افزایش زیاد نرخ پروازهای خارجی از ایران

شناسه خبر: 
1808111245
واحد اخبار گردشگری تارنمای ایران چهار راه:
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران می‌گوید که نرخ بلیت هواپیما برای مسیرهای خارجی پس از اجرای سیاست‌های ارزی جدید دولت حسن روحانی، دو تا سه برابر افزایش یافته است.
افزایش زیاد نرخ پروازهای خارجی از ایران- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

حرمت‌الله رفیعی گفت:شرکت‌های هواپیمایی تا روز چهارشنبه ۱۷ مردادماه، بلیت‌ها را با ارز ۴۴۰۰ تومان می‌فروختند، اما وقتی از دریافت ارز دولتی محروم شدند، نرخ ۸۸۰۰ تومان را برای بلیت‌ها تعیین کردند که قیمت‌ها را تا بیش از دو برابر افزایش داد.
وی افزود:البته در برخی مسیرها و پروازها نرخ‌ها سه برابر شده که ناشی از مسدود کردن صندلی‌هایی با کلاس قیمتی پایین در پرواز است.
هفته جاری شورای عالی هماهنگی اقتصادی در ایران در نشستی که با حضور سران سه قوه برگزار شد، سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی را تصویب کرد که تاکید دارد دلار با نرخ رسمی ۴۴۰۰ تومانی تنها به کالاهای اساسی و مورد نیاز جامعه اختصاص یابد.
به گفته رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران، تغییرات نرخ ارز حتی بر پروازهای داخلی نیز تاثیر گذاشته به طوری که افزایش قیمت از ۲۰ تا ۴۰ درصد را در پی داشته است.
وی می‌گوید که توجیه شرکت‌های داخلی برای این افزایش قیمت، «تهیه قطعات هواپیماها با ارز آزاد است.
درحال حاضر نرخ سفر هوایی در مسیرهای نزدیک همچون جمهوری آذربایجان، ترکیه، گرجستان و دبی از مرز دو میلیون تومان گذشته است. همچنین قیمت بلیت در مسیرهای دورتر آسیایی و اروپایی نیز به سه برابر رسیده است.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1245

افزودن دیدگاه جدید