ترفندهایی در مشتری مداری صنعت حمل و نقل بین المللی

شناسه محتوی: 
1803101066
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
همه شرکت های حمل ایجاد شده اند که مشتریان از هر قشری در اقتصاد جهانی، محموله های تولیدی یا مورد نیاز را برای جابجایی از مبدأی به مقصدی به این شرکت ها در ازای دستمزدی بسپارند. حال رقابت در این بازار علاوه بر کیفیت سرویس دهی در طول حمل و نقل، نوآوری و خدمات به مشتری می باشد.
ترفندهایی در مشتری مداری صنعت حمل و نقل بین المللی - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این نوآوری ها می تواند در دو بخش فناوری های صنعتی شامل تجهیزات و وسایل خاص حمل و نقل و در نوع سرویس دهی به مشتریان در طول زمان جابجایی محموله دسته بندی گردد. در ادامه نوشتار به بررسی چند مورد از این موارد که شاید بیشتر در دسته دوم بگنجد می پردازیم.

  1. هر دو سویه حمل را مطلع سازید: وقتی محموله ای را "از" یا "به" کشور دیگری حمل می کنید در صورت امکان کاری نمایید که مشتری شما، چه خریدار کالا باشد چه ارسال کننده کالا ( براساس اینکوترمز مندرج در قراردادشان) نشانی ایمیلی از طرف دیگر قرارداد را به شما بدهد. اینکار را نماینده شرکت شما در کشور دیگر نیز می تواند انجام بدهد و او را مجاب کنید که اینکار را انجام دهد.بهترین حالت این است که شما به هر دو سوی کالا از وضعیت محموله در طول بازه حمل اطلاع رسانی نمایید. اینگونه اگر یک طرف از سرویس شما به هر دلیلی راضی نباشد، ممکن است طرف دیگر از شما جانبداری کند و شما کماکان محموله را داشته باشید.
  2. عکس برداری: از تمام نقاط توقفی محموله که شما آن را از حمل کننده ای دریافت کرده و فرآیند مثل تخلیه و بارگیری مجدد ...انجام می دهید عکسبرداری کنید و برای هر دو سوی حمل ارسال کنید. بارگیری در کامیون یا کانتینر، تخلیه در بندر، ترمینال یا فرودگاه، در صورت کانتینری عکس از داخل کانتینر قبل و بعد بارگیری و هنگام رسیدن به بندر و تخلیه محموله. عکس و ارسال موارد دیداری، این احساس را به مشتری می دهد که خودش همراه بارش در حال سفر است و به او اطمینان خاطر می دهد.
  3. چیپ های ردیابی: چیپ های ردیابی بخصوص برای خرده بارها بسیار موثر است، با نصب آنها در مبدا با ماهواره های به روزی که می توان برخی از آنها را یافت، شما می توانید مدام به مشتری خود سرویس اطلاع رسانی ارائه دهید و این اطلاع رسانی لحظه به لحظه سبب می شود مشتری احساس امنیت بیشتری نماید.
  4. استفاده از تمامی ابزارهای رسانه ای: سعی کنید از مشتری بپرسید به کدام روش اطلاع رسانی مایل است شما به ایشان در مورد محموله اشان اطلاع رسانی نمایید. دادن یک پروفایل در وب سایتتان با نام کاربری و رمز دلخواه برای پیگیری محموله بصورت آنلاین بر اساس گزاری یا چیپ های ردیابی، ایمیل، فکس، پیامک یا همه موراد. تنوع سرویس و امکان ارسال همزمان گزارش با آنها، در دسترس بودن شما به مشتری را نشان می دهد و سبب اطمینان خاطر می شود.
  5. مشتریان را بد عادت کنید: برخی مواقع عده ای مدعی هستند این سرویس یا چنین خدمات هزینه بری را به مشتری ندهید، بد عادت می شود. اتفاقن مشتری بد عادت است که جایی نمی رود و مشتری شما که عادت اش داده اید می شود. این شعار دوستان شرکت شما نیست، این شعار رقیبان شما برای در آوردن مشتری از چنگان شماست. مشتریانتان را حتمن بد عادت کنید.
  6. تخفیف را در پایان کار بدهید: وقتی با مشتری به توافق رسیدید، ممکن است شما در محموله ای فقط 80 دلار سود کرده باشید، شما می توانید با یک تخفیف 30 یا 40 دلاری، که شما را پولدار نمی کند، اما مشتری را شوکه می نماید و پایبند نوبت بعدی کارکردن با خودتان را تضمین کنید. مشتری درک می کند که شما دنبال سود کلان نیستید و اگر هزینه ای در این روند کسر شود، شما آن را به مشتری باز می گردانید و این سبب می شود همیشه به قیمت دهی های شما بیش از سایرین اعتماد نماید و این روند را در هر 3 تا چهار پروسه حمل تکرار کنید و حتا مبالغ بیشتر تضمین بیشتر به شما می دهد.

به امید موفقیت همگی همکاران

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1066

افزودن دیدگاه جدید