10 کشور برتر دارنده کشتی در جهان

شناسه خبر: 
170114292
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
صنعت حمل و نقل دریایی از شرایط دشواری در سال 2016 گذر می کند.

با پایان آن نگاهی می کنیم به وضعیت مالکان کشتی های تجاری در جهان بر اساس ارزش مایملک و دارایی های آنها بر اساس کشتی هایی که دارند و تجارتی که می کنند.

دارندگان یونانی کشتی، در جهان هنوز در بالای هرم قراردارند اما رزش حمل بار آنها در سال پیش 12 درصد کاهش داشته است. مالکان ژاپنی کشتی ها با یک درصد کمتر در ارزش کشتی های در اختیار، پشت سر یونانی ها حرکت می کنند. آلمان ها از رتبه چهارم به رتبه ششم سقوط کردند و بیشتر این سقوط به از دست دادن ارزش کالاهای حمل شده با کانتینر توسط شرکت های کشتیرانی این کشور می باشد.

بازار کشتی های حمل بار فله، در این دوره بسیار فریبنده و رویایی نشان می داد و سه کشور دارنده بزرگترین ناوگان حمل فله که عبارتند از یونان، ژاپن و چین، هر کدام به مبلغ 4 میلیارد دلار دارایی ها کشتیرانی خود را افزایش داده اند اما این افزایش کشتی و سرمایه سبب کاهش قیمت در این عرصه نیز شده است که قیمت ها را تا قیمت سال 1980 در برخی مسیرها کاهش داده است.

مالکان کشتی های کشور آلمان امسال بیشترین شکست را داشته اند بگونه ای که تا 11 میلیارد دلار در سرتاسر سال 2016 کاهش ارزش حمل درعرصه کانتینری داشته اند. بیشترین کاهش در پاناماکس و پست-پاناماکس بوده است که در برخی شرکت ها این ارزش تا 60 درصد کاهش را نشان می دهد.در مجموع آلمان ها در هر دو نوع حمل کشتی 59 درصد ارزش کالای خود را از دست داده اند.

صاحبان کشتی های یونانی در شروع سال 2016 روزانه 10000 دلارازهرکشتی خود درآمد کسب  می کردند اما این رقم مدام شروع به کاهش یافت تا اینکه برآوردها در مقایسه با سال پیش نشان می دهد آنها در پایان سال، نزدیک به 11 میلیارد دلار کمتر از سال پیش کسب درآمد کرده اند. در مقام دوم آمریکا قرار دارد که با از دست دادن 4 میلیارد دلار کمی کمتر از نصف مالکان یونانی با کاهش در کسب درآمد مواجهه شده است.

جدول تصویری زیر که توسط مرکز محسبات Vesselvalue از معتبرترین سازمان های برآوردهای اقتصادی مرتبط با کشتی و کشتیرانی است، گویای وضعیت درآمد کشورهای اول تا دهم کشتیرانی جهانی می باشد.رتبه بندی ارزش شرکت های کشتیرانی کشورها در شروع سال 2017 بر اساس برآورد درآمدزایی سال پیش این شرکت ها به شرح زیر است:

  1. یونان
  2. ژاپن
  3. چین
  4. سنگاپور
  5. ایالات متحده آمریکا
  6. آلمان
  7. نروژ
  8. کره جنوبی
  9. دانمارک
  10. انگلستان
تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/292

افزودن دیدگاه جدید