هواپیمایی برای پر کردن خلا بخشی از آسمان ایران

شناسه محتوی: 
170427524
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
به گفته کارشناسان ایران به 500 فروند هواپیما نیاز دارد.
هواپیمایی برای پر کردن خلا بخشی از آسمان ایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

از ۵۰۰ هواپیمای مورد نیازبرای ایران، خطوط هوایی به ۳۰۰ فروند هواپیمای تک راهرو با ظرفیت بین ۸۰ تا ۲۰۰ صندلی نیاز دارند که با خرید ۴۶ فروند خانواده ایرباس ۳۲۰ ، ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ درصد بالایی از نیاز ایران در این زمینه رفع گشته است.

ایران اکنون تا حدودی نیاز به هواپیمای دوربرد و پهن پیکر خود را با خرید هواپیماهای ایرباس و بوئینگ رفع کرده است. از ۱۰۰ فروند هواپیمای ایرباس، ۴۶ فروند از مدل باریک پیکر سری ۳۲۰ است. از ۸۰ فروند بوئینگ ایران ایر هم ۵۰ فروند از مدل باریک پیکر ۷۳۷ است تمام ۳۰ فروند هواپیمای قرار داد بوئینگ با شرکت آسمان ، هم مدل باریک پیکر ۷۳۷ است.

با اینکه ایرباس 320 و بوئینگ 737 تک راهرو هستند اما اینها هواپیماهای دوربرد محسوب می شوند. از سوی دیگر ایران با سفارش آی تی آر ایتالیایی نیاز خود به هواپیماهای مورد نیاز مسافرت به شهرستان های کوچک با تعداد مسافر کم را برطرف نموده است. اما برای فاصله هایی بیشتر از 700 کیلومتر ( که هواپیمای ای تی آر این مسافت را می پیماید)، اما با ظرفیتی کمتر از بوئینگ و ایرباس، ایران در پی هواپیمایی مناسب می گردد. در فهرست شرکتهای هواپیمایی، سوخو 100، میتسوبیشی، امبرائر و بمباردیر قرار دارد. بمباردیر به دلیل عدم رابطه مناسب ایران و کانادا منتفی است. سوخو 100 هم با تمام گلایه های روس ها هنوز در فهرست شک دار ها می باشد. امبرائر برزیل آماده است و ممکن است در آینده از این هواپیمایی برای پر کردن این خلا جهت تنوع بخشی در مدل های هواپیماها استفاده شود اما اکنون میتسوبیشی برای پر کردن مدل هواپیماهای این دو مدل سفارش شده ایران، قرار دارد.

میتسوبیشی که ایران قصد سفارش آن را دارد و پیش از ایران ایر، هواپیمایی آسمان به آن می اندیشیده است، از پیشرفته‌ترین گزینه‌های حال حاضر جهان در کلاس هواپیماهای مسافربری زیر ۱۰۰ نفره است. این جت مسافربری در دو سری ام آر جی ۷۰ و ام آر جی ۹۰ تولید می شوند .‌ام آر جی ۹۰ ظرفیت ۹۰ سرنشین و‌ام آر جی ۷۰ ظرفیت ۷۰ سرنشین را دارد.برد مدل ۹۰ نفره ۳۷۰۰ کیلومتر و برد مدل ۷۰ نفره سه هزار کیلومتر است. با این برد این هواپیما علاوه بر پوشش شهر‌های مهم داخلی ایران می‌تواند کشور‌های همسایه ایران مانند امارات، ترکیه و عراق را که بیشترین بار مسافری را برای ایرلاین‌های ایرانی دارد به راحتی پوشش دهد. برد این هواپیما دو برابر فوکر است این برد به این هواپیمای ژاپنی اجازه می دهد با یک بار سوخت گیری چند پرواز داخلی در ایران را در روز انجام دهد این عامل سبب می شود هزینه‌های عملیاتی این هواپیما نسبت به فوکر کمتر باشد.

سرعت هر دو مدل‌ام آر جی ، ۷۸ صدم ماخ است که اندکی از بوئینگ ۷۳۷ کمتر است. برای سبک شدن وزن هواپیما در بسیاری از قطعات مانند بال‌ها از فیبر کربن استفاده شده که علاوه بر سبک شدن که نقش زیادی در کاهش مصرف سوخت دارد سبب انعطاف پذیری و افزایش قدرت مانور هواپیما هم شده است.

موتور این هواپیما توسط شرکت پرت‌ اند‌ ویتنی آمریکا تولید می‌شود این شرکت یکی از قوی‌ترین سازندگان موتورهای توربو فن دنیاست. موتوری هم که بر روی این هواپیما نصب شده یکی از موتور‌های مشترکی است که شرکت‌های امبرائر برزیل و بمباردیر کانادا هم از آن استفاده می‌کند.

به هر صورت ارزیابی ها نشان می دهد ایران در حدود 105 فروند از هواپیماهایی همانند میتسوبیشی نیاز دارد و حال قرعه چند فروند به میتسوبیش بیافتد را کسی نمی داند ، اما بیگمان رامبرائر نیز در صف انتظار کسب سهمی از این بازار است و ایران با هوشمندی در حال استفاده از کارشناسان هوانوردی است تا در این صنعت وابسته به یک کارخانه و کشور نباشد.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/524

افزودن دیدگاه جدید