لندن همچنان به ثبت بیشترین رشد گردشگر ادامه می دهد

شناسه خبر: 
16012640
واحد اخبار گردشگری تارنمای ایران چهار راه:
لندن کماکان در حال خوش آمدگویی به گردشگران بین المللی، که به بازدید از شهرهای معروف دنیا می روند، ادامه می دهد. این پایتخت برپایه اطلاعات مرکز ملی سرشماری مسافران بین المللی بیش از 5/2 میلیون نفر بازدید کننده در بین ماهای جولای تا سپتامبر داشته است که رشدی 5/9 درصدی را نسبت به سال 2014 نشان می دهد.

سفرهای بین المللی به لندن از سال 2009 تا 2014، به رشدی 22/5 درصدی رسیده است. آمار شد گردشگری در لندن بگونه بازتاب دهنده وضعیت گردشگری انگلستان است. بین جولای تا سپتامبر، انگلستان ده و نیم میلیون گردشگری بین المللی داشته است که این رقم رشدی 4/7 درصدی را نسبت به سال پیش نشان می دهد. شهردار لندن، بوریس جوهانسون می گوید: لندن یکی از شهرهای بزرگ در کره خاکی ماست. ما می دانیم چطوری باید فرش قرمز برای میلیون ها گردشگرانی که سال به سال بر تعدادشان افزوده می شود، پهن کنیم. فقط در هفته گذشته، لومیر لندن، بزرگترین جشنواره نور را برای میلیون ها نفر، در آخرین نقطه غرب اروپا نمایش داده است. همچنین ما برنامه های جاذب فرهنگی دیگری در ماههای پیش روی برای گردشگران تدارک و برنامه ریزی کرده ایم.
میزان سفرهای گردشگران داخل انگلستان که از شهرهای دیگر به لندن آمده اند در مقایسه با سال 2010 در سال 2015 ده درصد رشد را نشان می دهد. این رشد 2/25 میلیارد پوند به اقتصاد لندن در مقایسه با سال 2010 بیشتر کمک رسانده است. صنعت گردشگری به یکی از صنایع حمایتی شهر لندن تبدیل شده است. در بخش گردشگری بطور کل مبلغ 36 میلیارد پوند از پایتخت انگلستان در آمدزایی شده است که این سبب ایجاد 700 هزار شغل جدید گشته است.
گوردن اینز، مدیر اجرایی لندن و شرکا، که مدیریت تبلیغات شهرداری لندن را در دست دارد می گوید: شمار گردشگران نشان می دهد که لندن امروز جاذب تر از همیشه در بین گردشگران است. صنعت گردشگری در حال تبدیل شدن به صنعت درجه یک پایتخت انگلستان است و این سبب ایجاد هزاران فرصت شغلی و سرمایه گذاری در لندن شده است. برای همین ما با شُرکایمان سخت در حال کار بر روی موزه ها، رستوران ها، هتل ها و جاذبه های گردشگری هستیم تا لندن رتبه به دست آمده خود در زمینه جذب گردشگر را کماکان حفظ نماید.
تعداد بازدید کنندگان لندن بطور پیوسته در حال افزایش بوده است، اما در 5 سال گذشته این روند بسیار تصاعدی بوده است بگونه ای که در سال 2014  این رقم به رکورد 17/4 میلیون سفر به پایتخت رسیده است.
ویزیت بریتان (VisitBritain)، پیش بینی کرده است که تعداد بازدید کنندگان خارجی، انگلستان در سال 2016 رشدی بالغ بر 3/6 درصد داشته باشد که جمعیتی بالغ بر 36 میلیون و هفتصد هزار گردشگر را شامل می شود و این تعداد گردشگر سوددهی بالغ بر23 میلیارد پوند برای لندن خواهند داشت.

برگردان: 
یولاندا پِیِرسون
ویراستار: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/40

افزودن دیدگاه جدید