محموله های دریایی، چشم به راه تجارت الکترونیکی

شناسه خبر: 
170227401
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
پس از رفت و آمدهای بسیارکه از حدود 8 ماه پیش بین شرکت کشتیرانی مرسک لاین و شرکت فروشگاه اینترنتی علی بابا وجود داشت، دور از انتظار نبود که بیانیه ای در مورد نوعی همکاری بین این دو شرکت اعلان گردد.
محموله های دریایی، چشم به راه تجارت الکترونیکی- پایگاه خبری حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

برای بسیاری شروع همکاری این دو شرکت در عصر تجارت الکترونیکی دور از انتظار نبود، اما نحوه همکار این دو شرکت جای پرسش داشت، تا اینکه سه روز پیش در حاشیه سمیناری در مورد حمل و نقل پروژه های خاص، در هیوستن آمریکا، این دو شرکت نوع همکاری خود را بطور شفاف تری مشخص کردند.

دو شرکت سیستمی که در اصطلاح به آن "ONETOUCH" ( در فارسی می توان ترجمه کرد "یک اشاره")، راه اندازی کرده اند که در آن فرستندگان کالا ( بخصوص فرستندگان عمده کالا) می توانند بر روی کشتی فضای لازم برای محموله های فله یا کانتینری خود مشخص کرده، مسیر مناسب با توقف های کشتی در بندرگاههای گوناگون را مشاهده نمایند و سپس با پرداخت یک سپرده مشخص بر اساس میزان سفارش، از  قیمت کل قرار داده محاسبه شده بصورت آنلاین بر روی تارنمای علی بابا فضا و قیمت را برای خود قفل کرده تا مشمول هیچگونه تغییری درتاریخ ارسال کالا در قیمت اصلی،فضای لازم بر روی کشتی، زمان ترانزیتی و مسیر نشوند. نکته مبهم در این زمینه عدم اعلان در صورت لغو یا کاهش میزان کالای ارسالی توسط ارسال کنندگان برای کشتیرانی مرسک لاین است که گویا دو شرکت در کنفرانس نهایی آن را اعلان خواهند کرد.

هم زمان با تلاش های این دو شرکت برای ارائه سرویس خاص بر روی اینترنت به ارسال کنندگان کالا، حمل و نقل بورس نیویورک با نشان NYSHX برنامه رزرو دیجیتالی خود را به پایان رسانده است. در این نسخه دیجیتالی که در حالت بتای خود در حال حاضر می باشد، ارسال کنندگان با بیش از 500 واحد کانتینری (واحد کانتیری 20 فوت، می باشد) می توانند از بین گروه خطوط کشتیرانی که در مسیر مورد نظر آنها سرویس دارند، یک گروه را برگزیده و فضای لازم را برای خود خریداری یا به اصطلاح بوک کنند.

روشی که NYSHX در پیش گرفته است دارای دو نوع جریمه برای ارسال کننده کالا می باشد، یکی زمانی که ارسال کننده میزان کمتری کانتینر یا تناژ بار فله بعد از خرید، برای کشتیرانی ارسال نماید که جریمه اش پرداخت کامل قیمت محموله ای است که خریداری کرده است و جریمه دوم هنگامی است که ارسال کننده کالا، بخواهد محموله را لغو کند که این جریمه بر پایه زمان لغو کردن محموله فرق خواهد کرد. شرکت های کشتیرانی هم می بایست طبق برنامه زمان بندی ( با یک محدود 3 تا 4 روز بازه تغییر زمانی) محموله را حمل نمایند و تغییری در قیمت پیشنهادی بر روی سیستم ندهند. تمامی قراردادها بصورت خودکار دارای یک شماره از کمیسیون فدرال دریایی خواهد بود که سبب رسمی شدن قرارداد بین ارسال کننده کالا و کشتیرانی می باشد و در صورت مشکل از هر دو سو می تواند مورد پیگیری حقوقی قرار گیرد.

گرچه بسیاری بر این باورند که فهم و برآورد دقیق میزان خرید آنلاین توسط مشتریانی که در واقع همان ارسال کنندگان کالا هستند کمی سخت است و ریسک اینجور خریدها برای آنها بالا است، اما شرکت های کشتیرانی و فروشگاههای آنلاین به این سیستم در آینده پس از سعی و خطا بسیار امیدوارند.

دکتر زوی شرایبر ، مدیرعامل و موسس شرکت فناوری و سازنده پلت فورم، فریتوز می گوید: حمل و نقل جهانی رسیده است به جایگاه اصلی در تجارت جهانی، امری که پیشتر ما از این صنعت نمی دیدیم. اکنون علی بابا به مرسک پیوسته است و این یعنی که فروشندگان چینی بدون واسطه کالاها و تولیدات خود را بصورت عمده و خرده به خریداران آمریکایی می رسانند. این یعنی 25 درصد تجارت جهانی که اکنون علی بابا و مرسک در حال جذب کامل آن هستند.

بنا به نظر شرایبر این روش خرید دیجیتالی که مثل آب خوردن ساده و راحت می باشد، مرسک لاین را بعنوان یک شرکت لجستیکی قوی در یکی از پر ترددترین کانون های حمل و نقل دنیا قرار می دهد و حرکت علی بابا می تواند هشدار و تهدیدی برای رقیب آمریکایی اش به نام آمازون باشد.

این درحالی است که آمازون فرای ساخت هواپیمای بدون سرنشین و فروشگاه آینده، با اعلان درخواست برای دریافت مجوز حمل کانتینری به عنوان یک فورواردر و کشتیرانی بدون کشتی (NVOCC) هفته گذشته شرکت های کشتیرانی و فورواردری را در فکر فرو برد و آنها را نگران ورود رقیبی بسیار بزرگ در فروش و حمل کالا نمود، اما اعلان شریک شدن علی بابا با مرسک لاین بزرگترین خط کشتیرانی جهان، چند گام این فروشگاه اینترنتی را از آمازون پیش انداخت.

مجموع اتفاق های پیش روی نشان می دهد که احتما بسیار زیادی به زودی نام برخی شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در بازار حمل و نقل دریایی رایج خواهد شد که با خرید فضاهای کشتیرانی های بزرگ بطور عمده و آنلاین، به شرکت هایی با توان کمتر مالی بفروشند واین روش بیگمان سودهایی را برای سرمایه گذاران بزرگ دارد، و البته برای کشتیرانی ها این منفعت را دارد که پیشتر فضای خود را فروخته و می توانند نسبت به سرمایه گذاری و توسعه و نوسازی خود برنامه ریزی نمایند.

بهرصورت تا آن روز مسیر طولانی نیست و می بایست شرکت های سرمایه دار ایرانی نیز، آماده خرید یا سرمایه گذاری در مسیرهای خاصی باشند و پیش زمینه این امر نیز ایجاد شرایطی برای پیوستن شرکت های سرمایه داری ایران به کارت های اعتباری و بانکی جهانی است.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/401

افزودن دیدگاه جدید