کشورهای امریکای لاتین خواستار هواپیماهای روسی خاص

شناسه خبر: 
170524590
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
کشور ایران با قراردادهای بزرگ با هواپیماسازان جهانی مدتی است که بر سر زبان ها افتاده است و با مشخص شدن نوع هواپیماهای سفارش داده شده، حکایت از کارشناسی بود این سفارش ها داشته است.
کشورهای امریکای لاتین خواستار هواپیماهای روسی خاص - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

اما در این وسط مدل هایی از هواپیما که بیگمان نیاز هوایی ایران است مسکوت مانده است. هواپیماهای باری و هواپیماهای تانکری با اطفای حریق در جنگل ها و مزارع. هنوز خبری از سفارش این مدل هوپیماها در ایران نیست، ولی فرسنگها دورتر در کشورهای آمریکای لاتین گفتگوهای داغی بر سر خرید هواپیماهایی با کاربرد خاص در جریان است و در این راستا معاون سازمان فدرال همکاری های فنی و نظامی روسیه از علاقه مندی برخی کشورهای امریکای لاتین به خرید هواپیماهای روسی خبر داده است

از وستی، آناتولی پونچوک در حاشیه نمایشگاه نظامی SITDEF2017 درپرو گفت: تا کنون برخی از کشورهای آمریکای لاتین تمایل خود برای خرید هواپیماهای BE-200 روسی اعلام کرده اند.

پونچوک افزود :روسیه تجربه کافی در ساخت این نوع هواپیما را دارد که برای مبارزه با سوانح طبیعی همانند آتش سوزی های وسیع طراحی شده است. هواپیمای ‌BE-200 ، چند منظوره آبی-خاکی است  که توسط شرکت هواپیما سازی بریف با همکاری مشترک ایرکوت ساخته شده است.

اساس طراحی این هواپیما برای اطفاء حریق جنگلها از طریق پاشیدن مایعات ضد آتش است.  این هواپیما مجهز به سیستمهای پروازی ، ناوبری و ارتباطی است که این امکان را می دهد تا در هرگونه شرایط جوی، در شب و روز به عملیات بپردازد.

بد نیست که کارشناسان هوایی، در این زمان که روابط ایران و روسیه رو به گسترش است نیم نگاهی به این مدل هواپیماهای خاص داشته باشند.

تهیه کننده خبر: 
بهاره سارمی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/590

دیدگاه‌ها

تصویر مهدی صفایی

برام خیلی جذاب بود، دوست داشتم از نزدیک چنین هواپیمایی رو ببینم و با کارکردش آشنا بشم، خیلی قشنگ بود و خوشم اومد.

عکسهای قشنگی برای این محتوی انتخاب کرده بودید، تونستید بیشتر بذارید.

افزودن دیدگاه جدید