ایران ایر و نیازهای آینده برای بازگشت به میان شرکت های هوایی بین المللی 1

شناسه محتوی: 
170104273
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
در این سلسله نوشتارها سعی می کنیم بخش هایی از چالش ها و نیازهایی که شرکت هوایی ایران ایر نیاز دارد تا به جمع شرکت های هوایی قدرتمند جهانی بپیوندد را بررسی کنیم.

نیازها و ایده هایی که با پیاده سازی آنها می توان هم به درآمد زایی با این ناوگان در حال نوسازی پرداخت و هم اشتغال زایی فزاینده ای را برای کشور ایجاد نمود. در این پیش نوشتار از این سلسله نوشتارها بیشتر یک نگاه گذرا به وضعیت و فرصت های پیش روی ایران ایر می اندازیم و بخشIT  این شرکت را بررسی خلاصه ای می کنیم و در نوشتارهای بعد سعی به واشکافی بیشتر در مواردی که ذکر می کنیم، خواهیم نمود.

ناوگان فرسوده هوایی ایران ایر، تحریم های فزاینده  در هنگام چالش هسته ای، سومدیریت شدید و دور بودن از بازار رقابت هوایی بین المللی و پیشرفت ها در عرصه ارائه خدمات به مشتری پیش و پس و در حین پرواز و بسیاری موارد دیگر، سبب عقب ماندن و شاید بتوان گفت در صورت در نظر نگرفتن کمک های دولتی به این شرکت تقریبن ورشکستگی ایران ایر در عرصه هوایی شده است.

این عقب ماندگی فنی و مدیریتی به همراه ارتباط تنگاتنگ خطوط هوایی و توسعه فرودگاههای کشور مادر که می بایست در برگیرنده تجهیزات فرودگاهی جهت سرویس دهی مناسب به ایرلاین و رضایت مشتری وهمچنین سرعت و دقت در بارگیری کالاهای هوایی، تمامی نیاز به یک چاره جویی اساسی در سیستم مدیریتی نوین خط هوایی ایران ایر را می طلبد.

بازه زمانی تحویل دهی هواپیماهای ایران ایر تا تکمیل بیش از 40 درصد از ناوگان نوین هوایی ( درحدود 3 تا 5 سال) فرصت بسیار بسیار مناسبی است برای آسیب شناسی، بازشناسی کمبودها، ارائه ایده ها و سپس پیاده سازی و تولید نیازهای سخت افزای و نرم افزاری برای رفع کمبودها  یا بستر سازی برای پیاده سازی ایده هایی است که ایران ایر نیاز دارد، تا بتواند با قدرتی که در گذشته از آن خبر داریم وارد عرصه رقابت بین المللی شود.

جغرافیای مناسب ایران که سبب شده کشور ما در میان راه اروپا - اسیا و آفریقا -آسیا قرار گیرد و رشد اقتصادی شرق آسیا، می تواند، با سیاست و مدیریت درست فرودگاهی و خط هوایی در انتخاب مسیرهای درست هوایی، مسافران بین المللی زیادی را به سمت ایران ایر جذب کند، بخصوص که رقیبان هما بیشتر شرکت های هوایی هستند که مسیرشان برای قرار گرفتن بصورت ترمینال بین المللی بسیار دور تر از ایران ایر خواهد بود و در صورت خدمات پذیرایی مسافری مناسب و زیباسازی محوطه فرودگاهی، ایران ایر می تواند با قیمت بسیار مناسب در برابر شرکتهای رقیبش در خاورمیانه قد علم نماید.

این شرکت می تواند از فرودگاههای بزرگ و مناسب سراسر کشور برای مسیرهای خود جهت ترانزیت هواپیمای مسافران استفاده نماید تا بتواند با کوتاه کردن مسیرها قیمت بلیت خود را کاهش دهد و همه و همه این گفته ها یعنی یک تحول اساسی و بسیار سنگین در تمام بخش ها به همراه کار شبانه  روزی کارشناسی برای ایران ایر و البته با همکاری شرکت فرودگاههای کشور.

یکی از نکاتی که بد نیست ایران ایر از همین الان به آن بپردازد، ایجاد گروه بسیار حرفه ای IT در داخل این مجموعه است. نیروهایی که می بایست از بهترین دانش در پیاده سازی سخت افزارها و ارتباطات شبکه های داخلی در دفتر مرکزی و ارتباط این شرکت با سایر دفاتر این شرکت در کشورهای دیگر ایجاد نماید و همچنین در هر منطقه یک دفتر مرکزی برای سرویس دهی به سایر دفاتر این شرکت ایجاد نماید و این نیازها را با یک کارسازی مجازی، رفع نماید.

خوشبختانه هم اکنون تحصیلکرده های ایرانی بسیار توانمندی در این عرصه در کشورهای اروپایی و آمریکایی وجود دارند که ایران ایر با پیشنهادهای کاری می تواند این گروه عظیم را استخدام نماید. هرچند پیش از این استخدام ها، ایران ایر نیاز دارد که واحد مدیریت منابع انسانی یا بقول غربی ها  Human Resource (HR) قدرتمندی را ایجاد نماید تا با بررسی های علمی نسبت به استخدام نیروها، میانگین حقوقی آنها در عرصه بین المللی و توانمندی علمی و تکنیکی به همراه استادارد سازی کارآمد از ارائه رزومه کاری افراد را تهیه  بر پایه اینها اقدام به استخدام نماید.

ایران ایر علاوه بر نیاز به ایجاد بستر درون سازمانی که در بالا به آن اشاره شد، می بایست هرچه سریعتر اقدام به ایجاد و مدرن سازی تارنمای خود نماید و آن را به چندین زبانی که بر پایه آنها می تواند خیل عظیم مشتریانی که به آن زبان ها صحبت می کنند مجهز نماید تا مشتریان این بازارها را به سمت پروازهای خود سوق دهد. کنترل ساعت های پرواز با دقت، هواشناسی قدرتمند، اعلان تأخیر های احتمالی دست کم 3 ساعت زودتر، اطلاعات خاص در حین پرواز و ایجاد امکان انتخاب صندلی آنلاین، غذای آنلاین، اینترنت، تلفن در حین پرواز، گرفتن کارت پرواز آنلاین، ثبت تعداد و وزن چمدان ها بصورت آنلاین، ثبت کلوب های خاص مسافران و.. و فهرستی بلند بالا که می تواند در برگیرنده ایده پردازی بازاریابی آنلاین در آن نیز باشد همه و همه با همدلی و همکاری و مدیریت درست می تواند به خدمت تارنمای ایران ایر بیاید تا این شرکت بتواند تا فرا رسیدن ورود به عرصه رقابت های بین المللی، تارنما و نیروهای آماده و مطلعی را در خدمت داشته باشد تا در این رقابت های با سخت کوشی و ذکاوت ایرانیان جایگاه پیشین خود را بازیابد.

یکی از بزرگترین نکاتی که در تارنمای بین المللی ایران ایر باید از هم اکنون توجه شود، اتصال آن به کارتهای خرید بین المللی می باشد تا مسافران خارجی این شرکت نیز بتوانند، پرداخت های خود را از طریق تارنمای این شرکت با کارتهای ویزا و مسترکارت داشته باشند.

تبدیل شدن به یک خط هوایی منحصر به فرد دشوار است اما برای ایران ایر و خصلت ایرانیان که ادب و مهمان نوازی آنهاست دور از دسترس نیست.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/273

افزودن دیدگاه جدید