هیولای بندرگاهی خاورمیانه از جمعه آغاز به کار خواهد کرد

شناسه خبر: 
161129218
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
فاز نخست بندر حمد قطردر اول دسامبر عملیاتی می شود تا بستر تجارت جهانی این کشور کوچک نفت خیز توسعه یابد.
بندر حمد قطر

برای ساخت و راه اندازی این بندرگاه 7/4 میلیارد دلار هزینه شده است و این بندرگاه جایگزین بندرگاه دوحه می شود. این بندرگاه آماده پهلوگیری برای انواع کشتی های رو-رو، فله و کشتی های خاص می باشد و از اواخر سال 2015 بصورت ازمایشی و بسیار محدود پذیرای برخی از انواع کشتی های تجاری بوده است.

بندر دوحه از اول دسامبر تقریبن بر روی تمامی کشتی های تجاری بسته می شود و فقط به پذیرش کشتی های کروز ادامه خواهد داد. وزارت حمل و نقل و ارتباطات قطر، تاریخ بسته شدن کامل بندر دوحه را 31 مارچ سال 2017 عنوان کرده است.

نخستین فاز اسکله کانتینری این بندرگاه به نام CT1 با طولی برابر1200 متر (3937 فوت) با 56 فوت لبه اسکله با تجهیزات مدرنی از جمله 8 جرثقیل ساحلی (Ship – to- shore) و 26 جرتقیل های متحرک محوطه ای ، (rubber tired gantry cranes) و دو محل وسیع دسترسی کامیونی و شش لیفتراک بندرگاهی می باشد.

برپایه برآوردها، اسکله بندر حمددر فاز نخست توانایی جابجایی 2 میلیون واحد کانتینردر سال ( هر کانیتر 20 فوت یک واحد محسوب می شود) را دارا می باشد. هنگامی که دو مرحله دیگر این بندرگاه کامل شود ظرفیت این بندرگاه به 6 میلیون واحد کانتینری در سال خواهد رسید. علاوه بر کانتینر بندرمذکور می تواند، 1.7 میلیون تن کالای عمومی، 1 میلیون تن غله و 500 هزار خودر را می تواند پذیرا باشد.

بندرجدید شامل یک منطقه ویژه اقتصادی می باشد که دروازه ورود به قطر محسوب می شود.

تهیه کننده خبر: 
شاهین گیلاوند
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/218

افزودن دیدگاه جدید