تحقق خدمات متفاوت حمل و نقل هوایی در نوروز امسال

شناسه خبر: 
170301404
واحد اخبار گردشگری تارنمای ایران چهار راه:
رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در جمع شرکت‌های هواپیمایی کشور گفت: مناسب‌سازی سفر و افزایش رضایتمندی هموطنان در نوروز ۹۶ قابل انتظار است.
تحقق خدمات متفاوت حمل و نقل هوایی در نوروز امسال - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در نشست مشترک کمیته‌های اقتصادی و خدمات فرودگاهی شرکت‌های هواپیمایی کشور درباره‌ی رویکرد ارائه خدمات متفاوت در نوروز ۹۶، گفت: برنامه‌ریزی و تلاش برای کاهش هزینه‌ها در راستای مناسب‌سازی سفرهای داخلی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مشترک در دست اقدام با حوزه گردشگری به شمار می‌آید تا در این راستا پس از استخراج روزهای کم تردد در طول سال و ارائه آن در قالب بسته‌های سفر، رضایتمندی گردشگران در سطحی گسترده و به صورت متداوم محقق شود. معاون گردشگری افزوده است: پیشنهاد می‌شود در کارگروهی متشکل از مدیران دو بخش، درباره‌ی مسیرهای جدید تعیین شده از سوی معاونت گردشگری و بررسی جریان‌های حاکم  بر بخش سفر همفکری کنید تا خروجی کار، برنامه‌ریزی و اقدام در راستای مناسب‌سازی سفرهای داخلی باشد.

در مورد پروازهای چارتر ایشان افزودند: ارائه پروازهای چارتر با قیمت‌های مناسب به صورت سالانه و سازماندهی شده بی‌شک یکی از راهکارهای پیشنهادی برای تامین منابع ملی مورد نیاز در راستای نظم بخشی خدمات متفاوت به هموطنان به شمار می‌آید که هم‌اکنون نمونه عملیاتی شده‌ی آن در حوزه حمل و نقل ریلی به مرحله اجرا رسیده است.  

رحمانی‌موحد با بیان درست این مطلب که حمل و نقل هوایی، در گروه صنعت جای می‌گیرد و پیچیدگی‌های خاص خود را به همراه دارد، اظهار کرد: مردم جدا از پیچیدگی‌های موجود به دنبال ساده‌سازی هستند، لذا ورود به سیستم هوایی آزاد و یا مدیریت وضع موجود، علیرغم تفاوت با نظام تجاری صنعت هوایی بین‌الملل و نبود ثبات نرخ، انتخابی است که فراتر از نگاه کوتاه مدت، برنامه‌ریزی‌های قابل اتکای آینده را سبب می‌شود.

تهیه کننده خبر: 
بهروز پیررسا
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/404

افزودن دیدگاه جدید