ترامپ غیرمستقیم خواستار توسعه چابهار شد

شناسه محتوی: 
170913811
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
در تقسیم بندی های ثبات و قدرت کشورها، برخی کشورها، کشورهای فقیر محسوب می شوند.
ترامپ هم خواستار توسعه چابهار شد - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این فقر نه بخاطر اقتصاد یا فرهنگ یا هر عامل دیگری است، بلکه این فقر به دلیل عدم دسترسی آنها به آبهای آزادی و اتصال آنها به سایر کشورهای دنیا بدون واسطه است.

افغانستان یکی از این کشورهاست، کشوری که سعی دارد از زیر بار خرابی های ناشی از چندین دهه جنگ، خود را بیرون کشیده و به جامعه جهانی بپیوندد. ایران که از نظر همسایگی و فرهنگی بسیار به این کشور نزدیک است، بهترین و مطمئن ترین مسیر می باشد، بخصوص با امنیتی که ایران در داخل کشور خود ایجاد کرده است نقطه اتکای خوبی برای افغانستان محسوب می شود.

افغانستان رابطه ای خوب با هند دارد، و هر دو کشور دارای مشکلات سیاسی با پاکستان، از این روی هر دو کشور رغبت بسیاری به تجارت از مسیر ایران دارند و بهترین مسیر دریایی برای آنها بندرگاه چابهار است. بندرگاهی که الان نزدیک به ده سال می شود که در مورد آن فقط حرف زده می شود و هند در راه توسعه مشکل را گردن ایران و ایران مشکل را گردن هند می اندازد و متضرر بزرگ این وسط همه کشورهای درگیر می باشند.

از آنجایی که سخنان طرف های هندی و ایرانی هنوز به نتیجه ملموسی نرسیده است کشور سومی که در این مسیر چشم به راه است افغانستان می باشد، از این روی وزیر خارجه افغانستان روز دوشنبه هفته گذشته از هند خواست تا توسعه بندر استراتژیک چابهار در جنوب ایران را تسریع کند. این بندر به افغانستان که مرز دریایی ندارد امکان خواهد داد بدون اتکا به راههای زمينی پاکستان تجارت خارجی خود را توسعه دهد.

بدنی سان مشخص است بیگمان معطلی در مورد توسعه این بندرگاه یعنی اجازه به پاکستان و چین برای تسخیر بازارهای افغانستان و بیگمان هند هم بیکار نمی نشیند و به دنبال مسیر جایگزین خواهد بود.

هنوز کسی دلیلی برای این رخوت و لختی و سستی در توسعه این بندرگاه نمی داند، تاجاییکه بندرگاههایی که دیرتر از این بندرگاه عزم برای توسعه اشان گرفته شد اکنون عملیاتی شده اند، اما چابهار تکان نخورده است.

در حال حاضر پاکستان به هند اجازه نمی دهد ازمسیر زمینی این کشور استفاده کند ولی سیاست در آینده بخصوص وقتی منافع اقتصادی در میان باشد و همیشه سیاست در خدمت منافع اقتصادی بوده است، شاید شکل بازی و محاسبات منطقه ای تغییر کند.

بندر چابهار می تواند قوای متحرکی برای صنعت حمل و نقل زمینی و ریلی ایران نیز باشد، دو صنعتی که در حال رقابت با همدیگر هستند در داخل کشور با توجه به محدود بودن ظرفیت محموله های داخل کشور انتقادهایی را به یکدیگر وارد می کنند.

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هند سال گذشته تعهد داد حدود ۵۰۰ میلیون دلار در توسعه بندر چابهار و جاده‌ها و خط آهن منطقه سرمایه گذاری کند و سوشما سواراج، وزیر امور خارجه هند اذعان کرده است که این کشور طرح توسعه بندر چابهار را تسریع و ظرف هفته‌های آینده صادرات گندم به افغانستان را آغاز خواهد کرد.

در این میان اتفاق دیگری توسعه چابهار را مورد توجه کارشناسان اقتصادی قرار داد و آن طرح استراتژیک جدید دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای افغانستان است که ماه گذشته منتشر شد و در آن طرح از هند خواسته است به توسعه اقتصادی افغانستان کمک بیشتری بکند. این امر یعنی اینکه دولت آمریکا با توسعه بندرگاه چابهار با استدلال هند برای حجم صادرات این کشور به افغانستان موافق است و این فرصت مناسبی برای جذب سرمایه به این بندرگاه می باشد زیرا آمریکا نمی تواند کارشکنی در این زمینه نماید، زیرا کارشکنی در این مسیر یعنی در برابر طرح شخص اول آمریکا ایستادن و این بیگمان خوشایند نخواهد بود.

از این روی دست اندرکاران کشور ایران، می بایست فرصت را غنیمت شمرده و با مهره چینی درست از این سیاست ناخواسته ای که آمریکایی ها واردش شده اند برای کشور ایران سود و بهره ای وافر بسازند.

 هند در طرحهای تامین آب آشامیدنی کابل، احداث مسکن ارزان قیمت برای پناهجویانی که به کشور بازمی گردند، یک شبکه آبرسانی برای شهر چاریکار و یک بیمارستان بزرگ در شهر مزار شریف مشارکت خواهد کرد و این بدون حمل و نقل حجم عظیمی از کالا ممکن نمی باشد.
در این راستا نیکوست که مسئولین  و دست اندرکاران به کار سرعت بخشیده و این دروازه اقتصادی را بخصوص برای بخش شرقی کشور بگشایند.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
یاشارعرب
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/811

افزودن دیدگاه جدید