اخبار گردشگری

غول 178 ساله گردشگری زمین خورد

غول 178 ساله گردشگری زمین خورد- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
توماس کوک، قدیمی‌ترین شرکت مسافرتی جهان روز دوشنبه اول مهر ورشکسته شد.با توقف فعالیت این شرکت صدها هزار مسافر در سراسر جهان سرگردان شده و بریتانیا ناگزیر شده است گسترده‌ترین عملیات بازگرداندن شهروندان خود در تاریخ این کشور را در دستور کار قرار دهد.

افزایش زیاد نرخ پروازهای خارجی از ایران

افزایش زیاد نرخ پروازهای خارجی از ایران- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران می‌گوید که نرخ بلیت هواپیما برای مسیرهای خارجی پس از اجرای سیاست‌های ارزی جدید دولت حسن روحانی، دو تا سه برابر افزایش یافته است.

​تعدیل نیرو درآژانس‌های مسافرتی

​تعدیل نیرو درآژانس‌های مسافرتی - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
حرمت‌الله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی طی گفتگویی با خبرگزاری مهر مدعی شده اند که به زودی بسیاری از آژانس های گردشگری اقدام به تعدیل نیروهای خود خواهند کرد.

اضطراب مسافران با شایعه توقف پرداخت ارز مسافرتی

اضطراب مسافران با شایعه توقف پرداخت ارز مسافرتی - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
وضعیت نامشخص ارز مسافرتی هیجان خاصی را بین مسافرانی که این روزها بلیت سفر دارند، ایجاد کرده است. شعب بانک‌ها میزبان مسافرانی است که نمی‌دانند آیا پرداخت ارز تا زمان سفر آن‌ها برقرار خواهد شد یا خیر.

افزوده شدن چند اثر باستانی دیگر ایران به فهرست یونسکو

افزوده شدن چند اثر باستانی دیگر ایران به فهرست یونسکو- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
سازمان آموزشی، پژوهشی و فرهنگی ملل متحد، یونسکو، در تازه‌ترین نشست خود هشت اثر باستانی از ایران را به فهرست خود افزود. با این حساب شمار آثار فرهنگی ثبت‌شده‌ از ایران در فهرست یونسکو به ۲۴ مورد رسید.

پاسخ معاون گردشگری به انتقادها از امکانات فرودگاه امام

پاسخ معاون گردشگری به انتقادها از امکانات فرودگاه امام - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
معاون گردشگری کشور در حالی تحولات فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را مثبت ارزیابی کرد که هنوز بسیاری از گردشگران خارجی این فرودگاه را جزو ضعیف‌ترین فرودگاه‌های بین‌المللی جهان از نظر خدمات‌دهی و امکانات رفاهی می‌دانند و برخی کارشناسان گردشگری نیز آن را به فرودگاهی جنگی تشبیه کرده‌اند.

گذرنامه سنگاپوری معتبرترین گذرنامه جهان و ایران در مقام ۹۳در سال ۲۰۱۷

گذرنامه سنگاپوری معتبرترین گذرنامه جهان و ایران در مقام ۹۳در سال ۲۰۱۷- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
سوم آبان،موسسه مشاوره بین‌المللی آرتون کاپیتال بر اساس جدول شاخص اعتبار گذرنامه کشورهای جهان گذرنامه سنگاپوری را معتبرترین گذرنامه جهان اعلان کرد.

مذاکره با چین برای افزایش پروازهای مستقیم

مذاکره با چین برای افزایش پروازهای مستقیم - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مذاکره با چینی‌ها برای گسترش پروازهای مستقیم بین دو کشور خبر داد و در دیدار با مقامات چین با ابراز میزان علاقه‌مندی ایران برای گسترش مبادلات گردشگری بین دو کشور، تاکید کرد: سطح تبادلات گردشگری ایران و چین کمتر از حد انتظار است.

دومین بندرگاه کشتی های کروز دبی راه اندازی خواهد شد

دومین بندرگاه کشتی های کروز دبی راه اندازی خواهد شد - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
آمارها شگفت انگیز است، در حالیکه پیش بینی ها مدعی است تا سال 2030 نزدیک به 40 میلیون نفر با کشتی های کروز مسافرت خواهند کرد و این وسیله مسافرتی یکی از برترین وسایل مسافرتی گردشگران خواهد شد، ایران کماکان در حال بخشیدن جایگاه خود به رقبا است.

صفحه‌ها