تلاش دوباره برای اپراتور چابهار در مسیر ناکامی

شناسه محتوی: 
1804141099
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
تلاش دوباره هند برای جلب مشارکت شرکت های خصوصی اپراتوری در همکاری با این کشور در بندرچابهار با وجود دو مرتبه فرصت به شرکت های خصوصی، کماکان، در مسیر ناکامی حرکت می کند.
تلاش دوباره برای اپراتور چابهار در مسیر ناکامی - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

بر اساس یک پیشنهاد تازه از سوی هند که در ماه جولای سال گذشته مطرح گردید که فقط سه شرکت اقدام به ارائه پیشنهاد اولیه نمودند و هند تا 13 مارچ به این شرکت ها فرصت برای ارائه پیشنهاد نهایی خود نموده است اما با توجه به روند مذکور و قب بودن شرکت ها در ارائه پیشنهاد نهایی، به ناچار هند فرصت ارائه پیشنهاد نهایی را تا 12 آپریل تمدید کرد، اما این زمان بندی کماکان از نظر هندی ها خوش بینانه نیست.

برخی از کارشناسان دخیل در بررسی پیشنهادها ادعا دارند که مبلغ مشارکت اولیه برای پوشش هزینه ها با تأخیرهای صورت گرفته به 8.5 میلیون دلار رسیده است.

سازمان های دولتی هند که پیشتر تغییراتی را در این مشارکت منظور کرده بودند، دوباره برای رفع نگرانی سرمایه گذاران، تغییراتی در این پیشنهاد ارائه کرده است تا اطمینان سرمایه گذاران را جلب نماید.

توسعه مجدد بندرگاه چابهار که هند 500 میلیون دلار در آن خرج کرده است، توسط شرکت هند پورت جهانی (IPGL)، با تأسیس یک یک شرکت خاص با مشارکت سهام دو بندر مشهور دولتی هند Jawaharlal Nehru Port Trust (JNPT) و Kandla تأسیس شده است.

چابهار که در استان سیستان و بلوچستان در سواحل جنوب شرقی ایران واقع است، حدود 550 مایل از کانلا و حدود 790 مایلی از بمبئی (JNPT) واقع شده است. این پروژه به لحاظ استراتژیک برای اقتصادها نوظهور در آسیا بسیار مهم است چرا که چابهار دسترسی مستقیمی به هند برای بازار افغانستان می دهد و از طرفی با دور زدن پاکستان می تواند اقدام به حمل منابع سوختی از بازار ایران به هند نماید، انرژی که هند بسیار به آن نیازمند است و ایران در زیر فشارهای پس از تحریم برای کسب بازارهای جدید نفتی مایل است بازار هند را برای خود نگه دارد.
نخستین مناقصه هند برای انتخاب یک اپراتور خصوصی در قرارداد چابهار در اوایل سال گذشته لغو شد، زیرا تنها یک شرکت کننده در این روند شرکت کرده بود.برپایه دستورالعمل دولت هند انتخاب یک شرکت کننده از بین یک شرکت، شرکت کننده در مناقصه ممنوع می باشدو با دستورالعمل های دولت مربوط به اعطای پروژه های مشارکت عمومی و خصوصی هند مطابقت ندارد.
در میان این تاخیرها و عدم اطمینان ها، مقامات ایران در پایان سال گذشته اولین مرحله عملیات در چابهار را با ظرفیت کل 2.5 میلیارد تن (2.76 میلیارد تن) به 8.5 میلیارد تن بازگشایی کردند.
هند دارای یک امتیاز ده ساله عملیاتی در چابهار است به همراه 2100 فوت ترمینال کانتینری و یک تأسیسات چند منظوره 600 متری می باشد.این اسکله های در اختیار هند، می بایست در فار نخست با تجهیزاتی مانند جرثقیل های متحرک بر روی ریل، جرثقیل های با چرخهای لاستیکی، انواع لیفتراک های سنگین و سبک، تجهیزات جابجایی کانتینرهای خالی، تجهیز شوند.برپایه گزارش های هند، شرکت هند پورت جهانی 14 دستگاه جرثقیل با چرخهای لاستیکی به شرکت سازنده تجهیزات بندری Cargotec OYJ در فنلاند داده است که احتمال زیاد در چابهار استفاده خواهند شد.
اگر دومین عملیات مزایده ای که فعلن در حال اجراست ( دیروز زمان آن تمام شده است اما هنوز اعلام نهایی نشده است)، نیاز به بازنگری و باز زمان دهی بیشتر داشته باشد، این پروژه دگربار با تاخیر مواجه می شود که هزینه عملیاتی در بستر زمان را افزایش می دهد و متضرر اصلی هند و ایران در رقابت با چین و پاکستان خواهند بود.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کسرا قشقاوی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1099

افزودن دیدگاه جدید