مثلث ایران، قطر، عمان چگونه مثلثی است

شناسه محتوی: 
170907800
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
وزیر راه و شهرسازی ایران که به دعوت رسمی امیر قطر برای حضور در مراسم افتتاح بندر حمد به این کشور سفر کرده بود در جریان این سفر در نشست سه جانبه وزرای حمل‌ونقل ایران-قطر-عمان در دوحه شرکت کرد.
مثلث ایران، قطر، عمان چگونه مثلثی است - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

همچنین در خبرها آمده است که در این نشست "وزرای کشورهای مزبور ضمن اشاره بر ظرفیت ها و زیرساخت‌های موجود حمل‌ونقل سه کشور، همکاری‌های اقتصادی و تجاری سه کشور را متناسب با سطح بالای همکاری‌های سیاسی ندانسته و بر گسترش آن تاکید کردند.توسعه همکاری ها در بخش خطوط هوایی، بنادر، کریدورهای حمل‌ونقل موجود و نیز فعال کردن موافقت‌نامه عشق‌آباد از دیگر محورهای گفت‌وگوی سه وزیر بود، مقرر شد در آینده نزدیک با تبادل دیدارهای متقابل گسترش همکاری‌های فی‌مابین در زمینه حمل‌ونقل، توریسم و تجارت بطور دقیق برنامه‌ریزی شده و توسعه یابد."
در این میان پرسشی که مطرح می شود، نحوه همکاری است بین این سه کشور. آگاهیم که عمان و قطر به لحاظ اقتصادی متفاوت هستند یکی بسیار پولدار و دارای منابع مالی و دیگری در حال رشد ولی نه به سرعت قطر. این دو کشور صادر کننده بزرگی نیستند بجز در زمینه نفت و گاز و میعانات گازی. پس در این میان این دو کشور تنها می توانند نقش واسطه برای ترانزیت و حمل را ایفا نمایند.
قطر که خود الان در بحران سیاسی با همسایگان سنتی خود به سر می برد، .ارداتش را به سمت ترکیه و اروپا چرخانده است و خوب کشور ما در این میان به دلیل نبود برنامه هماهنگ همچو همیشه و نبود پتانسیل صنعتی و اقتصادی مطلوب از غافله کماکان عقب می باشد.پس در این میان خطوط هوایی این دو کشور می توانند تا حدودی کمبود حمل و نقل هوایی ایران را تا رسیدن هواپیماهای شرکت های هوایی پوشش دهند و بندرگاههای آنها نقش بندرگاه ترانزیتی برای ایران را ایفا کنند، اما برای ایفای نقش ترانزیت کننده آن هم برای بندر حمد و بندرگاه بزرگی که عمان در دست ساخت دارد ما آماده هستیم؟
اگر قصدمان این است، توسعه بندر چابهار به چه راهی خواهد رفت؟

گرچه شرکت در این همکاری ها بسیار لازم و پسندیده است، اما بد نیست، ما را از دامنه عقب ماندگی مان آگاه سازد، ما با روش سنتی اما با پوششی بسیار نازک از مدرنیزه، مدعی همکاری با بندرگاهها و خطوط هوایی هستیم که سالهاست با برنامه ریزی و نقدینگی وسیع توسعه یافته اند و به بهترین سیستم های نوین حمل و نقل مجهز شده اند. شایسته است که پیش از هرگونه همکاری به پتانسیل های حمل و نقل خود اکتفا نکنیم، بلکه به پتانسیل های فعال شده حمل و نقل مان تکیه نماییم، زیرا شوربختانه تجربه به ما نشان داده به دلیل عدم پیگیری برنامه های از دولتی به دولت دیگر بسیاری از این همکاری ها در حد کاغذ باقی مانده و ضعف در بسیاری از موارد از سوی ماست که فکر می کنیم در زمینه حمل و نقل مدرن و پیشرفته هستیم درحالیکه پس از برجام تازه برای بسیاری روشن گشت که ظرف ده سال دنیا به کجا رسیده و ما هنوز در کسب بازارهای محلی و منطقه ای کشور های اطراف عاجز مانده ایم.
اکر خواهان پیشرفت هستیم و دوست نداریم نظاره گر باشیم باید مثلت متساوی الساقین را که ما ضلع کوچک آن هستیم را به مثلث متساوی الاضلاع تبدیل کنیم و فقط نظاره گر نباشیم.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
بهروز مینادوست
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/800

افزودن دیدگاه جدید