هفت روش افزایش مشتری های حمل و نقل در آمریکا

شناسه محتوی: 
1905261337
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
امروز دانش بازاریابی حمل و نقل که تا همین ده سال پیش درحد تئوری بوده است اکنون به یک دانش مجزا در رسته حمل و نقل و لجستیک تبدیل شده است و افرادی که در این رشته فعالیت می کنند، وقوانین حمل و نقل، تبلیغات، روش بازاریابی و حفظ مشتری و مشتری مداری به همراه آنالیز بازار را به خوبی می شناسند به مانند گوهرهای کمیابی در صنعت حمل و نقل هستند که توسط شرکت های بزرگ شکار شده تا رشد آنها را فزاینده سازند.
هفت روش افزایش مشتری های حمل و نقل در آمریکا- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

در زیر برخی ایده ها که اکنون برای نگهداری مشتریها بصورت کاملن عادی بعنوان یک سرویس در کشوری مثل آمریکا ارائه می گردد را معرفی می کنیم. ایده ها بی شک بیشتراز این فهرست است اما دراینجا عمومی ترین ها را ارائه می دهیم.

  1. تأمین لوازم التحریر و برچسب های روی کالاها

نخستین بار شرکت FedEx برای رونق حمل و نقل جاده ای خرده بار خود معروف به LTL FED این سرویس را آغاز کرد. آنها در وب سایت خود دو نرم افزار تدوین کردند که شرکت های توزیع کننده یا شرکت های حمل و نقلی که بسته ها و کالاهای خود را می خواهند بصورت سریع السیر ارسال کنند، این نرم افزارها را پس از قرارداد و توافق قیمت در اختیارشان می گذارند. در صورتیکه قرارداد منعقد شود شرکت فدکس در قبال 7 دلار پرینترهای تولید برچسبی را در اختیار شرکت ها قرار می دهد  ( با مارک شرکت Zebra) که برچسب هایش را بصورت جعبه هایی با رولهایی که مجموعه سه هزاربرچسب تولید می کنند را به قیمت 3 دلار با تحویل رایگان در محل در اختیار شرکت های طرف قرارداد خود می گذارند. شرکت های می توانند با نرم افزارهای مخصوص فدکس برچسب های این شرکت را ایجاد کنند و پرینترها و اندازه برچسب های بگونه ای طراحی شده که با وب سایت فدکس همگون سازی شده و ربرچسب های و اطلاعات آنها با بارکدهای مخصوص به راحتی چاپ می شوند. نکته جالب این است که در قرارداد حجمی مشخص شده است که اگر شما آن حجم از محموله را در اختیار این شرکت قراردهید تمام این سرویس ها رایگان می شود. در کنار اینها، تی شرت های فدکس، کاورهای شب رنگ مخصوص نگهبانان و کارگران، کاغذهای یادداشت، خودکارضد رطوبت و کلیپس های کاغذ با نشان فدکس بصورت رایگان و ماهانه در اختیار شرکت ها با حجم بالای بار قرار می گیرد. فدکس مدعی است با این روش محمولات پستی کاغذی و سریع السیرش از 10 سال پیش 19 درصد رشد داشته است.

          2. کیسه چسبی مخصوص اسناد خریدار محموله

نخستین بار شرکت UPS این کیسه ها را بصورت عمده و رایگان در اختیار مشتریان خود قرار داد. این کیسه های ضد آب بیشتر برای قراردادن نسخه ای از اسناد مورد نیاز خریداردر داخلش و سپس چسباندن آنها بر روی کالا استفاده می گردد و بسیاری از شرکت های توزیع کننده در آمریکا با UPS  بخاطر این بسته های پلاستیکی قرارداد می بندند.

