کشته شدن بیش از 100 نفر در سقوط هواپیما در کوبا

شناسه خبر: 
1805191143
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
تلویزیون دولتی کوبا گزارش داده است، در حادثه سقوط یک فروند بوئینگ ۷۳۷ در نزدیکی هاوانا بیش از ۱۰۰ نفر کشته شده اند.
کشته شدن بیش از 100 نفر در سقوط هواپیما در کوبا - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

به گزارش رویترز، میگوئل دیاز-کانل، رئیس جمهور کوبا،نیز می گوید، تنها سه تن از ۱۱۴ سرنشین این هواپیما نجات یافته اند، ولی هر سه تن به شدت مجروح شده اند و حال آنها وخیم است. این هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ کمی پس از برخاستن از فرودگاه خوزه مارتی، فرودگاه اصلی هاوانا، پایتخت کوبا، در ۲۰ کلیومتری جنوب هاوانا سقوط کرده است. این هواپیما ۱۰۵ مسافر از جمله ۵ کودک و ۹ خدمه داشت.

میگوئل دیاز-کانل گفته است، با خاموش کردن آتش، نیروهای امدادی در حال شناسایی اجساد سرنشینان این هواپیما هستند.وی همچنین اضافه کرده است که تحقیقات در خصوص علت سقوط این هواپیما آغاز شده است.

کارلوس آلبرتو مارتینز، مدیر بیمارستان کالیکستو گارسیا در هاوانا، به خبرگزاری رویترز گفته است که چهار مجروح این حادثه به بیمارستان منتقل شده بودند که یکی از آنها در بیمارستان درگذشت. سه زن نجات یافته از این حادثه به شدت مجروح شده اند و حال آنها وخیم است.

گزارش ها حاکی است که این هواپیما مسافری به مقصد شهر هولگوین در پرواز بوده‌است. هولگوین با سواحل زیبا یک مقصد توریستی در کوبا محسوب می شود.رسانه های کوبا می گویند، این بوئینگ ۷۳۷ تحت اجاره یک شرکت مکزیکی بوده است.

با این حال دولت مکزیک اعلام کرده است این بوئینگ ۷۳۷ در حدود ۳۹ سال عمر داشته و محصول ۱۹۷۹ بوده است.

شرکت بوئینگ نیز اعلام کرده است، که از حادثه سقوط این هواپیما مسافربری آگاه است و اخبار مربوط به این حادثه را از نزدیک پیگیر است.

برگردان: 
تورنگ راد
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1143

افزودن دیدگاه جدید