سرعت را برای ایمنی جان خود و یوزپلنگ ایرانی کاهش دهید

شناسه محتوی: 
1809021266
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
هر کشوری در دنیا به داشته های فنی، طبیعی، علمی و...خود می بالد و اگر موردی منحصر به فرد داشته باشد، آن مورد را که در دنیا نظیر ندارد ارج نهاد و تک تک مردمان متمدن آن کشوراز آن پاسداری می کنند.
سرعت را برای ایمنی جان خود و یوزپلنگ ایرانی کاهش دهید - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

اکنون آزمونی سخت در تاریخ این سرزمین به گردن نسل کنونی ما ایرانیان افتاده است وهمه با هم می بایست از حیوانی منحصر به فرد که نام ایران و ایرانی را یدک می کشد، پاسداری کنیم. شوربختانه پیش از ما نیاکان ما با کم کاری سبب انقراض نسل ببر مازندران گشتند. ببری که اگر امروز در بین کشور ما بود نشان قدرت ایران زمین می بود اما جز افسوس و آه برای ما جایی نگذاشته است.
در درون همه ما انسان ها به دلیل فیلم های راز بقای نادرستی که از شبکه های تلویزیونی پخش می شود نوعی هراس از گربه سانان وجود دارد. گربه سانانی که یوز ایرانی یکی از زیر شاخه های آن است، موجوداتی هستند که قلمرو خود را داشته و دارند وشناخت ما از آن ها به ما یاری می رساند که در مواجهه احتمالی با آن چه کنیم.
نخست بدانید یوزپلنگ ها به انسان حمله نمی کنند مگر از سوی شما خودشان یا فرزندانشان احساس خطر کنند. یوزها بسیار آرام هستند و اگر به نزدیکی شما یا محلی که شما هستید آمده اند دو حالت دارد، یا گرسنه و تشنه هستند و در پی شکار و آب آمده اند یا به دلیل جوان بودن و کم تجربه بودن گم شده اند. اما گرسنگی آنها دلیل نمی شود که بخواهند شما را بخورند زیرا شما طعمه و خوراک لذیذ آنها نیستید. در مواجهه با آنها شما باید خونسرد باشید، سعی نکنید آنها را بترسانید یا به سمتشان حمله ور شوید و سعی کنید به آرامی از مسیری که آمده اید عقب بروید و از او دور شوید و او نیز همین کار را می کند.
اما میزان ستم ما به یوزها بیشتر است یا آنها به ما؟ تا حالا چند بار شنیده اید که فردی داشته راه می رفته و در روستا یا جاده و یوز حمله کرده و او را خورده است؟ تقریبن هرگز مگر فردی در مواجهه با یوز حرکت اشتباهی کرده باشد. اما در این میان تا دلتان می خواهد ما از یوزها کشتار کرده ایم چه آگاهانه و چه نا آگاهانه.
یوزپلنگ آسیایی که زمانی در سراسر قاره آسیا از فلسطین تا هند پراکندگی داشت امروز در سراسر این قاره منقرض شده و تنها جمعیت محدودی از این گونه در ایران باقی مانده، از این رو بسیاری از کارشناسان آن را یوزپلنگ ایرانی خطاب می کنند.
یوزپلنگ سریع‌ترین دونده روی زمین و یکی از معدود گربه سانان جهان است که از قلمرو وسیعی برخوردار است. این گونه جانوری به دلیل شکار بی رویه و تخریب زیستگاه‌های دشتی و استپی در بسیاری ازمناطق ایران منقرض شده و از آنجا که انقراض آن، به عنوان یکی از بزرگترین پستانداران ایران، می تواند در نوع یک فاجعه برای تنوع زیستی کشور و جهان به شمار آید، لذا از سال 1380 با کمک مالی و فنی برنامه عمران سازمان ملل، صندوق تسهیلات جهانی و صندوق جهانی حیات وحش، پروژه ای به منظور حفاظت از زیستگاه‌ها و آخرین بازمانده های یوزپلنگ آسیایی در ایران آغاز بکار کرد تاشاید روند انقراض یوزها کندتر شود.
