دایملر نیز آمریکا را برگزید

شناسه محتوی: 
1808081242
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
شرکت خودروسازی دایملر آلمان اعلام کرد که در پی بازگشت دوباره تحریم‌های واشینگتن علیه تهران، فعالیت‌های تجاری خود را در ایران متوقف می‌کند.
دایملر نیز آمریکا را برگزید- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

خبرگزاری فرانسه از قول یکی از سخنگویان این شرکت می گوید: ما به خاطر تحریم‌های یاد شده ،فعالیت‌های خود را در ایران که قبل از این نیز محدود بوده است، به حالت تعلیق در آورده‌ایم.
شوربختانه این تصمیم دایملربه معنای پایان طرح‌های توسعه این شرکت در ایران و همکاری آن با دو شرکت ایرانی برای مونتاژ کامیون‌های مرسدس بنز خواهد بود.​
دایملر دو سال قبل با امضای توافق‌نامه‌ای تصمیم داشت که با همکاری شرکت‌های ایران خودرو دیزل و گروه ماموت، شرکتی برای تولید و فروش کامیون‌های مرسدس بنز در ایران تاسیس کند. در اطلاعیه دایملر اما تاکید شده که این شرکت هنوز کار کامیون‌سازی و فروش آن در ایران را آغاز نکرده است.
این شرکت در نهایت عنوان کرده که شرایط سیاسی و تحولات مربوط به توافق هسته‌ای ایران را با دقت زیر نظر دارد تا برای آینده تصمیم‌گیری کند.
در این حال حضور برخی شرکت‌های اروپایی دیگر در ایران نیز با اما و اگرهای بسیاری مواجه است. شرکت خودروسازی رنو که فروشی در آمریکا ندارد، چندی پیش اعلام کرد که در ایران خواهد ماند، اما مدتی بعد تصمیم خود را تغییر داد و گفت که به تحریم‌ها عمل می‌کند.

برگردان: 
اشمیت شایتزینگر
ویراستار: 
شاهین گیلاوند
سرچشمه گزارش: 
خبرگزاری فرانسه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1242

افزودن دیدگاه جدید