موقعیت مناسب جغرافیایی ایران، فرصتی برای کسب برتری

شناسه محتوی: 
170225396
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
بسیاری از کشورها از نظر توسعه بسترها و زیر ساخت های مرتبط با حمل و نقل دهه ها از ایران پیشی گرفته اند
موقعیت مناسب جغرافیایی - پایگاه خبری حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

بندرگاههای بزرگ کشورهای امارات متحده عربی و قطر و فرودگاههای دبی و دوحه به همراه سرویس جاده ای ترکیه، سبب شده بود که آسمان و زمین و آبهای ایران فقط محلی برای گذر و تردد سایر کشورها باشد و خوب بسیاری از شرکت های حمل و نقل و دولتمردان به همین آب باریک اما همیشه جاری بسنده کرده بودند و حاضر به پذیرش نیاز به تغییر نداشتند.

اما امروز به دلیل مشکلات و البته تغییرات نیکی که در ایران و منطقه رخ داده است، دگربار در صورت مدیریت درست و بدون طمع برای کسب سودهای باد آورده گذرا و البته شهرت آفرینی برای کسب پلکان های سیاسی دیگر؛ ممکن است بتوان از موقعیت پیش روی بهره برد و بسیاری از شرکت های حمل و نقل ایرانی را از مشکلات دور کرد.

کشورترکیه به دلیل مشکلات سیاسی داخلی و حوادث تروریستی، دیگر برای اروپا و آسیایی ها محلی امن محسوب نمی شود و تردد از آن کاهش چشمگیری داشته است.

ایران نیز پس از برجام موفق به نوسازی ناوگان هوایی، سرمایه گذاری برای خرید کشتی های بزرگ، ساخت ترمینال مسافری ایرانشهر، نوسازی و توسعه ناوگان ریلی با کشورهای گوناگون و توسعه بندرگاهی مانند چابهار، صحبت با کشورهایی مانند ارمنستان برای اتصال به شبکه راه آهن ایران و... سعی دارد به سرعت به رقیبان منطقه ای برسد.

اگر ایران با مدیریت درست و خریدهای مناسب و بستر سازی لازم، بتواند از نظر امکانات به رقبای منطقه ای خود برسد سرمایه گذاری آنها را با چالش روبرو می کند. برتری که ایران دارد و آنها از آن محرومند، جغرافیای مناسب ایران است. قرار گرفتن در مسیر بسیاری از کشورهای فقیر در زمینه حمل دریایی ( کشورهایی با دسترسی محدود به آبهای آزاد)، پدید آمدن اقتصادی های نوظهوری همچو هند، مالزی و...و نزدیکی آنها به حمل و نقل ایران برای دسترسی به بازارهای آسیای میانه سبب شده است که تمامی کشورها با توجه به فرصت سنجی و محک زدن بهره وری اقتصادی وارد مذاکره با ایران شوند.

البته ایران برای این مذاکره ها نیازمند مذاکره کنندگان حرفه ای با مشاوران کارکشته و آگاه به روند و رشد اقتصادی دنیا برای دادن مشاوره درست  و ارزیابی دستکم 50 سال آینده به مذاکره کنندگان است و البته صنف های حمل و نقل ایران نیز باید در این روند دخالت داده شده و نظر آنها نیز بررسی گردد تا از این حرکت بهره مند شوند.

مقطع، مقطع حساسی است و همیشگی نیست و می بایست برعکس تصمیم هایی که تاکنون فقط برای یک دهه نه فراتر گرفته شده و ساعتهای زمان و میتینگ و کنفرانس برگزار شده و آخرسر تصمیم مذکور یا بر روی کاغذ به دلیل رشد فناوری و قدیمی شدن بحث باقی ماندند یا بصورت ناقص و نیم بند اجرا شده و خود اکنون مشکلی بر مشکلات افزوده اند.

شرکت های خصوص در این راستا نیز، بایست به گفتمان و توافقات بین خود برای رسیدن به یک روند یکسان و یکپارچه سرعت ببخشند، وگرنه شرکت های بزرگ با سرمایه هایی بالا قرا خواهند رسید و آنها هستند که از موقعیت مناسب جغرافیایی ایران و بسترهای آماده شده بهره می برند.

با همه تفاسیر بالا و مشکلات سه مورد از ملزمات آمادگی ایران برای پر کردن حفره بین خود و رقیبان منطقه ای از دید نگارنده عبارتند از:

  1. بستر سازی سریع و مناسب و استفاده از موقعیت جغرافیایی مناسب برای کسب برتری نسبت به سایر رقبای منطقه ای
  2.  تصمیم های سریع و درست، برای حذف فرآیندهای دست و پا گیر و قدیمی و مدرنیزه کردن سیستم های حمل بخصوص زمینه الکترونیکی کردن بسیاری فرآیندها
  3. فدا کردن منافع تک شرکتی و شخصی به منافع گروه شرکت های حمل و نقل در بخش خصوصی
برگردان: 
کاوش ساعی
ویراستار: 
کاوش ساعی
سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
ادموند زولنیک کارشناس توسعه منطقه ای حمل و نقل دانشگاه میسون آمریکا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/396

افزودن دیدگاه جدید