روسها هرگز صنعت هواپیماسازی به ایران نمی دهند

شناسه محتوی: 
171115938
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
طی برگزاری نمایشگاه هوایی دبی که در زمره بزرگترین بازار فروش غول های هوایی محسوب می شود، اخبار مختلفی به گوش می رسد و خبرها داغی از آن بیرون می آید.
روسها هرگز صنعت هواپیماسازی به ایران نمی دهند - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

به تازگی خبری بر روی خبرگزاری ها منتشر شده است که روسها قصد دارند در امارات با مشارت امارات متحده عربی اقدام به ساخت هواپیمای غیر نظامی نمایند. بنا بر این خبرها یک شرکت دفاعی دولتی روسیه از مذاکرات مقدماتی با امارات متحده عربی برای تولید مشترک هواپیمای غیرنظامی در این کشور حاشیه خلیج فارس خبر داد.

هواپیمایی که در مورد آن صحبت می شود بر مبنای جت جدید روسی ام. سی. ۲۱.۴۰۰ خواهد بود و می‌تواند با نمونه‌های مشابه ساخت شرکت‌های بوئینگ و ایرباس رقابت کند.

سرگی چمزوف، مدیرعامل شرکت روس‌تک در مصاحبه با رویترز در حاشیه نمایشگاه هوایی دوبی، با اشاره به ابراز تمایل ولیعهد ابوظبی برای آغاز تولید مدل ام. سی. ۲۱.۴۰۰، از تشکیل کارگروهی مشترک در آینده، برای بحث در خصوص جزئیات خبر داد.

چمزوف گفت روز یکشنبه با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و نائب فرمانده کل قوای مسلح امارات متحده عربی دیدار کرده است و با وی در خصوص تولید مشترک جت مسافری و سایر زمینه های همکاری بحث و تبادل نظر داشته است.

مدیرعامل شرکت روس‌تک همچنین اظهار کرد: بسیاری از کشورهای خاورمیانه نسبت به این جت مسافربری ابراز علاقه کرده‌اند، اما تاکنون قراردادهای مشخصی امضا نشده است. وی در ادامه افزود: منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا برای ما بسیار مهم است و ۴۸ درصد از کل فروش ما، اعم از نظامی و غیر نظامی را شامل می‌شود.

اما این خبر، تحلیل های گوناگونی را در پی داشته است. نخست اینکه، روسها ممکن است بخواهند کشورهای رقیب کشورهای عربی که از نظر صنعتی کمی بالاتر هستند را در این راستا کمی تحریک کنند. این کشورها ایران و پاکستان می باشند. ایران که سالهاست با وعده و وعید و سودای ساخت هواپیما پس از سالها هزینه های ناپیوسته، وقت و تلفات مالی و انسانی بر روی یک نمونه بسیار قدیمی روسی در نهایت این هواپیما را از دستو کار خارج کرده است با ایجاد چندین سازمان و دفتر و ...نمایشی از تلاش برای ساخت هواپیما را به دنیا می دهد، اما بزرگان هواپیماسازی می دانند این کارها شاید کمی برای خوراک داخلی و کاهش توقعات برای هزینه های صورت گرفته و برخی سخنان و غلوهایی که شده است می باشد اما واقعیت امر آن است ایران زیر ساخت های تعمیرات هواپیما را دارد اما با ساخت هواپیما و فناوری روز فاصله بسیاری دارد.

 از سوی دیگر امارات متحده عربی نیز کشوری با قابلیت فنی و تخصصی در ساخت هواپیما نیست، اما تفاوت این امیر نشین با ایران توان مالی بالا و سرعت تصمیم گیری آنهاست. همین امر برای برخی دیگر از تحلیل گران این شائبه را ایجاد کرده است که روسیه در تولید این هواپیما جدید مشکل مالی دارد و با مانور و نمایش آن سعی دارد که مشتری یا سرمایه گذاری یابد، تا بتواند از نظر مالی این پروژه را برای جا انداختن در بازارهای بین المللی، پشتیبانی کند و بیگمان فروش بیشتر این هواپیما می بایست در غرب و کشورهای سابق بلوک شرق و متحد روسیه باشد. از این روی به دلیل چالش های سیاسی ایران و ریسک بالای سرمایه گذاری، روسها تقریبن در ایران این سرمایه گذاری را نمی کنند اما ایران را برای سرمایه گذاری خارجی (در روسیه) بر روی این پروژه یا خرید این هواپیماها تحریک می کنند، پروژه ای که از سال 2019 تازه می خواهد وارد بازار پر رقابت هواپیماسازی شود و باید با بزرگان هوایی برابری کند.

از سوی دیگر امارات متحده عربی نیز، روابط خوبی با غرب دارد و ناوگان بزرگی نیز از هواپیماهای غربی در خطوط هوایی این کشور در حال فعالیت می باشند ولی قصد این کشور از طرح این پیشنهاد هم آگاهی داشتن آنها از احتمالن مشکل مالی روسها می باشد و دوم در دام انداختن صنعت هوایی روسها به طور غیر مستقیم توسط غربی ها توسط یک متحد آنها به نام امارات می باشد و در نهایت کسب سود در سرمایه گذاری با فروش هواپیماها به بلوک شرق سابق. همه اینها سبب می شود که روسها احتمال حضورشان در امارات گسترده تر شود و ایران باید دو راه در این مسیر در پیش گیرد، یا از اکنون با مدیریت درست و سرمایه گذاری تحقیقاتی و علمی درست در بخش های اصلی هواپیما به قطعه ساز موفق هواپیما تبدیل شود و این صنعت را در کشور بومی سازد، یا بپذیرد در این عرصه تا زمان عدم ثبات بازار خود نمی تواند حرفی برای گفتن داشته باشد و کماکانن یک خریدار هواپیما از خارج از مرزهای کشورش باید باشد. برگزیدن این دو راه بهتر از افتادن در دام دوباره روسها برای وعده ساخت هواپیما در ایران و استفاده از منابع مالی ایران برای تأمین پروژه های هواپیماسازی در روسیه و اتلاف زمان و سرمایه ملی می باشد.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/938

افزودن دیدگاه جدید