شما ترخیصکار هستید یا شرکت حمل و نقل؟

شناسه محتوی: 
171217991
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
اگر گشتی در بازار حمل و نقل ایران بزنید با یک آشفتگی روبرو می شوید. همگی در موارد کاری که به آنها مرتبط نیست و دانش مقطعی نسبت به آن دارند، نظر می دهند و تصمیم می گیرند تا بتوانند سرویسی را به مشتری ها بدهند اما از کانال خودشان این سرویس عبور کند تا بقول بازار دور نخورند،در عین حال این سرویس هم نباید رایگان برای مشتری تمام شود وباید سود خوبی برای شرکت مذکور داشته باشد!!! اما آیا این صحیح است؟
شما ترخیصکار هستید یا شرکت حمل و نقل؟ - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

بر اساس ترم های حمل یک شرکت حمل و نقل در صورتیکه محموله را از درب کارخانه در یک کشور تا درب محل تحویل در کشور دیگری، حمل کند باید کار حمل و نقل بین المللی، حمل داخلی، تخلیه و بارگیری و ترخیص کالا را انجام دهد. اما آیا شرکت های ایرانی برای این کار آماده اند و حد و حدود وظیفه خود را می دانند یا این کارسبب اختلال می گردد.

در کشورهای پیشرفته ترخیص کاران گمرکی از شرکت های حمل و نقل جدا هستند و قیمت کار خودشان را دارند. تعرفه های کاری مشخص است و هزینه ها نیز واضح و شرکت بصورت کاملن واضح هزینه ها را به مشتری اعلام می کند. بازار ترخیص کاری نیز نوسان ندارد و همه در یک چارچوب دقیق کار می کنند. در واقع شما نمی توانید ببینید که شرکت الف قیمت ترخیصکاریش از قیمت شرکت ب متفاوت است. اگر قیمت ارز نیز نوسان داشته باشد (مانند مکزیک) صنف ترخیص کاران هر روز قیمت ارز را به همگی اعلان می کند و روزی که در گمرک کالایی اظهار می شود، مهر پرداخت معادل ارزی آن کالا نسبت به آن روز مقایسه می شود و نه گمرک و نه ترخیصکار قیمت روز دیگررا ملاک قرار نمی دهند.

در این میان شرکت حمل و نقل هم هرگز سودی بر روی خدمات ترخیصکاری نمی کشد، بلکه درصورت ارائه بار برای ترخیص به یک شرکت ترخیصکار در 15 درصد از سود ترخیصکار شریک می شود و هرگز قیمتی که بعنوان خدمات ترخیص یک ترخیصکار از مشتری آزاد دریافت می کند، افزایش نمی یابد و مشتری می داند چقدر باید بابت ترخیص کالایش پرداخت نماید. ترخیص کاران هم بر روی سود حمل 12 درصد با شرکت حمل شریک هستند.

مشکلی اصلی در ایران نبود هیچگونه سازوکاری درست در این زمینه است و شرکت های حمل سعی می کنند سودی از ترخیصکاری نیزکسب کند و برعکس این موضوع ر نیز مشاهده می کنید، بگونه ای که ترخیصکاران نیز مشغول قیمت دهی حمل به به مشتریان هستند!!!! در واقع ساز وکار متعارفی نیست و مقصر هم نه دولت است و نه سیستم، بلکه خود کارکنان دو صنف هستند.
ما برای نمونه به سه شرکت حمل و نقل در ایران ( نامشان محفوظ است و منتشر نخواهد شد) درخواست ارائه خدمات ترخیص بر روی کالایی مشابه، در تعداد یک کانتینری داده شد و نتایج جالب بود. قیمت های کرایه حمل و ترخیصکاری بطورمجزا و کامل داده شد و تفاوت قیمت در حمل کالا بین 210 هزار تومان 348 هزار تومان در کمترین و بیشترین حالت بود (امری درست و منطقی) و قیمت ترخیص کالا نیز بین 68 هزار تومان تا 97 هزار تومان تفاوت داشت!!! برای محک زنی قیمت های ترخیص به سه شرکت ترخیصکاری همان بار برای ترخیص عنوان شد و تقریبن قیمت ها نزدیک به یکدیگر بود و اختلاف در حد 21 هزار تومان فراتر نبود اما تفاوت قیمت ترخیصکاری آنها با قیمت ترخیصکاری شرکت های حمل بطور متوسط 33 درصد کمتر بود!!!! آیا این خدمات به مشتری محسوب می شود!!!!

