فرصت سوزی های خرید هواپیمای نو

شناسه محتوی: 
1806111176
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
هنگامیکه برجام بدون مخالفت و خروج آمریکا در جریان بود، ایران توانسته بود به پشتوانه آن و تعهداتی که گرفته بود، در عرصه های مختلف اقتصادی و از جمله حمل و نقل صورت دهد. یکی از شاه بیت های این حرکت سفارش های کارشناسی انواع هواپیما به دو شرکت غربی معروف ایرباس و بوئینگ بود.
فرصت سوزی های خرید هواپیمای نو - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

بسیاری از فعالان حوزه هوانوردی ایران امیدوار بودند ایران‌ایر و پس از آن خطوط هوایی دیگر ایران با این قراردادها دچار تحول شوند اما با تغییرات سیاسی در آمریکا همه چیز تغییر کرد و این فرصت از دست رفت. با این همه برخی معتقدند ایران‌ایر فرصت‌هایی در همین مدت داشته که از دست داده است.​ به گزارش خبرگزاری فرانسه سخنگوی بوئینگ اعلام کرده که این شرکت هنوز هیچ هواپیمایی به ایران تحویل نداده و از آنجا که دیگر مجوز فروش هواپیما به ایران را ندارد، هیچ هواپیمایی را به این کشور تحویل نخواهد داد. این سخنان چندان دور از ذهن نبود؛ چند ماهی بود که فعالان حوزه هوانوردی ایران با توجه به زمزمه های آمریکا در مورد خروج از برجام و حرف های ضد و نقیض و غیر شفاف بسیاری از مسئولان در مورد پایبندی بوئینگ و ایرباس به قراردادها، می‌دانستند خبری از هواپیماهای بوئینگ نخواهد بود اما برخی کارشناسان این حوزه انتقاد می‌کنند که ایران‌ایر دو فرصت طلایی را طی دو سال گذشته برای در اخیتار گرفتن هواپیماهای نو از دست داده است.
یکی از این فرصت‌ها هنگامی بود که شرکت ترکیش‌ایر به دلیل مشکلات مالی از خرید دو فروند بوئینگ ۷۷۷ منصرف می‌شود. طبق قاعده شرکت های هواپیما ساز بر اساس اولویت بندی مشتریان و نوع سفارش ها، این هواپیماها را به دیگر مشتریان پیشنهاد می دهند و حتا گاه تخفیف های خوبی نیز قائل می شوند. هواپیماهایی که نو هستند و فقط شرکت سفارش دهند نتوانسته تعهد مالی را به موقع انجام دهد. در این زمان بوئینگ به ایران‌ایر پیشنهاد فروش این دو مدل را می‌دهد اما ایران‌ایر این درخواست را قبول نمی‌کند. برخی می‌گویند ایران‌ایر و وزارت راه و شهرسازی ایران به دلایل سیاسی آن زمان و ترس از انتقاد منتقدان دولت دست رد به این فرصت طلایی زده بودند. در آن زمان با تحویل اولین سری ایرباس‌ها به ایران، منتقدان داخلی برجام اعلام کرده بودند که هواپیماهای تحویل داده شده توسط ایرباس مرجوعی شرکت‌های دیگر است.
جالب است که ایرباس های تحویلی کاملن نو بودند و ایرباس به دلیل منصرف شدن دو ایرلاین یکی از اسپانیا و دیگری از کلمبیا این محصولات را به ایران تحویل داده بود و این اتفاق می توانست برای بوئینگ نیز بیافتد و در آن زمان جالب است که هر دو شرکت مایل بودند نخست به ایران ایر هواپیما بدهند و اولین پیشنهاد را به ایران ایر می دادند تا این مشتری جدید را راضی نگه دارند، اما همچو همیشه ما با قدرت به دلیل سیاسی زدگی فرصت سوزی کردیم. بوئینگ هم همین کار را کرد و برای اینکه طلسم فروش هواپیما به ایران را بشکند، به ایران ایر پیشنهاد داد تا بوئینگ ۷۷۷ لغو شده، ترکیش‌ایر را بخرد اما ایران‌ایر حاضر به خرید نشد و اعلام کرد تا اردیبهشت سال ۱۳۹۷ صبر می‌کند تا نوبت تحویل سفارش بوئینگ ۷۷۷ خود برسد.
فرصت دوم پیشنهادات خود شرکت بوئینگ بود.در ابتدای قرارداد، بوئینگ به ایران‌ایر پیشنهاد داده بود به جای تقاضا برای مدل‌هایی که نیاز است چندین سال در صف خرید بماند، مدل‌هایی را سفارش دهد که زودتر آماده می‌شوند. یکی از این مدل‌ها بوئینگ ۷۴۷ سری ۸۰۰ بود هواپیمایی که چند سالی است با کاهش مشتری روبه‌رو شده است.
حتی گفته می‌شد بوئینگ می‌توانست کمتر از یک سال، دو تا چهار فروند را به ایران‌ایر تحویل دهد اما ایران‌ایر باز هم حاضر به خرید بوئینگ ۷۴۷ سری ۸۰۰ نشد.
ایران‌ایر چند سالی است که با از رده خارج کردن بوئینگ‌های ۷۴۷ خود به دلیل سن بالا، مسیرهای دوربرد خود مانند مسیرهای پرمسافر چین و مالزی را تعطیل کرده و تحویل حدود شش فروند از مدل‌های بوئینگ ۷۴۷ و ۷۷۷ می‌توانست این مسیرها را احیا کند.
از طرفی ایران ایر حداقل برای سی سال دیگر در برابر تحریم‌ها احتمالی با خرید این هواپیماها بیمه می‌شد. اما با رد پیشنهادهای بوئینگ عملاً کار به جایی رسید که با تنگ‌تر شدن فضای سیاسی قرارداد بوئینگ از طرف این شرکت آمریکایی لغو شد و احتمال می‌رود همین روند برای ایرباس هم تکرار شود. وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده که به دنبال تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران، مجوز فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به ایران لغو می‌شود.
هر هواپیمای مسافربری که لااقل ۱۰ درصد از قطعاتش را شرکت‌های آمریکایی ساخته‌اند، برای فروش به ایران باید از دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) مجوز رسمی دریافت کند. البته ایران‌ایر چند ماهی تا لغو این مجوز زمان دارد.
ایران‌ایر اعلام کرده شاید تا آن زمان بتواند سه فروند ایرباس جدید و هشت فروند ای تی آر دیگر تحویل بگیرد.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
سام پرتوی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1176

افزودن دیدگاه جدید