تحریم‌ها بازگردند، چه اتفاقی برای هواپیماهای ایران ایر می افتد؟

شناسه محتوی: 
170115295
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
پس از فروش هواپیماها به ایران و بازگشت تحریم ها ایران ایر قدر در حاشیه امنیت قرار دارد؟

بسیاری در عرصه حمل و نقل و نقدی بر دولت کنونی ایران این پرسش را مطرح می نمایند گرچه توافق ایران ایر با شرکت ایرباس در عمل هیچ نگرانی را بوجود نمی‌آورد، زیرا این شرکت اروپایی به ایران تعهد کرده طبق دستورالعمل‌های بین‌المللی این قرارداد را پیاده خواهد کرد ولی نگرانی از تحویل واستفاده ایران ایرازهواپیماهای تحویلی توسط ایرباس و بوئینگ نیست، بلکه نگرانی باید در تأمین قطعات و اجازه پرواز این هواپیماها به فرودگاههای بین المللی و البته فروش سوخت،در فرودگاههای مقصد باشد. مشکلاتی که پیشتر هواپیمایی ایران ایر به دلیل تحریم ها با آن مواجه بوده است.

در این مرحله نگرانی ها از نو بودن هواپیماها و امن بودن آنها برای یک بازه ای که هواپیماها نو می باشند رفع شده است، اما مشکل در صورت بازگشت تحریم ها فروش سوخت به این هواپیمایی و فروش قطعات هواپیما می باشد.

بر پایه قراردادهای بین المللی، هواپیماهایی که به صورت رسمی به ایران تحویل شده‌اند، به هیچ عنوان امکان بازگشت نخواهند داشت. از این رو حتی اگر تمام تحریم‌های گذشته بازگردد، امکان آن وجود ندارد که فعالیت هواپیماهای تحویل شده به ایران تحت‌ تاثیر قرار گیرد و بخواهند آنها را برگردانند مگر این هواپیماها با فاینانس خریداری شده باشد و بانکی که این هواپیماها را فاینانس کند بد عهدی نماید که در آن صورت ایران ایر یا باید پول هواپیماها را نقدی بدهد یا قرارداد را لغو نماید که تمهیداتی قرارداده شده که با لغو قرار داد، ایران ایر هزینه ای بعنوان خسارت نپردازد.

در کنار آن، شرکت‌های خارجی مسئولیت فاینانس هواپیماهای خریداری شده از سوی ایران را بر عهده گرفته‌اند. از این رو اگر بنا باشد رفتار غیر عادی از سوی آمریکا سر بزند، باید از یک سو توجیهی برای پس گرفتن مجوز رسمی وزارت خزانه‌داری خود ارائه کند و از سوی دیگر خسارات های بانک ها و شرکت های فاینانس را جبران کند.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
تهیه کننده گزارش: 
تورنگ راد
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/295

افزودن دیدگاه جدید