مراقب هیاهوی کاذب روسها برای فروش هواپیمای روسی باشیم

شناسه محتوی: 
170605620
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
بالاخره هواپیمای ام سی 21 روس، نخستین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت انجام داد. هواپیمایی که بدنه آن توسط روسها ساخته شده است و موتور آن با کنسرسیومی از شرکت های غربی و در راس آنها شرکت بزرگ پریت اند ویتنی قرار دارد.
مراقب هیاهوی کاذب روسها برای فروش هواپیمای روسی باشیم - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

روسها پس از فروپاشی شوروی سابق در ساخت هواپیمای مسافری بسیار از رقیبان غربی خود عقب افتادند و ساخت این هواپیما تلاشی برای رسیدن به همان جایگاه پیشین بود که شوربختانه، مشکل فنی در دم هواپیما که نخست در مکزیک و سپس در خود روسیه کشف گردید، مشخص کرد که هواپیمایی، تنها بدنه آن توسط روسها ساخته شده است، درست در همان بدنه دارای مشکل است.

اما اکنون روسها این هواپیما را به پرواز درآورده اند و بیگمان یکی از بازارهایی که آن را موظف به خرید این هواپیما می دانند ایران است. روسها به دلیل همکاری های سیاسی و نظامی که با ایران در سوریه دارند، انتظار دارند که ایران هواپیمای جدید روسها را در تعداد بالا مانند سفارش های غربی، خریداری کنند. اما آنها قصد ندارند این موضوع را مستقیم بیان کنند بلکه با هیاهوی بسیار بگونه ای وانمود می نمایند، که هدفشان بازار ایران نیست، و این کیفیت هواپیمای آنهاست که ایران را مجاب به خرید این هواپیما نموده است. این تبلیغات در رسانه های روس مشهود است.

بعنوان نمونه، ریانووستی، نوشته است یوری اسلوسار رئیس شرکت هواپیماسازی متحد ( OAK) روسیه گفت: با به پرواز درآمدن این هواپیمای مسافربری، نمایندگان کشورهای مجارستان، هند و بنگلادش در نشست بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ از آمادگی کشورشان برای خرید هواپیمای جدید روسیه خبر دادند.وی ابراز امیدواری کرد که با تولید انبوه و معرفی قابلیت های بیشتر این هواپیمای جدید، شمار خریداران بین المللی آن افزایش خواهد یافت.

هواپیمای ام اس ۲۱ در دو مدل  با گنجایش حداکثر ۲۱۱ مسافر ساخته می شود که قابلیت پرواز در تمامی مناطق و شرایط آب و هوایی را دارد.

پروژه ساخت هواپیمای جدید مسافربری در روسیه تا کنون بیش از ۴.۵ میلیارد دلار هزینه در بر داشته است و قیمت هر فروند آن  از ۷۲ تا ۸۵ میلیون دلار اعلام شده است.

بهرصورت باید دید ایران می تواند در برابر این خواسته نامعقول روسها مقاومت نماید یا خیر. روسها توجه نمی نمایند که، سفارش های ایران به هواپیماسازان غربی مدل هایی است که اکنون در بزرگترین ناوگان های هوایی مشغول کار هستند وآزمون های عملی و اقلیمی خود را نیز با موفقیت پشت سرگذاشته اند.

بایست به روسها گوشزد کرد ایران دیگر تحت تحریم نیست و ناوگان و آسمان ایران محل آزمون های فنی هواپیمای آنها نیست و ناوگان هوایی ایران می باست جزو برترین ناوگان های هوایی و در فهرست طراز اول ها قرار داشته باشد که با سفارش های نوین ایران و کمی مدیریت درست فرودگاهی به دلیل جایگاه جغرافیایی ایران، دور از دسترس نیست، و ناوگان ایران مانند کشورهای بنگلادش و هند و...که در دسته بندی سرویس های هوایی، در زمره ناوگان های دسته دو قرار دارند، قرار ندارد.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/620

افزودن دیدگاه جدید