آیا پروازهای مسافری فرودگاه پیام توجیه دارد؟

شناسه محتوی: 
1809161278
واحد گزارش خبری تارنمای ایران چهار راه:
نخستین پرواز فرودگاه پیام کرج با برقراری پرواز مستقیم از مشهد انجام شد. ورود هواپیمای بوئینگ ام‌دی از مشهد، نخستین پرواز عمومی به این فرودگاه است.
آیا پروازهای مسافری فرودگاه پیام توجیه دارد؟ - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

آغاز به کار این فرودگاه نیز همچون بسیاری از پروژه‌های ایران بارها تاخیر همراه بود. در آخرین اعلام قرار بود تا پیش از پایان سال ۹۶ مسیرهای پروازی بین کرج و دیگر شهرهای ایران انجام شود.

سعید زرندی مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی پیام چندی پیش به خبرگزاری ایسنا گفته است: تا کنون مسافری شدن فرودگاه بین‌المللی پیام بیش از ۴۵ میلیارد تومان هزینه برده است. برای مسافری شدن این فرودگاه ۲۸۰ استاندارد و تغییر ابلاغ شد که عمده آنها انجام شده است.
این فرودگاه در حال حاضر دو پرواز در هفته از سوی شرکت هواپیمایی تابان در مسیر مشهد–کرج-مشهد در روزهای چهارشنبه و جمعه در فرودگاه پیام دارد. به گفته مقامات این فرودگاه در آینده ای زود پرواز به اصفهان، کیش و شیراز نیز از دیگر مقاصد فرودگاه پیام در قدم اول خواهند بود. در حال حاضر حضور سه شرکت زاگرس، آتا و کیش ایر، در پیام قطعی شده است.
فرودگاه پیام دارای باندی به طول ۴ هزار و ۲۰۰ متر و عرض ۶۰ متر است. سعید زرندی باند فرودگاه پیام را یکی از نکات مثبت این فرودگاه می داند و می گوید: به دلیل باری بودن از باندی بسیار مستحکم بهره می‌برد و قابلیت پذیرش هواپیماهای پهن پیکر را دارد.
یکی از دلایل اصلی برای راه‌اندازی بخش مسافری فرودگاه بین‌المللی پیام، کمک به فرودگاه مهرآباد تهران و کم کردن از بار پروازهای تهران است. پیش از این قرار بود بخش پروازهای داخلی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی به عنوان فرودگاه مادر ایران راه اندازی شود. وعده‌ای که همچنان با اجرا فاصله زیادی دارد.

در این میان فرودگاه پیام هنوز آمادگی کامل سرویس دهی را ندارد. حدود دو ماه پیش علی بابایی ربیعی مدیر کل دفتر طرح، توسعه و عمران فرودگاه اعلام کرده بود: پارکینگ روبازی در این فرودگاه واقع شده که قرارداد آن به تازگی منعقد شده است. همچنین ساخت سوله آشیانه نیز در مرحله ساخت فونداسیون و اسکلت قرار دارد و پارکینگ روباز ۲۰ درصد و سوله آشیانه ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند. نگرانی بعدی که در مورد این فرودگاه در این بازه زمانی است افزایش بی رویه نرخ ارز، سبب افزایش عمومی بهای بلیت هواپیما در ایران، گردید. پس از حذف تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به شرکت‌های هواپیمایی ، نرخ بلیت بالا رفت. هر مسافر برای انجام یک سفر رفت و برگشت داخلی جز در مواردی خاص، باید رقمی بیش از ۵۰۰ هزار تومان بپردازد؛ مسئله‌ای که اولین نتیجه آن کاهش تقاضا و پایین آمدن قابل توجه شمار مسافران خواهد بود.

سرچشمه گزارش: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
تهیه کننده گزارش: 
سام پرتوی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1278

افزودن دیدگاه جدید