         3.پالت های چوبی:

شرکت حمل نقل معروف آمریکایی به اسم YRC به مشتریانی که از کامیون های او در سطح آمریکا استفاده می کنند پالت های چوبی می دهد تا نیازی به خرید پالت نداشته باشند و اگر یک کامیون از پالت های چوبی یا پالت های شکسته را به این شرکت برگردانند در یک حمل کامیون به ازای یک کامیون کامل 12 درصد تخفیف در حمل ارائه می دهد و اینگونه یک چرخه بزرگ از پالت های و ضایعات چوبی آنها درست کرده است. این شرکت کامیونی اکنون 14 مرکز ساخت پالت های چوبی در آمریکا دارد.

        4.دوازده روز محفظه 20 یا 40 فوتی رایگان درب انبار

شرک کامیوی ABC امریکا به مشتریان خود که نیاز به زمان برای بارگیری محموله های خود دارند، ده روز محفظه های کامیونی خود را که معروف به Park Container در سیستم حمل و نقل است، بصورت رایگان می دهد که مشتری با فرصت محفظه را پر کرده و با یک تماس تلفنی ، شرکت حمل می آید و محفظه را برداشته و بر طبق بارنامه به مقصد حمل می کند.

       5.هرم های مخصوص بارها با قابلیت عدم چیدمان بر روی هم

شرکت کامیونی ARC Best آمریکا نخستین شرکتی کامیونی است بود که این هرمها را بصورت رایگان در اختیار شرکت ها قرار می داد و به همراه سفارش های مشتری های از این مثلث هایی که روی کالا می چسبند و هشدار می دهند که روی این محموله چیزی قرار نگیرد، سه کلاه آفتابگیر نیز با آرم شرکت خودش بصورت مجانی می دهد. علاوه بر این در صورتیکه مشتری پروپا قرص این شرکت باشید، به شرکت شما دستکش های ایمنی کار و عینک های محافظ چشم در حین کار را نیز بصورت رایگان می دهد. این شرکت جهشی بزرگ در پر کردن کامیون های FTL  و کانتنیرهای FCL در آمریکا داشته است. رشدی 24 درصدی در 6 سال.

    6.تأمین پلمپ

سه شرکت کشتیرانی مرسک، هامبورگ سود و ام اس سی، از پیشروان این طرح بودند و به مشتریانی که بالای 15 کانتینر محموله داشتند بصورت رایگان پلمپ های استاندارد می دهند تا مشتری ها تشویق به استفاده از سرویس آنها شوند. همچنین به صاحبان کالایی که زودتر از موعد کانتینر را سالم به خط کشتیرانی بازگردانند بعد از 35 کانتینر بازگشتی یک محموله 8 تایی را با 45 درصد تخفیف درهزینه بندری، ارائه می دهد.

    7.سیستم شبکه ای

شرکت شما اگر با شرکت ها یا مراکز توزیعی کار می کند و توسط شما به شرکت کامیونی یا کشتیرانی و... معرفی شوند شرکت معرفی شده دستکم از 4 درصد تخفیف و شرکت شما دستکم از 6 درصد تخفیف در حمل برخوردارخواهند شد.این روند بصورت اعتبار بنا بر سفارش شما یا اون شرکت در بانک اتصالی بین این دو شرکت ذخیره و در هر دفعه بر روی محموله ها اعمال می شود. اینگونه شرکت ها مدام در حال مکاتبه با شرکت های یکدیگر برای دریافت تخفیف توسط کد یکدیگر هستند و این حتا در قراردادهایشان بعنوان یک نکته مثبت ثبت می شود که اگر شما با ما قرارداد ببندید می توانید از کد معرفی ما در حمل کالاهایتان با فلان قدر تخفیف استفاده نمایید.

هفت مورد بالا گوشه ای از خدمات رایگان شرکت های حمل و نقل بین المللی برای کسب مشتری های بیشتر از بازار است و مواردی مانند شستشوی کانتنیر، کامیون، خوشبو کننده های هوای شرکت ها با رایحه های ثبت شده شرکت ها، جعبه های دستمال کاغذی، کروات ها و... مواردی هست که روز به روز در شرکت ها بعنوان مشوق استفاده می شوند.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1337

افزودن دیدگاه جدید