واکنش ها به همکاری برای احیای خط کشتیرانی کنیا توسط MSC

شناسه خبر: 
1809121276
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
خط کشتیرانی کنیا از سه ماه پیش بر روی یک خط تقریبن عمودی در حال سقوط بود که دولت کنیا برای احیای آن قراردادی با شرکت کشتیرانی MSC منعقد کرد.
واکنش ها به همکاری برای احیای خط کشترانی کنیا توسط MSC- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

اما دولت کنیا برای اینکه شرکت کشتیرانی این کشوربتواند بر روی پاهای خود بایستد و سرپا بماند به تزریق 250 میلیون شیلینگ کنیا برای شروع کار نیاز دارد تا بتواند تکه ای آغازین از سرمایه مورد نیاز 300 میلیارد شیلینگی باشد که طی 5 سال قرار است 6000 شغل جدید ایجاد نماید. اما دولت کنیا تزریق 250 میلیون شیلینگ هم برایش سنگین است، در نتیجه در این اندیشه است که بجای این کار کلیه پروژه های حمل و نقل دولتی کشور را که سالانه 500 میلیون شیلینگ می شود را نیز به این شرکت بسپارد. افراد آگاه به حمل و نقل در بندرمومباسا کنیا معتقدند به آرامی معادن این کشور در حال سپردن محموله های خود به این خط کشتیرانی هستند.
اما این تصیم دولتی، ممکن است دردسرهایی برای دولت کنیا ایجاد کند که مدیرموسسه آلفا لاینر که برآوردهای حمل و نقل کانتینری جهانی را انجام می دهد هشدار می دهد که این روند ممکن است منجر به طرح شکایت هایی از دولت کنیا در آینده گردد زیرا سایر خطوط کشتیرانی بین المللی که با بندرمومباسا کار می کنند و پیشتر قراردادهایی برای حمل محموله های معدنی و دولتی این کشور دارند،با این سیاست ازاین بازار کنار گذاشته می شوند و بیگمان آنها حاضر نمی شوند عرصه را خالی کنند.
برای نمونه شرکت کشتیرانی هاپاگ لوید آلمان، از زمان کاهش سرویس های شرکت کشتیرانی کنیا، از سرویس مستقیم بندرمومباسا به هند وامارات متحده عربی و برخورد تلاقی خطوطش در این بندرگاه به تنها 1.65 میلیون واحد کانتینری به حمل خود افزوده است. شرکت کشتیرانی مرسک لاین 40 درصد حمل و نقل دریایی از بندرمومباسا را در اختیار داشته است و شرکت PIL نیز بازیگر دیگر در این بندرگاه هست که اکنون از برنده شدن MSC در مناقصه ترمیم شرکت کشتیرانی کنیا خرسند نیست.
مقامات MSC تاکنون از ریز توصیه هایشان برای ترمیم خط کشتیرانی کنیا کسی را مطلع نکرده اند اما آنها قرار است 50 میلیون پوند به خط کشتیرانی کنیا سرمایه تزریق نمایند، اما گزارشی از روند بازپس گیری این سرمایه گذاری با این خط کشتیرانی ملی اعلام نشده است. با این اوصاف هنوز محموله های دولتی وجود دارند که شرکت کشتیرانی کنیا تجهیزات و توانمندی حمل آن را ندارد و شرکت های کشتیرانی خارجی باید این کار را انجام دهند، اما همگان بیم این دارند که این محموله ها بر اساس تنوعی تفاهم به شرکت MSC در برابر تزریق سرمایه به خط ملی کنیا سپرده شود.
حال باید منتظر بود و دید که آیا سایر خطوط کشتیرانی به سراغ دادگاهها برای شکایت از دولت کنیا می روند؟ آیا درصورت کاهش سرویس های آنها کارکنان بندرگاهی و دفتری آنها در کنیا می توانند با همان شرایط کاری، شغل های خود را در کشتیرانی کنیا یا MSC حفظ کنند یا خیر.

تهیه کننده خبر: 
گودرز محمدنیا
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1276

افزودن دیدگاه جدید