آیا کامیونداران ایرانی از ترانزیت کالاهای ترکیه به قطربهره مند خواهند شد؟

شناسه محتوی: 
171027899
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
سیاست بیشتر مواقع می بایست حامی اقتصاد یک کشور باشد و فرصت ها را باید دریافت و از آنها بهره برد.
آیا کامیونداران ایرانی از ترانزیت کالاهای ترکیه به قطربهره مند خواهند شد؟ - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

اوضاع سیاسی قطر با همسایگانش سبب شده است که این کشور برای واردات به ایران و ترکیه متکی گردد.

ترکیه به دلیل نداشتن راه زمینی به قطرتاکنون از طریق دریا کالاهای خود را به این کشور رسانده است. پروسه ای زمانبر ودرعین حال در نزدیکی سومالی با خطر دزدان دریایی نیز این کشتی ها روبرو هستند. اما از گوشه کنار خبر می رسد که ترکیه و ایرن و قطر قصد دارند با تفاهمی سه جانبه ، ترکیه بتواند از مسیر زمینی ایران، محموله های خود را به قطر برساند.به تازگی سفیر ترکیه در قطر فکرت اوزر در گفتگویی گفته است: کشورش امیدوار است از طریق مسیر زمینی جدید از طریق ایران صادرات خود به قطر را افزایش دهد و انتظار می رود حجم مبادلات تجاری بین ترکیه و قطر به محض گشایش این مسیر جدید افزایش بیشتری را شاهد باشد.او افزود: ما تلاش داریم حمل و نقل کالا بین ترکیه و قطر را تسهیل نماییم. به صورت عادی، ما محصولاتمان را از طریق دریا صادر می کنیم، زیرا هیچ مسیر زمینی بین قطر و ترکیه وجود ندارد، اما در حال حاضر همکاری ای بین قطر، ایران و ترکیه وجود دارد. از این رو یک مسیر جدید بین این کشورها ایجاد خواهد شد. در زمان مناسب، ما این توافق را که بین وزرای مربوطه این سه کشور امضا خواهد شد اعلام خواهیم کرد.

حالیکه صنعت حمل و نقل کامیونی ایران در رکودی خاص به سر می برد، آیا مقامات در این تفاهم نامه تنها یک حق عبور و سوخت قصد دارند دریافت کنند تا به زخمی در وزارت راه و پروژه ها بزننند یا قصد دارند این مبلغ را با اجبار تعویض کشنده در مرز با کامیون های ایرانی، بین کارکنان زحمتکش صنعت کامیونی ایرن تقسیم کنند؟

این امر نیاز به زمان دارد تا پس از اجرایی شدن تفاهم نظاره گر باشیم که مسئولین به کدامیک از موارد توجه نموده اند.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/899

افزودن دیدگاه جدید