ترفند رانندگان آمریکایی برای کاهش ضرر در مسیرهایی که فقط یک مسیر بار دارد

شناسه محتوی: 
170609631
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
در آمریکا نیز مانند بسیاری از کشورها رانندگان در یک مسیر بار دارند و در مسیر بازگشت بار خوبی پیدا نمی کنند.
ترفند رانندگان آمریکایی برای کاهش ضرر در مسیرهایی که فقط یک مسیر بار دارد -پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

نخستین کاری که رانندگان نموده اند عدم خریداری تریلر کامیون است. آنها تریلر های کفی و... را رهن می کنند و بدین سان تعداد زیادی از افراد بجای خرید کامیون، اقدام به خرید تریلر کفی می نمایند و این تریلرها را اجاره می دهند و تضمین می کنند در طول مسیر برای تریلر اتفاقی بیافتد، تریلر را درست کرده و هزینه تأخیر را نیز می پردازند برای همین ناوگان تریلر آمریکا همیشه نو می باشد زیرا شرکت های دارنده تریلر مدام در حال سرویس تریلرهای خود هستند. بر روی تریلرها کیلومتر شمار نصب است که هزینه بر اساس مایل گرفته می شود و برای بارهای با وزن بیشتر، تریلر وزن بارگیری شده را نیز در سیستم کامپیوتری متصل به خود ثبت می کند و هنگام تحویل تریلر به شرکت صاحب تریلر، گزارش می دهد.

شرکت های رهن دهنده تریلر در سرتاسر آمریکا دفتر تحویل و دریافت دارند و اینگونه هزینه خرید تریلر از دوش رانندگان برداشته شده است و صاحبان کالا نیز می دانند یک راننده چه مبلغی بابت کرایه تریلر پرداخت می نماید که در کرایه حمل متقبل می شوند.

حال اگر راننده ای در محلی که بار بطور معمول کم است باری پیدا کند تریلر را رهن کرده و راهی می شود و اگر در آن مسیر بارنداشته باشند، به روش دیگری برای بازگشت با کمترین هزینه به محل پر ازدحام از نظر محموله با کمک روش نوینی اقدام می نمایند.

آنها از نرم نرم افزار نوینی که در گوشی های هوشمند نصب شده است، استفاده می کنند. راننده در شبکه رانندگان نرم افزار پیام می دهد که حاضر است با روش کول کردن کامیون (piggyback)، و با تقسیم کرایه حمل مسیر برگشت تا شهر دیگر بین سه راننده دیگر کامیون های بدون تریلر را تا شهر پر ازدحام بار ببرد. اینگونه نه کامیون ها استهلاک موتوری پیدا می کنند و کرایه مسیر هم بخاطر تقسیم بین سه تا 4 راننده ( 15 درصد راننده کول گیرنده از کرایه حمل بارهای معمولی کمتر دریافت می کنند) کرایه می شکند و راننده سریعتر به محل های پر ازدحام از نظر بار می رود. به تازگی شرکت هایی با خرید کامیون های کمی قدیمی تر اما پر توان تر در نزدیکی تلاقی شهرهای نه چندان پر ازدحام از نظر محموله در انتظار رانندگان گذری این شهرها می نشینند و به این رانندگان سرویس اینگونه می دهند. بسیاری از رانندگان این ماشین ها، رانندگان بازنشسته هستند و اینکار نوعی کمک به همقطاران جوان آنها و یاری رساندن به صنعت آنها نیز می باشد.
در روش کول کردن برخی رانندگان با اتوبوس به محل پر ازدحام رفته و در آنجا کامیون خود را تحویل می گیرند و اقدام به دریافت بار می نمایند. شایان ذکر است مسیرهای کم ازدحام از نظر بار تقریبن 11 درصد کرایه حمل بیشتری نسبت به سایر محل ها دارد و این را انجمن کامیون داران آمریکا اعلام کرده و سازمان های نظارتی آن را تأیید یا رد می نمایند.

روش کول کردن کامیون را در تصویر می بینید و در کشور ما شوربختانه این روش به دلیل مطرح نبودن و برنامه ریزی اقتصادی بر روی آن نشه است، هرگز استفاده نمی شود که در صورت استفاده کردن شاید مشکل بسیاری از رانندگان کمتر شود.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/631

دیدگاه‌ها

تصویر مالک نخعی

در ایران محدویت طول کامیون تا 17 متر داریم و برای وسیله حمل و یا محموله ای با طول بیش از 17 متر ،عرض بیش 2.6 متر و ارتفاع بیش از 4.5 متر از زمین و یا وزن بیش از 44 تن بر 5 محور (نیاز به افزایش محور) و صدور مجوز تردد محموله ترافیکی داریم و حسب قانون در شرایطی نیاز به اسکورت نیز بوجود می اید .

لذا در مرحله نخست طول بارگیر و در مرحله بعد مالکیت بارگیر است که در مالکیت صاحب کشنده است مانع بهره برداری از چنین روشی است ،حال انکه در ایران به دلیل وسعت کمتر نسبت به امریکا با حداکثر ده ساعت رانندگی یکسر خالی به یک کلنی بار می رسیم .

افزودن دیدگاه جدید