وقتی از ترخیصکاران پرسیده شد آیا می توانند قیمت حمل هم بدهند قبول کردند و جالب این بود که ترخیصکاران در قیمت حمل اختلافی 77 هزارتومانی داشتند و در یک مورد قیمت کرایه حمل آنها با احتساب هزینه های مخفی کار، از شرکت های حمل 87 هزار تومان ارزانتر می شد!!! اما این تشویش قیمت در بازارچیست؟
بیگمان دلیل دخالت در اموری است که درحیطه فعالیت و تخصص ما نیست. اگر شما حمل و نقل کالایی را برعهده دارید، سعی کنید قیمت کرایه حمل را با سود خوب و معقول ارائه دهید (سود درخرید و کاهش هزینه است نه در فروش با قیمت بالا) و قیمت ترخیص را نیز بطور میانگین با بهترین ترخیصکار، بدون افزودن سود به مشتری بدهید تا مشتری را برای خود نگهدارید. اما اکنون در بازار ما اینگونه نیست. بازار ما هرکاری که سود را زیاد کند و قانونی یا درست باشد و نباشد انجام  می دهد. همانظور که در بالا ذکر شد، شرکت حمل باید از ترخیصکار درصدی از سودش را طلب کند نه آنکه بر سود ترخیصکار مبلغی را بعنوان سود خود بیافزایید.

به دنبال چرایی موضوع از دید هر دو صنف رفتیم. هر دو گروه کاری از رکودی بازار و خراب بودن بازار و... می نالیدند، اما آیا این موارد می توانند مجوزی برای کسب سود ازکاری که برون سپاری شده به متخصص دیگری که مکمل کار شماست برای شرکت شما باشد. اینکار مشابه این است که یک شرکت مهندسی ساختمان بر روی دریافتی کارگران ساختمانی، دستمزد لوله کش، برقکار، رنگ کار و بنا و... درصدی هم برای خودش بکشد تا سودش بیشتر شود آیا این معقول به نظر می رسد؟ برای شرکت حمل و نقل ترخیصکاری سرویس اضافی به مشتری است نه سود اضافی و برای ترخیصکار نیز ارائه سرویس حمل با یک شرکت حمل خوب همین نقش را دارد و در صورت همکاری در سودی ثابت که از مشتری بطور عرف اخذ می شود با یکدیگر شریک می شوند و نه در اینکه بر روی سود کامل ترخیص کالا یا سود کرایه کامل حمل شرکت بارفرآوردرصدی را بعنوان سود خود بیافزایند. شما باید با توافق درصدی بر روی سود متعارف کسب شده از مشتری، شریک همدیگر شوید نه مازادی که از مشتری اخذ می نمایید.

این حرکتها به رشد دلالی، تشتت قیمت و عدم ثبات و یافتن نرخ متعارف بازار منجر می شود و خروج قیمت های بسیار عجیب و غریب که از عرف واقعی می تواند کمتر یا زیادتر باشد باعث ایجاد بازاری بدون ثبات و با قیمت های متفاوت می گردد. شما حق ندارید بخاطر بقای کار و تجارت خود، قانون بازار یک صنف را به هم بزنید و اگر اینکار را انجام بدهید شما یک اقتصاددان یا مدیر موفق نیستید، شما یک اختلالگر اقتصادی موفق بوده اید که بی شک کسی مایل به کسب این جایگاه نیست.

پسندیده است در تخصص هم دخالت نکرده و امانتدار حق و خقوق تخصص و مهارت صنف دیگر باشیم و سعی کنیم بدون هرگونه سودجوئی مقطعی و مازاد سبب رشد صنعت زنجیره تأمین شویم.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/991

دیدگاه‌ها

تصویر قیمت ساندویچ پانل

سلام لذت بردم از سایت خوبتون موفق و پیروز باشید 

افزودن دیدگاه جدید