نیاز به بستری دوباره صنعت هوایی ایران در بخش مراقبت های ویژه

شناسه محتوی: 
1806211183
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
شرکت فرودگاه‌ها ایران آخرین آمار از وضعیت پروازها در فرودگاه‌های ایران را اعلام کرده که این گزارش ها حاکی از کاهش هفت درصدی پروازها در اردیبهشت‌ماه امسال است.
نیاز به بستری دوباره صنعت هوایی ایران در بخش مراقبت های ویژه - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

طبق جداول منتشر شده در دومین ماه سال 1397 فرودگاه‌های ایران نیز میزبان 38 هزار و 200 پرواز بودند که هرچند این آمار نشان‌دهنده افزایش سهم پروازهای داخلی است، اما در مجموع کاهشی هفت درصدی را نشان می‌دهد.
همچنین دراین دوره بیش از چهار میلیون و 600 هزار مسافر در فرودگاه‌های ایران جابه‌جا شده‌اند و در جریان پروازهای انجام شده بیش از 42 میلیون و 500 هزار کیلوگرم بار اعزام و پذیرش شده است.براساس آمارهای جدید میزان پروازها در قیاس با فروردین‌ماه هفت درصد و در قیاس با اردیبهشت‌ماه سال قبل 9 درصد کاهش یافته است. از نظر تعداد مسافران نیز در قیاس با فروردین‌ماه هشت درصد و در قیاس با اردیبهشت‌ماه سال گذشته 13 درصد کاهش مسافر به ثبت رسیده است.
جابه‌جایی بار نیز در فرودگاه‌های ایران نیز کاهش داشته و نسبت به ماه قبل 23 و نسبت به اردیبهشت‌ماه سال قبل 12 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
فرودگاه مهرآباد نیز فعال‌ترین فرودگاه این دوره پروازی بوده که در آن با انجام بیش از 11 هزار و 500 پرواز حدود یک میلیون و 377 هزار مسافر جابه‌جا شده‌اند. مهرآباد در قیاس با سال گذشته کاهش عملکرد داشته اما نسبت به فروردین‌ماه دو درصد در پروازها و شش درصد در جابه‌جایی مسافران افزایش فعالیت را به ثبت رسانده است.
پس از آن فرودگاه‌های مشهد و امام قرار دارند و فرودگاه امام توانسته در حوزه پروازهای خارجی و همچنین جابه‌جایی بار بهترین عملکرد را به خود اختصاص دهد. هرچند که عملکرد این فرودگاه نیز نسبت به فروردین‌ماه حدود 30 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
طبق برآوردهای صورت گرفته 83.9 درصد پروازهای اردیبهشت‌ماه داخلی و 13.1 درصد خارجی بودند و حدود سه درصد آنها به مقصد عتبات عالیات صورت گرفته است.
در حوزه پروازهای داخلی عملکرد حاکی از کاهش محدود پروازهاست، اما در حوزه پروازهای بین‌المللی پروازها نسبت به فروردین‌ماه امسال 25 درصد و نسبت به اردیبهشت‌ماه سال گذشته 13 درصد کاهش یافته است. در طول سال‌های گذشته فرودگاه مهرآباد به عنوان اصلی‌ترین قطب پروازهای داخلی فعالیت خود را ادامه داده و فرودگاه امام نیز مرکز پروازهای خارجی بوده است. ایران برنامه‌ریزی کرده در جریان یک هدف‌گذاری کلان ظرفیت سالانه فرودگاه امام را ابتدا به حدود 50 میلیون و سپس به 100 میلیون مسافر سالانه ارتقاء دهد.
از بین فرودگاه‌های ایران تنها فرودگاه سودده فرودگاه امام خمینی (ره) است و تنها پنج فرودگاه کشور توانسته‌اند میزان دخل خود را با خرج‌شان برابر کند.
در همین حال خبرهای حاکی از سوال نمایندگان از وزیر راه و شهرسازی در مورد تأخیر درپروازهای داخلی می باشد، گویی مجلسیان اگاه نیستند که ضربه پذیرترین بخش در صنعت حمل ونقل ایران به دلیل انحصار توانایی علمی صنعت هوایی در دست آمریکا، بخش هوایی در تأین هواپیما و تجهیزات ناوبری و قطعات می باشد.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
سام پرتوی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1183

افزودن دیدگاه جدید