ناوگان فرسوده ایران بلای جان وزات راه و شهرسازی و جاده های ایران

شناسه محتوی: 
1803151071
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
آمارهای ضدو نقیض ناوگان فرسوده ایران اجازه نمی دهد که به یک ارزیابی درست دقیق از بازار کامیون ایران دست یافت.
ناوگان فرسوده ایران بلای جان وزات راه و شهرسازی و جاده های ایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

برخی جاها و آمارهای رسمی آن را حدود 127 هزار دستگاه بالای 25 سال عمر مفید می دانند و برخی آنرا 202 هزار دستگاه به با بالا، اما هر دو رقم بسیار هزینه بر است تا ناوگانی فرسوده به ناوگانی مدرن و جدید تبدیل شود. کاهش رونق اقتصادی و رکود دست و پاگیر و کاهش درآمدهای دولت نیز نمی گذارد وزارت راه و شهرسازی که اکنون زیر خرید هواپیماها دست به دامن چینی ها شده است، نتواند مشکل ناوگان سنگین ایران راه حل کند.
به سخنان وزیر راه و شهرسازی عباس آخوندی گوش دهیم مشکلات برایمان بیشتر روشن می شود. ایشان می گویند:اگر این کامیون‌ها از رده خارج و با نمونه‌های استاندارد و جدید جایگزین شوند، مصرف انرژی این بخش به نصف می‌رسد. با پول حاصل از صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌توان ظرف مدت کوتاهی هزینه صورت‌گرفته را بازپرداخت کرد. علاوه بر این وضعیت محیط زیست نیز بهبود خواهد یافت.
اما این هزینه اولیه برای شروع اینکار را چگونه باید تأمین کرد؟ حال فرض این هزینه تأمین شد، کدام کارخانه کامیون سازی می خواهد 127 هزار یا 202 هزار کامیون به بازار در این رکود اقتصادی تزریق کند تا کامیون داران صاحب کامیون های فرسوده مشتاق به خرید شوند؟ اینها همه مشکلات بزرگی در این مسیر هستند.
برخی ها می گویند شاید چاره کار را با واردات و مونتاژ کامیون های بی کیفیت چینی می بینند، اما باید پذیرفت که اگر تصمیم جایگزینی کامیون ها فرسوده با کامیون های چینی است، این کار فقط مسکنی موقت  است نه یک کار پایه ای.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
سام پرتوی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1071

افزودن دیدگاه جدید