نمایشگاه حمل و نقل به چه معناست؟

شناسه محتوی: 
170602613
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
بسیاری از کشورها در دنیا، بخصوص کشورهای دارای صنعت حمل و نقل پویا، هر چند سال یکبار اقدام به برگزاری نمایشگاههای حمل و نقل می نمایند و در آن نمایشگاهها بسیاری از شرکتهایی فعال در زمینه حمل و نقل اقدام به معرفی خود می کنند.
نمایشگاه حمل و نقل به چه معناست؟ - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

اما آیا این نمایشگاهها، کارآیی برای معرفی و کسب بازار که رکن اصلی حمل و نقل هست، ایفا می کنند. پاسخ ها متفاوت است، اما آماری که به تازگی در دانشگاه UNT در تگزاس از نمایشگاههای سطح اروپا و آمریکا در ظرف 9 سال گردآوری شده است بیانگر واقعیت دیگری است.

این آمار نشان می دهد نمایشگاههای حمل و نقل، فقط 19 درصد در رشد بازار یک شرکت حمل و نقل موثر می باشد و این شرکت های در زمینه بازاریابی، با شرکت در نمایشگاههای حمل و نقل قادر به توسعه بازار نیستند. از این روی قسمت بازاریابی دانشگاه، با همکاری دانشگاه آستین، اقدام به بررسی شاخه های گوناگون در صنعت حمل و نقل نمودند. این بررسی بیانگر آن بود که، تنها شاخه هایی از حمل و نقل که توانسته با برگزاری نمایشگاه رشد 78 درصدی در بازار خود بوجود بیاورد، فناوری ساخت و تولید تجهیزات مرتبط با حمل و نقل است یا خدماتی همچون بیمه و بانک و بازرسی، که توانسته بازارهای جدید برای شرکت های جدید به ارمغان بیاورد.

در نمایشگاههای فناوری ساخت و تولید تجهیزات حمل و نقل سازندگان کانتینر، پالت، مسیریابهای، سازندگان کامیون و تجهیزات بارگذاری و تخلیه و کلیه محصولات بسته بندی وبازرسی و در کل تمامی صنایعی که تسهیلات برای ارائه خدمات حمل و نقل ایجاد کرده اند، توانسته اند رشد مضاعفی در خریداران خود با ابتکارات بکار برده شده در محصولات خود، ایجاد کنند.

اما شرکت های حمل و نقل بین المللی که نوعی خدمات دهنده در عرصه تجارت و تولید هستند می بایست در کجا اقدام به معرفی خدمات خود نمایند؟

مشاوران دانشگاه آستین در امر بازاریابی و تبلیغات و برندسازی بر این باورند که بهترین راه برای معرفی یک شرکت حمل و نقل، فهرست کردن توانمندی ها و نقاط قوت بالای یک شرکت توسط مدیر آن شرکت است، و سپس شروع به شرکت در نمایشگاههای، صنایعی است که به شاخه توانمند آن شرکت نیازواقعی دارند. بعنوان مثال، شرکتی مثل FedEx که تخصص آن حمل سریع کالا می باشد و 88 درصد اقتصاد این شرکت در این راه است، بهتر است در نمایشگاههای مطبوعاتی، پزشکی، و تجهیزات خاص درمانی شرکت مدام داشته باشد، تا با معرفی سرعت و دقت خود، اقدام به کسب بازارهای نوین نماید.

بدین ترتیب توصیه کارشناسان دو دانشگاه UNT  و آستین به همه شرکت های بارفرآور( فورواردری) یا شرکتهایی که در یک شاخه خاص مشغول فعالیت هستند، این است که با شناسایی نمایشگاههایی که صنعت مذکور مرتبط با تخصص آنهاست غرفه گرفته وشرکت خود را به بازاری که باید به آنها بار دهد، معرفی نمایند. شرکت هایی که در همه زمینه ها تخصص بالایی دارند، می بایست، در تمامی نمایشگاهها یا دستچینی از بهترین های آنها شرکت مستدام داشته باشند تا مدام بازار خود را توسعه دهند.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/613

افزودن دیدگاه جدید