تا۳۲ میلیون دلار است. در حالی که رقیب آمریکایی آن یعنی بویینگ ۷۳۷ در ارزان‌ترین مدل ۸۰ میلیون دلار و ایرباس ۳۲۰ هم در ارزان‌ترین مدل ۹۰ میلیون دلار است.

در ساخت کوماک سی 919 سازندگان چینی تنها در سه بخش اصلی قطعات هواپیما، فعال هستند که باید اذعان کرد که در این بخش‌ها هم تولیدکنندگان چینی تنهایی راه به جایی پیش نبردند و به ناچار ساخته های هخود را با همکاری شرکت‌هایی از فرانسه و آمریکا انجام داده‌اند.

کوماک سی۹۱۹، از دو نوع موتور استفاده می‌کند اولین موتور ساخت یک شرکت مشترک فرانسوی آمریکایی با نام سی اف‌ام است. این شرکت که حاصل همکاری مشترک دو شرکت جنرال الکتریک آمریکا و شرکت سفران فرانسه است، موتور هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ و بوئینگ ۷۳۷ در برخی مدل‌ها را تولید می کند.موتور این شرکت که بر روی کوماک سی۹۱۹ قرار گرفته، مدل لیپ است؛ این موتور که مدرن‌ترین موتور هواپیماهای سایز متوسط در جهان محسوب می‌شود بر هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس هم استفاده شده است. بوئینگ معتقد است این موتور ۱۰ درصد مصرف سوخت را کاهش می‌دهد.

در این هواپیما در قسمت‌های قطعات سیستم ارابه فرود از محصول شرکت لیبهر آلمان، در بخش واحد قدرت کمکی از محصول شرکت هانیول آمریکا، و در بخش کنترل و هدایت از محصول شرکت راک ول کولینز آمریکا استفاده شده است. درواقع این هواپیما کاملن هواپیمایی غربی است و فقط بخش های بدنه و تزئینات و سیستم الکترونیکی هواپیما طراحی چین می باشد.

پیشترچینی‌ها در تابستان سال ۲۰۱۶ بعد از حدود ۴۰ سال تلاش، موفق شده بودند اولین هواپیمای مسافربری خود با نام کوماک اِی‌ارجی۲۱ را تجاری کنند . چینی ها این هواپیما را رقیب بماردیر و امبرائر معرفی کرده اند. جت مسافربری کوماک اِی‌ارجی۲۱ ساخت چین در سال ۲۰۰۸ اولین پرواز خود را انجام داد .این هواپیما توسط شرکت هواپیمایی چنگدو ایر به خدمت گرفته شده‌است. ای‌ارجی۲۱ نخستین تجربه چین در زمینه تولید جت‌های مسافربری منطقه‌ای است که در دو سری با ظرفیت‌های ۹۰ و ۱۰۵ نفره در مسیرهایی تا سه هزار و ۳۰۰ کیلومتر به کار گرفته می‌شود. در ساخت این جت مسافربری چینی از همکاری شرکت‌های غربی مانند جنرال الکتریک برای تأمین موتور بهره گرفته شده‌است.

اگر نگاهی به سابقه دراز مدت چینی ها که در سودای پرواز هستند بیاندازیم در می یابیم کع چینی‌ها در سال ۱۹۸۰ نیز هواپیمای مسافربری وای-۱۰ که یک کپی آشکار از بوئینگ ۷۰۷ بود را با مهندسی معکوس ساخته بودند. از آن هواپیما تنها دو فروند ساخته شد و پروژه آن پس از آزمایش‌های پرواز ضعیف، بدون سر و صدا کنار گذاشته شد.

مشخص نشد به چه دلیلی چینی‌ها این پروژه را کنار گذاشتند اما در گزارش ها عنوان گردید که دلیل انجام چنین پروژه عظیمی در آن زمان ، یادگیری صنعت هواپیماسازی بوده است که می تواند توجیه پذیر باشد. پروژه وای-۱۰ شکست خورد و هیچ یک از آن دو فروند هواپیما نتوانست به پرواز در آید. اما تجربه آن پروژه بعدها در طراحی هواپیماهای کوماک به کمک چینی‌ها آمد. شرکت‌های چینی همچنین استارت طراحی یک هواپیما پهن پیکر را نیز با کمک روس‌ها زده اند. طرح پروژه مشترک تولید هواپیمای دور پرواز مشترک میان دو کشور چین و روسیه، نخستین بار در سال ۲۰۱۴ مطرح شد و قرار است نخستین پرواز این هواپیما بین سالهای ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ انجام شود. ظرفیت این هواپیما ۳۰۰ مسافر و برد آن ۱۲ هزار کیلومتر خواهد بود.

حالا با موفقیت در اولین پرواز کوماک سی ۹۱۹ چینی‌ها به آینده صنعت هوانوردی خود امیدوارتر شده اند.

در صورت موفقیت ، این هواپیما می تواند صدای آژیر خطر برای ایرباس و بوئینگ را به صدا در آورد چرا که در گذشته رقیب اصلی ایرباس و بویینگ شرکت‌های روسی بودند که بدلیل ضعف ساختار هرگز نتوانستند به بازار این شرکت‌ها آسیب چندانی وارد کنند و از طرفی شرکت‌های دیگری مثل امبرائرو بمباریه هم در کلاسی هواپیما می سازند(زیر ۱۲۰ نفر ) که برای بوئینگ و ایرباس بازار اصلی محسوب نمی شود.

اما کماکان تحلیلگران بر این باورند که گرچه چینی ها موفق به ساخت هواپیما شده اند اما بیگمان این موفقیت با یاری غول های مطرح هواپیماسازی امکان پذیر نمی شده است و آنها کماکان نبض بازار پرواز هواپیماهای مسافری در دنیا را در دست دارند.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/568

افزودن دیدگاه جدید