نخستین لوکوموتیومخصوص حمل بارهای سنگین آذربایجان تحویل داده شد

شناسه خبر: 
1812201314
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
راه آهن ملی آذربایجان نخستین لوکوموتیو از 40 لوکوموتیو سفارشی این کشوردرمدل پریما T8-AZ8A دو بخشی با توان 25 کیلووات AC را تحویل گرفت. نخستین لوکوموتیو قرار است در مسیر باکو – تفلیس – کازر عملیاتی شود.
نخستین لوکوموتیومخصوص حمل بارهای سنگین آذربایجان تحویل داده شد- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این لوکوموتیوها در مجموعه ای از لوکوموتیوهایی به نام EKZ ساخته می شوند که این سری لوکوموتیوها از سرمایه گذاری مشترک فنی و مادی بین دو شرکت آلستوم فرانسه با 75 درصد سهام و شرکت روسی ترنس مَش هولدینگ با 25 درصد سهام می باشد که محل اصلی ساخت این سری از لوکوموتیو ها شهر آستانه قزاقستان است. سری لوکوموتیوهای EKZ هم اکنون به سفارش شرکت ملی راه آهن آذربایجان در حال ساخت می باشند که شامل 40 دستگاه لوکوموتیو مخصوص حمل بار مدل پریما T8-AZ8A و 10 فروند لوکوموتیو مخصوص مسافری مدل پریما M4- AZ4A  است که قرارداد آنها در ماه مِی سال 2014 منعقد شده بود.
نخستین لوکوموتیو مسافری ساخته شده از این سری در اکتبر سال 2017 در کارخانه آلستوم در شهر بلفورت فرانسه به نمایش گذاشته شده بود و نخستین لوکوموتیو باربری آن هم اکنون از آستانه به بیلیسردر شهر باکومنقل شده است که آماده آزمایش عملیاتی می باشد.
لوکوموتیو مدل AZ8A در واقع همان لوکوموتیو KZ8A از سری لوکوموتیو های KTZ می باشد که در قزاقستان ساخته و سرویس می شوند و البته در این مدل جدید با استانداردهای مورد نیاز آذربایجان و اتحادیه اروپا همسان و به روز شده است. طراحی مدل 1 آن 520 میلیمتری است که می تواند با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت حرکت کند و با توان 8.8 کیلو وات بطور مستدام تا بالای 9000 تن بار را در دمای محیطی بین منفی 50 درجه سانتیگراد تا 25 درجه سانتیگراد حمل نماید.
برای تست این سری از لوکوموتیوها شرکت راه آهن ملی آذربایجان به مربیان شرکت استادلر آلمان سفارش تست را داده است و آنها در مسیر 35 کیلومتری بین دونووورث و ترچتلینگن در آلمان این لوکوموتیورا پیش از ورود به کار تست خواهند کرد.

برگردان: 
شاهین گیلاوند
سرچشمه خبر: 
فورواردر نیور
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1314

افزودن دیدگاه جدید