موفقیت‌ خودروی پرنده ایرباس

شناسه خبر: 
171031907
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
کمتر از یک سال پیش بود که ایرباس در نمایشگاه خودرو در ژنو از خودروی پرنده خود رونمایی کرد؛ و حالا اعلام کرده که اولین آزمایش‌های تاکسی پرنده این شرکت با موفقیت انجام شده است.
موفقیت‌ خودروی پرنده ایرباس- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

سال گذشته، این شرکت پروژه‌ای با نام ایرباس شهری معرفی کرد که برای حمل مسافران در مناطق شهری به‌صورت خودران، طراحی شده است حالا ایرباس خبر داده برای اولین بار این خودروی هوایی را آزمایش کرده است.شرکت ایرباس قصد دارد برای ارائه تاکسی‌های هوایی خود با تاکسی‌ها اینترنتی هم وارد کار شود به همین دلیل این شرکت در حال رایزنی با سرویس اوبر نیز هست؛ شرکت اوبر به دنبال سرویس هوایی برای خدمات تاکسی خود است.

ایرباس قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ این محصول را در فرانسه به نمایش بگذارد.

شرکت ایرباس و شرکت ایتال دیزاین در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۷ هم از یک خودرو مفهموی رونمایی کرده بودند که می‌تواند حمل نقل شهری را در آینده متحول کند.

این خودرو که پاپ آپ نام دارد از یک کابین ماژولار دو نفره و یک بخش زمینی تشکیل شده است.

البته ایرباس در زمینه طراحی خودروهای پرنده که شباهت به یک پهباد بزرگ را دارد تنها نیست بسیاری از شهر‌های بزرگ در جهان بدنبال این ایده رفته‌اند که دبی یکی از آن‌هاست. چندی پیش در دبی آزمایش موفق پرواز یک تاکسی هوایی انجام گرفت. این تاکسی که ترکیبی از هواپیمای بی‌سرنشین و هلیکوپتر است، پرواز آزمایشی را بدون مسافر انجام داد. این تاکسی البته چندان ارتفاع نگرفت و حدود ۲۰۰ متر از زمین فاصله پیدا کرد و حدود ۵ دقیقه در حالت بدون سرنشین پرواز کرد.

این تاکسی هوایی وولوکوپتر ساخت یک شرکت آلمانی است. شرکت‌های دیگری از آمریکا و چین هم به دنبال ایجاد تاکسی‌های هوایی هستند و نزدیک‌ترین احتمال برای همه‌گیر شدن چنین وسیله ای پنج سال آینده تخمین زده شده است.

تهیه کننده خبر: 
اشمیت شایتزینگر
برگردان: 
تورنگ راد
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/907

افزودن دیدگاه جدید