خطوط هوایی عربی و ترکی خشنود از خروج شرکت های هوایی از ایران

شناسه محتوی: 
1808261260
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
سه شرکت بریتیش‌ایرویز، کی‌ال‌ام و ایرفرانس در حال توقف پروازهای خود به ایران هستند. این در حالی است که پس از برجام تعداد زیادی از خطوط هوایی که پروازهای خود را به ایران متوقف کرده بودند، دوباره پروازهای خود را به ایران دایر کردند.
خطوط هوایی عربی و ترکی خشنود از خروج شرکت های هوایی از ایران- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این سه شرکت اعلام کرده‌اند که به دلیل کاهش مسافر، پرواز به ایران صرفه اقتصادی کافی را ندارد. این مطلب چقدر می‌تواند درست باشد؟ در جواب می‌توان گفت این مسئله، می‌تواند تا حدی متأثر از کاهش مسافر به ایران باشد، اما از طرفی دلایل سیاسی نیز می‌تواند پشت قضیه باشد.
در چهل سال اخیر همیشه در پی ایجاد تنش بین ایران و غرب، خطوط هوایی سریع‌تر از بقیه شرکت‌ها فعالیت خود را در ایران قطع می‌کنند و در میان خطوط هوایی غربی، بریتیش‌ایرویز، کی‌ال‌ام و ایرفرانس بیشتر از باقی شرکت‌ها این کار را انجام داده‌اند و شرکت آلمانی لوفت‌هانزا معمولن کمتر از دیگر شرکت‌های هوایی غربی این کار را کرده است.
کاهش مسافر خروجی نسبت به قبل از بازگشت تحریم‌های آمریکا، امری واقعی است که شاهد آن هستیم. افزایش قیمت ارز و افزایش قیمت تعرفه خروجی، سفرهای خارجی را برای بسیاری از ایرانی‌ها که تا پیش از این از پس هزینه‌ها بر می‌آمدند، غیرقابل دسترس کرده است. از طرفی با منفی شدن اخبار رسانه‌های بزرگ بسیاری از گردشگران خارجی هم از سفر به ایران منصرف شده‌اند و بسیاری از تورهای اروپایی هم برنامه‌های خود را به ایران کاهش داده‌اند.
از دیگر سو با خروج آمریکا از برجام، فعالیت بسیاری از شرکت‌های غربی در ایران کاهش پیدا کرده و یا متوقف شده است. در پی این اتفاق قطعاً سفرهای تجار، مهندسان و تکنیسین‌های این شرکت‌ها به ایران کاهش چشمگیر پیدا می‌کند.
این عوامل سبب می‌شود تا مسافران بسیار کمتری به ایران سفر کنند. اما این فرمول برای بسیاری از مسیرها چندان صدق نمی‌کند. به عنوان مثال سه مسیر پاریس - تهران، آمستردام - تهران و لندن - تهران، همیشه از پر مسافرترین مسیرهای غربیِ ایران هستند. این مسیرها به دلیل اینکه بهترین مسیرهای ترانزیتی به ایران هستند، همیشه پر مسافر بوده‌اند، حتی در بدترین شرایط سیاسی در ایران.
بسیاری از ایرانیانی مقیم خارج که به ایران رفت و آمد دارند، از این سه مسیر پروازی برای تردد بین ایران با آمریکا و اروپا استفاده می‌کنند.
این افراد به دلیل آنکه اکثراً در آمدشان ارزی است، نه ریالی، متأثر از قیمت ارز در ایران نیستند. مسافرانی از این دست می‌توانند طیف گسترده‌ای را از پدر و مادر یا فرزندانی که برای ملاقات با خانواده‌هایشان به ایران می‌روند تا افرادی که همچنان با ایران کار تجاری انجام می‌دهند، شامل شوند. از طرفی در چنین شرایطی معمولاً مهاجرت از ایران هم افزایش می‌یابد.
از سویی شرکت کی ال ام و ایرفرانس یک گروه هوایی هستند و در نُرم جهانی شاهد آن هستیم که در صورت قطع یک پرواز، اکثراً خط دیگر برای پوشش مسیرها، پروازهای خود را با هواپیمای سبک‌تر به آن مسیر حفظ می‌کند.
به عنوان مثال بیشتر مواقع در دو سال گذشته کی ال ام و ایرفرانس از هواپیماهای پهن پیکر مانند ایرباس ۳۳۰ در مسیر ایران استفاده می‌کردند که تعداد ظرفیت آن بیش از ۲۵۰ نفر است. حال آنکه مسیر تهران به پاریس یا تهران به آمستردام را می‌توان با هواپیمای باریک پیکری مثل ایرباس ۳۲۰ نیز که ظرفیت آن زیر ۱۶۰ نفر است، پوشش داد.
اگر دلیل اصلی این شرکت‌ها برای خروج از ایران کاهش تعداد مسافران است، این شرکت‌ها می‌توانستند حداقل با یک خط هوایی از گروه خود و با یک پرواز هفتگی که زیر ۱۶۰ نفر را پوشش می‌دهد، ارتباط خود را با ایران حفظ کنند؛ اما این کار را نکردند. پس به نظر می‌رسد دلیل توقف این خطوط هوایی به ایران بیش از دلایل اقتصادی، دلایل سیاسی دارد.
همچون گذشته خطوط هوایی عربی و ترک بیشترین استفاده را از این فرصت خواهند برد. بین سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ و زمانی که تحریم‌های ایران به بیشترین میزان خود رسیده بود، شرکت ترکیش‌ایر پروازهای خود را به ایران افزایش داد. شرکت قطر ایر هم چنین روندی را پیش گرفته بود.

برگردان: 
سینا تبریزی
سرچشمه گزارش: 
رویترز
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1260

افزودن دیدگاه جدید