پیکار برای کاهش هزینه های بندری از سوی کشتیرانی ها

شناسه خبر: 
161203224
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
خطوط کشتیرانی وارد نوعی بازی با بندرگاههای جهان برای کاهش هزینه های خدمات بندری دریافتی از سوی بندرگاهها شده اند.

آنها با توجیه این امر که در صورتیکه بندرگاهها هزینه خدمات بندری خود را کاهش ندهند، آنها نمی توانند به دلیل افزایش زیاد قیمت محموله های بیشتری برای حمل در سال پیش روی جذب کنند و در نتیجه خوراک کافی برای شرکت های عملیاتی بندرگاه ها یا همان اپراتورهای بندری که سرمایه گذاران اصلی بندرگاهها هستند، نمی توانند تأمین نماید، از این روی اپراتورها و سرمایه گذاران حاضر به ریسک سرمایه گذاری در بندرگاهها نخواهند بود. در نتیجه اگر بندرگاهها سرمایه گذار مناسب خود را از دست بدهند، ضرر زیادی در دراز مدت خواهند کرد.

از سوی دیگر اپراتورهای بندرگاهها با یک طوفان کامل هزینه ای روبرو هستند. این طوفان به دلیل حضور کشتی های جدید بزرگ در خطوط کشتیرانی است که نیاز به توجه بیشتری و سرویس و تجهزات خاص تری دارند ، افزایش ریسک های بزرگتر و در صورت برآوردهای اشتباه و ورشکستگی اتحادهای بزرگ کشتیرانی، آنها نیز با خطر ورشکستگی بالایی مواجه می شوند و ملایم شدن شیب رشد اقتصاد جهانی و اکنون هم شروع بازی درخواست کاهش هزینه های خدمات بندری از سوی اتحادها و خطوط مختلف کشتیرانی، اپراتورها را در فشار و نگرانی عجیبی قرار داده است.

اگر بازده سرمایه گذاری در بندرگاهها کاهش یابد، اپراتورها اشتیاقشان را برای سرمایه گذاری از دست می دهند، همانطور که آمار نشان می دهد شاخص اپراتورهای بندرگاهی از نظر ارزش سهام در سه ماهه آخر امسال کاهشی ده درصدی داشته اند. نتایچ برآمده از بیشتر بندرگاههای جهانی نشانگر کاهش بازده درآمد اپراتورهای بندرگاهی می باشد و این زنگ خطری برای بندرگاههایی می باشد که می خواسته اند با سرمایه گذاری اپراتورها، توسعه بندرگاههای خود را آغاز نمایند.

برخی کارشناسان معتقدند مقاومت در برابر کاهش قیمت همیشه وجود داشته است و وجود خواهد داشت اما دور از دسترس نیست. گرچه مقدار کاهش بستگی به شرایط بازاری که بندرگاه آنجا را تغذیه می کند و انداه کشتی هایی که آن بندرگاه پذیرا می باشد، دارد، این کارشناسان بر این باور هستند که اپراتورهای ترمینالی می توانند برای جبران کاهش درآمد خود در بازارهای نامشخص بر روی بازارهای در حال رشد، همچو آسیا و جنوب شرقی آسیا متمرکز شوند تا از این افزایش قیمت های فزاینده رهایی یابند و در حاشیه امنیت قرار گیرند. کاری که برخی اپراتورهای چینی، کره جنوبی، سنگاپور و به تازگی ترکیه انجام داده اند.

در این پیکار قیمت ها دو طرف بازی یعنی خطوط کشتیرانی و اپراتورها از بازار ترسیده اند و در حال تلاش برای قرار دادن خودشان در حاشیه امنیت بیشتری هستند. کشتیرانی ها پس از رکود 5 ساله جهانی در سال 2009 تا 2011 تقریبن با افزایش قیمت ها تا چهار برابر در همه بخش ها توانسته اند خود را سرپا نگه دارند و پس از آن با یک شیب خیلی ملایم 1/1 درصد در سال سعی کرده اند کمتر ریسک کنند و با تشکیل اتحادیه های بزرگ کشتیرانی، دوام یابند و در برابر شوک های بازار زنده بمانند.

از سوی دیگر اپراتورها، که کارشان به خطوط مرتبط می باشد، از این اتحادیه ها واهمه دارند، زیرا آنها را شکننده ارزیابی می کنند و نگران هستند که با کوچکترین رکودی این اتحادیه ها متلاشی شوند و بندرگاههایی که آنها در آن سرمایه گذاری کرده اند، خالی از تردد شوند. در این وسط تنها امید به قیمت سوخت برای تعدیل قیمت ها بود که با صداهایی که از اوپک و تولید کنندگان نفتی بر می آید، به آن نیز نباید خوش بین بود، زیرا آنها نیز مترصد افزایش قیمت ها به سود خود هستند.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/224

افزودن دیدگاه جدید