خرید آنلاین، امید افزایش سود در صنعت حمل و نقل هوایی

شناسه محتوی: 
1806071171
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا، در نشست سالانه خود در شهر سیدنی، اعلام کرد که انتظار می رود، تقاضای حمل و نقل هوایی در جهان 4 درصد افزایش داشته باشد.
خرید آنلاین، امید افزایش سود در صنعت حمل و نقل هوایی- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

بیشترین مزایای این رشد را شرکت های هوایی با توانمندی حمل کالاهای سنگین مانند:کیسی پاسفیک ایرویز هنگ کنگ، امارات دبی، لوف هانزای آلمان و خط هوایی کره جنوبی بهره مند خواهند شد.رشد تجارت الکترونیکی و ارسال بسته های کوچک و متوسط بصورت هوایی سبب رشد حمل هوایی بخصوص برای دو شرکتUPS  و FedEx شده است و همچنین تجارت محصولات دسته دوم که در بین یک گروه از خلبانان ارتشی در حال فعالیت در حمل و نقل این محصولات به سگهای حمل و نقل معروف هستند، رشد خوبی را نشان داده است.
کارسن اسفور، مدیر شرکت هوایی لوفت هانزا که هفتمین شرکت بزرگ حمل و نقل هوایی دنیا می باشد، در حاشیه جلسه یاتا می گوید: حال و احوال حمل و نقل هوایی بسیار خوب است.وی افزود: به دلیل اقتصاد صادراتی آلمان همیشه پروازهای رفت از آلمان پر بود و در برگشت همیشه اینگونه نبود اما امروز به لطف خرید آنلاین هر دو مسیر رفت و برگشت پر است و از این روی در بهترین دوران حمل و نقل هوایی هستیم.
با وجودی اینکه خطر جنگ تجاری بین آمریکا و چین و آمریکا و اروپا وجود دارد اما تجارت الکترونیکی مسیر خود را می رود و مردم هنوز مایل به خرید آنلاین و تحویل فوری سفارش خود هستند.
میلن اسکولنیک، مدیر ICF دراین سمینار می گوید: جنگ های تجاری شاید سبب کاهش رشد حمل و نقل هوایی شود اما رشد تولید ناخالص داخلی کشورها و تجارت الکترونیکی می تواند کماکان رشد را در این صنعت نشان دهد.
روپرت هاگ مدیر شرکت هوایی کیسی پاسفیک هنگ کنگ می گوید: هزینه بالای رفت و آمد از نظر مالی و زمانی برای مشتری، سبب می شود که آنها حاضر شوند خرید آنلاین را برگزینند. او می گوید: بدون شک دامنه خرید تجارت الکترونیکی در حال توسعه است و می گویند در حال رشد روزانه است و در زمینه حمل بسته های کوچک این بسیار بارز است که البته من الان زیاد آن را نمی بینم و لمس نمی کنم. شرکت هوایی کیسی پاسفیک که شرکت مادرآن در یکی از بزرگترین هاب های محموله های هوایی دنیا در هنگ کنگ می باشد با ایجاد پایگاه کوچک و ابتدایی برای بسته های کوچک با احتیاط در این مسیر گام برمی دارد.
اقتصاددانان یاتا می گویند: اعتماد مشتریان به خرید آنلاین و کاهش مالیات شرکت های توزیع کننده در آمریکا که سبب کاهش مالیات بر روی کالاهای آنلاین می شود، رشد تجارت الکترونیکی و در پی آن رشد صنعت حمل و نقل هوایی را در برخواهد داشت.
رئیسان شرکت های هوایی با احتیاط از رشد تجارت الکترونیکی حمایت می کنند و آنها بیشتر نگران جنگ تجاری هستند که آمریکا با وضع مالیات بر روی فولاد و آلومینیوم وضع کرده است، گرچه این دو کالا در حجم کالاهای حمل و نقل هوایی نقش زیادی اصلن ندارند. بری پریس اقتصاددان ارشد یاتا معتقد است وضع تعرفه بر روی آلومینیوم تأثیری در حمل و نقل هوایی ندارد و مدیر شرکت هوایی لوفت هانزا نیز با او موافق است. او گفت: تجارت الکترونیکی خوب است، اما من بعنوان مدیر یک شرکت هوایی اروپایی بیشتر نگران جنگ تجاری بین اروپا و آمریکا هستم.

تقاضای مشتریان

حمل و نقل هوایی در سال 2017 رشد 9.7 درصدی داشته است و این امر بخاطر رشد سریع شرکت تجاری در سال 2017 بوده است که مراجعه آنها به حمل و نقل هوایی را افزایش داده است. اگرچه در سال پیش روی چنین رشدی انتظار نمی رود اما تجارت الکترونیکی قادر است ضرب کاهش رشد در سال جدید را بگیرد. رشد نرم خیلی بهتر از رکود در حمل و نقل هوایی است، آن هم در صنعت هوایی که برخی مواقع شرکت های تخصصی حمل بارهوایی باید با شرکت های هواپیمایی مسافربری رقابت کنند.
بری پرز کارشناس اقتصادی یاتا اظهار داشته است که مصرف کنندگان نیاز به محصولاتی دارند که باید از میان مرزها بگذرند و برسند و این توانمندی خرید الکترونیکی سبب می شود که حمل هوایی به رشد خود ادامه دهد. حمل و نقل هوایی که همیشه در بین مشتری ها برای حمل داروهای حساس مطرح بوده است.
تولید کنندگان هواپیما از یک سیستم بهره می برند که تولیدات هواپیماهای جدید را به گونه ای وارد بازار نمایند که بتوانند جای خالی و کارآیی مدل هایی ازهواپیماهای قدیمی تر که اکنون پر هزینه شده اند را پر کنند و گاه بیشتر از آنها بتوانند ظرفیت را پر کنند. مثلن هواپیمای 747 به دلیل هزینه بالا از شرکت های هوایی ترابری در حال بازنشسته شدن هستند و دو شرکت هوایی آلاسکا و آنکور، در حال خرید مدل هایی از آن هستند که هنوز قابل کارو حمل بارهستند و هواپیماهایی مانند ایرباس ای 380 با ورودشان فصل های جدیدی در حمل مسافر و بار باز کرده اند که نمونه دیگری پیشتر نداشته اند.
سفارشات جدید قطر ایرویز، یو پی اس، لوفت هانزا و خط هوایی ژاپن نشان می دهد که شرکت های هوایی به سرعت در حال نوسازی و جایگزینی هواپیماهای خود هستند، که البته همه مدیران حمل و نقل با توجه به سپری شدن رکود در حمل و نقل هوایی، موافق افزایش ظرفیت هوایی نیستند زیرا شرایط کنونی را منصفانه و متعادل می دانند.

برگردان: 
شاهین گیلاوند
سرچشمه گزارش: 
رویترز
تهیه کننده گزارش: 
ویکتوریا برایان و جیمی فرید
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1171

افزودن دیدگاه جدید