نقش گاوهای شیرده، گوسفندها، مرغ ها و اسبها درسوددهی شرکت های حمل نقل بین المللی

شناسه محتوی: 
171015873
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
مدیریت شرکت های حمل و نقل همچو بسیاری از تئوری های مدیریتی از الگوهای خاصی بهره می برد که این الگوهای بیشتر برای تفهیم بهتر می باشند.الگوی پذیرفته شده در بسیاری از شرکتهای حمل و نقل آمریکایی که در کلاس ها برای دانشجویان تدریس می شود به مزرعه حیوانات معروف است.
نقش گاوهای شیرده، گوسفندها، مرغ ها و اسبها در سوددهی شرکت های حمل نقل بین المللی - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

شایان ذکر است مثال های برای مفهوم خاصی به زبان ساده مدیریتی می باشند و توهین به شخصیت مشتریان و شرکتهای آنها نیست بلکه همانطور که ذکر گردید تشبیه ای علمی است برای الگو برداری ذهنی بهتردر راستای توسعه شرکت های حمل و نقل.

 یک شرکت حمل و نقل را مانند یک مزرعه یا همان دامپروری در نظر بگیرید که شما باید این مزرعه را به سودآوری برسانید. شما می توانید با سرمایه هایتان و توانمندی هایتان حیواناتی را در این مزرعه حیوانات بیاورید و از آنها سودآوری کنید:

  1. گاوهای شیرده: این اصطلاح برای مشتریانی بکار می رود که شما با بارهای مداوم آنها بقای شرکت خود با درصد کمی سود را می توانید تأمین کنید و شرکت را سرپا نگه دارید. دقت بفرمایید تعداد گاوهای شیرده شما نباید کم شوند بلکه باید تعداد ثابتی داشته باشید و گاه برآنها بیافزایید تا مزرعه که شرکت شماست سراپا بماند.
  2. گوسفندها: گوسفندهای مشتری های مدت دار و دیر به دیر می آیند ولی وقتی می آیند بسیار سودده هستند و همانند گوسفندان که در مزرعه شما با پشم حاصل از آنها سود می کنید، آنها مانند گوسفندهای فصلی سود می دهند اما سودی با ارزش و گران قیمت و اینها منبع اصلی سود بالای شرکت می باشند.
  3. مرغها: مرغ ها بارهای بسیار کوچک اما زود بازده هستند. با مرغها به تنهایی حتا با افزایش تعدادشان شما نمی توانید مزرعه را سرپا نگه دارید اما می توانید سود خود را افزایش دهید و هزینه آنها را به نوعی خرج کنید که تعداد گاوهای شیرده و گوسفند ها را بیشتر نمایید.
  4. اسب ها: این مشتری ها نامهای بزرگی دارند و شاید به شما سودی زیادی نرسانند اما زیبایی و وقار خاصی به شرکت شما می دهند. در خقیقت این مشتری های زینت شرکت و زیباتر کننده رزومه کاری شما می توانن باشند که شما با آنها به شرکت خود افتخارکنید. بعنوان مثال نمونه بارز آنها حمل و نقل بارهای مربوط به سازمان ملل و ارگانهای زیربط آن است یا شرکت های بزرگی که کارهای عام المنفع نیز می کنند.

در کل شرکتی می تواند امید به توسعه داشته باشد که تعداد گاوهای شیرده و گوسفندهایش را در مزرعه اش تشکیل داده است وزین پس می تواند امیدوار به توسعه با ثبات داشته باشد. امید که این دسته بندی بتواند کمی ذهن شما را در مورد دسته بندی مشتریان حمل و نقل باز نماید.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/873

دیدگاه‌ها

تصویر رضا جلالیان حقیقت

با سلام.مطلب عالی بود در قالب چند خط و یک مثال ساده اصل مساله شرکتهای ایرانی را بیان کردید.البته وقتی این تفاوت مشتری مشخص شد باید یاد بگیریم با هر نوع چطور ارتباط برقرار کنیم.به بیان ساده اصول نگهداری یک گاو شیرده چیست?

افزودن دیدگاه جدید