فرق بین Rest Area و Text Area درجاده های آمریکا چیست؟

شناسه محتوی: 
171214984
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
Rest Area یا بعبارت فارسی استراحتگاه ها در اتوبان های کشورهای آمریکا، کانادا و استرالی بسیار رایج هستند. این ستراحتگاهها در حداکثرهر 80 مایل در دو طرف اتوبان یا بزرگراه با هزینه اداره بزرگراههای ایالتی ساخته شده اند و هزینه آن از جریمه ها و مالیات های تأمین می شود.
فرق بین Rest Area  و Text Area  درجاده های آمریکا چیست؟- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این استراحتگاهها دارای دو در می باشند و وقتی شما از اتوبان خارج می شوید وارد جاده ای می شوید که دو راه می شود و یک راه می رود به در پشت این استراحتگاه که مخصوص اتوبوس های کامیون ها یا ماشین های مسافرتی می باشد و یک راه می رود به در جلو که مخصوص موتور سیکلت ها و ماشین های سواری می باشد.

این استراحتگاهها، در هر ایالت از یک سالن بسیار بزرگ ساخته شده است که تابلوها و نشانه های تاریخی و طبیعتی آن ایالت را در دیوارهای آن می توانید مشاهده نمایید و ماشین هایی در سالن ها هستند که مواردی مثل شکلات و سایر تنقلات را بطورخودکار می فروشند. سرویس های بهداشتی، محل شستشوی کودک و در برخی از این محل ها حمام نیز وجود دارد.

بهداشت و تمیز کردن این مراکز همگی بر عهده اداره اتوبان هاست و از عوارض سالیانه خودروها و کامیون ها تأمین می شود و بسیاری از مردم محلی در استخدام هستند برای تمیز کردن این محل ها و اداره بزرگراهها بصورت بازرسی اقدام می نماید.

سیستم گرمایشی و سرمایشی در این سالن ها نصب است و مدام در حال کار و برای تأمین برق لازم آن از سلول های خورشیدی استفاده شده است که نیازی به دکل گذاری و سیم کشی نباشد و برق اضافی در یک باتری ذخیره می شود برای روزهای ابری و شب ها.

در این مراکز درختکاری و فضا سازی نیز شده است و نیکت هایی با میز برای غذا خوردن مسافران وجود دارد اما رستوران یا اشخاص دستفروش حق ندارند در آنجا کسب و کار نمایند. هرگونه تبلیغی و نصب تبلیغ بر در و دیوار آن ممنوع می باشد و پیگرد قانونی و جریمه ای سنگین دارد زیرا تجاوز به حقوق سایر استفاده کنندگان می باشد.

در داخل سالن ها نقشه ها و بروشورهای راهنمای مراکز دیدنی در مسیر و در آن یالت وجود دارد که می توانند مسافرین رایگان آنها را بردارند.large_schroon_lake_text_stop_a_0.jpg

Text Area که به فارسی شاید به آن گفته شود پیامک جای، محل هایی هستند که به تازگی دراتوبان ها وجاده ها ساخته شده اند و شما می توانید در شانه های کنار اتوبان ها یا بزرگراهها با یک خروجای کوتاه از جاده خارج شوید و برای یک ربع بایستید و با گوشی و خود تلفن یا پیامک را بزنید و سپس دوباره به مسیر ادامه دهید. اینکار برای کاهش تصادفات صورت گرفته و گویا تأثیر مثبتی نیز از خود بر جای گذاشته است.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/984

افزودن دیدگاه جدید