اما با وجود همه تلاش های صورت گرفته توسط کارشناسان و محیط بانان محیط زیست، این گونه جانوری همچنان با تهدیدات بسیاری مواجه است که ادامه حیات این جانور را با بحران مواجه ساخته است. هرچند در این میان گاهی خبرهای خوشی هم از زیستگاه‌های یوز می رسد و اینکه محیط بانان موفق می شوند تصاویری امیدوار کننده از گروههای 3 تایی یا 4 تایی یوزها را بر روی دوربین ثبت کنند، اما در نهایت هرگونه کاهش جمعیت این‌چنینی در اثر دخالت های انسانی، حتی اگر محدود به دو فرد هم باشد، باز هم یک عامل تهدید کننده به شمار می رود.
یکی از موارد تهدید که جان بسیاری از یوزهای ایرانی را گرفته است و تعداد آنها را به 40 قلاده کاهش داده است، جاده ها هستند و رانندگان صنعت ما که در این جاده ها تردد کرده و روزی پاک برای خانواده به ارمغان می برند یکی از استفاده کنندگان از این مسیرها می باشند. یوزپلنگ ها در قلمروهای خود زندگی می کردند و هرگز به سمت ماها نیامدند، بلکه ما انسان ها در وسط قلمروهای زندگی آنها جاده ساختیم و شروع به در آوردن روزی کردیم، آیا این ستم نابخشودنی نیست که در میان خانه کسی هر روز تردد نماییم و بعد او را نیز بکشیم و بی تفاوت به آرامش او و خانواده اش به حرکتمان ادامه دهیم؟
یک راننده آگاه که کامل به حقوق صنفی خود آگاه است، اصول رانندگی را می شناسد، شایسته است برای حرفه ای بودن بداند چگونه باید از محیط زیستی که در اختیار اوست (حتا کویر که مالامال از نعمت زیستی فراوان است و ما آگاه نیستیم) و به دلیل روزی از آن عبور می کند چگونه رفتار نماید. حال در این وادی، مسیرهایی هست که به همت انجمن های محیط زیست و دولت تابلوهایی زده اند بعنوان قلمرو یوزپلنگ آسیایی و این محل ها همان برخورد جاده های ما و خانه های آنهاست، پس با سرعت خیلی کم می بایست از این مسیرها عبور کرد که در صورت عبور یوز پلنگی از جاده در روز یا بخصوص شب که دید کمتر است، بتوانیم ایست داشته باشیم تا آنها رد شوند. باور بفرمایید تفاوت کاهش سرعت شما در این مناطق بر اساس طول جاده فقط شاید نیم ساعت باشد، آیا هیچ راننده ای حاضر نیست نیم ساعت در خدمت محیط زیست و افتخار منحصر به فرد کشورش باشد؟ بیگمان پاسخ واضح است.
اما در صورتیکه به هر دلیلی با یوزپلنگی تصادف کردید، همانند اینکه به انسانی برخورد کرده اید با پلیس تماس گرفته و محل واقعه را در جریان بگذارید. همه یوزپلنگ ها بیمه هستند و خسارتی به شما وارد نیست و هزینه ای از شما دریافت نمی شود اما اگر محل را بی اطلاع ترک کنید، امکان دارد یک قلاده از 40 قلاده باقیمانده یوزهایمان از دست برود. این درخواست تک تک ایرانیان از شما رانندگان است که باید بعنوان یک صنف قوی به آن توجه کنیم. اگر همکاری به آن توجه ندارد؛ آگاهش کنیم، درخواست کنیم تا به این اصول اخلاقی پایبند باشد.
اما نقدی نیز به پلیس نماییم و دولت، در تمام کشورهای دنیا اگر خودرویی در این محل ها با سرعت بالا حرکت کند جریمه های سنگینی برایشان وضع می شود و این جریمه ها خرج گونه در حال انقراض و توسعه قلمرو آن می گردد. شایسته است با به کار گیری دوربین ها در تعداد بسیار بالا در این مسیرها به تعداد زیاد ثبت پلاک متخلف نموده و با افزایش کادر در این محل رانندگان خودروهای بی تفاوت و بی توجه ( نه فقط رانندگان کامیون ها که بسیاری از آنها آگاه هستند) به این نشانه ها را جریمه نمایید تا خود این جریمه شوندگان اقدام به هشدار به سایرین نمایند که تا حد امکان احتمال شنیده اخبار تصادم یوزپلنگ ها با جاده ها را کاهش دهیم.
حفاظت از گونه در حال انقراض همانند پاسداری از کیان سرزمین است.یوزها را پاس داریم.  

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1266

افزودن دیدگاه جدید