نخستین کروز اقیانوس‌پیمای ایران

شناسه خبر: 
170414500
واحد اخبار گردشگری تارنمای ایران چهار راه:
نخستین کشتی کروز اقیانوس پیما صبح روز ۲۴ فرودین با ۲۱۱ گردشگر در بندر کاوه قشم پهلو گرفت.
نخستین کروز اقیانوس‌پیمای ایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

بنا بر گزارش تارنمای سازمان منطقه آزاد قشم، پژمان بهرامی در ادامه گفت که حرکت کشتی اقیانوس پیمای کروز شب گذشته از جزیره کیش شروع شد و با سپری کردن یک شب بیاد ماندنی مسیر دریایی بین کیش و قشم، این شناور تفریحی صبح امروز در اسکله کاوه پهلو گرفت.به گفته وی جاذبه‌های فراوان جزایر خلیج فارس به ویژه قشم و کیش مهمترین دلیل برای راه اندازی خط دریایی بین این دو جزیره بود.

این نخستین کشتی کروز ایران در گشت دریایی خلیچ فارس می باشد. کشتی گردشگری مورد استفاده دارای ۹ طبقه‌ و ۱۳۰ کابین دارد که ۷۷ کابین آن کلاس ویژه و از 340 بافی مانده آن تخت اقامتی معمولی است.

این کشتی کروزدارای سه هزار و ۵۰۰ متر مربع فضای رستورانی، دو سالن سینما، کتابخانه، اتاق مطالعه، سالن برگزاری همایش و اتاق بازی برای کودکان و آشپزخانه ایرانی برای پخت انواع غذاها م باشد.نام کشتی کروز تفریحی سانی است و در این سفر دریایی تعداد مسافران این کشتی ۴۰۰ نفر بوده است. کشتی سانی درمسیر دریایی کیش به قشم از بنادری همچون چارک و بندرعباس تردد خواهد کرد.

کشتی سانی که ساخت کشور سوئد می باشد، توان حمل ۲۵۰ دستگاه خودروی سواری را دارد و برای سفرهای کوتاه مدت چهار تا هفت روزه دریایی مناسب می باشد.

تهیه کننده خبر: 
یولاندا پیرسون
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/500

افزودن دیدگاه جدید