خداحافظی بی سروصدا با شغل رانندگی کامیون تا 50 سال آینده

شناسه محتوی: 
171216988
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
کامیون جدید تسلا، سبب شده است که کارشناسان حمل و نقل پیش بینی نمایند که شغل رانندگی کامیون به تاریخ صنعت حمل و نقل خواهد پیوست.
خداحافظی بی سروصدا با شغل رانندگی کامیون تا 50 سال آینده - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

نخستین هشدارها را کامیون برقی تسلا با نام سمی که با یک بار شارژ توانایی پیمایش ۸۵۰ کیلومتر را دارد به همگی داد که این کامیون شاید نسل نخست کامیون های برقی باشد که نوید دهنده یکی از بزرگترین جهش‌های صنعت کامیون‌سازی در ۱۰۰ سال اخیر خواهد بود.
در این کامیون صندلی راننده در مرکز کابین قرار دارد و در دو طرف فرمان، دو نمایشگر لمسی برای کنترل قسمت‌های مختلف خودرو تعبیه شده است. دوربین‌های نصب‌شده در اطراف این کامیون سبب می‌شود راننده دیگر نگران نقاط کور نباشد. سـِمی نیز مانند دیگر خودروهای تسلا، با سیستم‌های ایمنی و کمکی بی‌شمار عرضه خواهد شد که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به سیستم خودران اشاره کرد. سیستم خودران استفاده شده در این خودرو به نسل چهارم تعلق دارد.
با ورود این کامیون ها به آهستگی طی۵۰ سال شغل رانندگی کامیون کم رنگ و کم رنگ تر می شود تا بجایی برسد که این شغل حذف شود. کار رانندگی با اینکه قشر سیاه پوستان و اسپانیایی زبان ها در آمریکا با درآمدی بین 37 تا 40 هزار دلار بطور متوسط در سال به سمت خود جذب کرده بود اما بدلیل سختی های خاص خود و البته مشکلات کار با شرکت های حمل و نقل طی چند سال اخیر با کاهش تقاضا روبرو بوده است .
صاحب شرکت تسلا ایلان ماسک مدعی شده است : تمام کامیون‌هایی که در آینده عرضه می‌کنیم، ویژگی خودران را به‌صورت استاندارد در اختیار دارند؛ این سیستم ، جهش بزرگی در ایمنی است. اشاره او به خطاهای انسانی در تصادفات می باشد که هر سال خسارت های مالی و جانی بسیاری در دنیا برجای می گذارد. البته هنوز مشخص نیست واکنش شرکت های بیمه در این رابطه چیست زیرا با حذف این خطاهای انسانی ممکن است بیمه های بزرگ که از بیمه کامیون ها سود سرشاری می بردند نیز با خطر از دست دادن این سرچشمه مالی روبرو شوند. البته با خودران شدن کامیون ها به صنعت حمل نقل در آمریکا کمک فراوانی خواهد شد زیرا کمبود راننده در این حرفه احساس نخواهد شد هرچند از بعد انسانی خواهیم دید که تعداد زیادی شغل در زمینه حمل نقل از بین می رود.
به گفته کارشناسان و مدیران حمل و نقل آمریکا، کامیون‌ رانی آینده مانند کشتی‌های یدک کش است؛ رانندگان کامیون‌ها در خروجی بزرگراه منتظر کامیون خودران می‌مانند تا با رسیدن کامیون، محموله را به بندرگاه یا مرکز پخش منتقل کنند.
در آینده نزدیک احتمال حذف شغل رانندگی کامیون وجود ندارد چرا که در ابتدا ظهور این تکنولوژی نیازبه حضور راننده در کامیون خودران برای کنترل سیستم است . با این وجود سندیکاهای کارگری نگران هستند این عامل سبب کاهش دستمزد رانندگان شود .البته با خودران شدن کامل کامیون ها و پیشرفت این سیستم ها،دیگر حتی نیاز به فردی برای کنترل عملکرد کامیون ها نیست و این کامیون ها می توانند بطور کامل بدون راننده حرکت کنند .
با ورود کامیون های خودران تسلا، زنگ خطربرایرانندگان کامیون در آمده است . پس از آنکه تسلا از کامیون الکتریکی جدیدخودرونمایی کرد، برخی شرکت های بزرگ به‌عنوان اولین مشتریان این کامیون، چند دستگاه از آن را پیش‌خرید کرده‌‌اند که از میان آن‌ها می توان به والمارت اشاره کرد. اطلاعات ارائه‌شده نشان می دهدکه والمارت به‌عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه‌ زنجیره‌ای در جهان، بیش از ۱۵ دستگاه Tesla Semi برای استفاده در سیستم توزیع خود در دو کشور آمریکا و روسیه سفارش داده است.
اگر این شرکت ها جواب مناسبی از این کامیون ها دریافت کنند راه برای توسعه کامیون های خودران هموارتر خواهد شد .

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
سینا تبریزی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/988

افزودن دیدگاه جدید